Zawkrze zarządzenie wspólnotami

Rozgromili Narew, pokonali Mazovię

SONY DSC

Dwa kolejne zwycięstwa w rozgrywkach czwartej ligi zanotowali piłkarze Mławianki. W środku ubiegłego tygodnia pokonali Narew Ostrołęka, po czym w niedzielę okazali się lepsi od Mazovii Mińsk Mazowiecki. W nagrodę awansowali na trzecie miejsce w tabeli, do lidera z Wołomina tracą zaledwie punkt.

Przewaga mławian nad Narwią nie podlegała żadnej dyskusji. Tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie, po tym jak Marcin Ogrodowczyk wykorzystał dokładne podanie od Sebastiana Łukaszewskiego.

W drugiej połowie gracze kierowani przez Piotra Zajączkowskiego  rozstrzelali się już na dobre. Trzy razy do siatki trafił Szymon Masiak, ponadto bramki zdobyli Edison da Silva, Krzysztof Dąbkowski, Karol Podliński, Jakub Wróblewski oraz młody debiutant Jakub Mazurkiewicz.

Konfrontacja z Mazovią zaczęła się także po myśli naszego zespołu. W 31. minucie Sebastian Łukaszewski wykorzystał fatalny błąd bramkarza rywali, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Na początku drugiej połowy Michał Bondara doprowadził do wyrównania. Jednak mławianie okazali się w dalszej części pojedynku dużo skuteczniejsi od rywali. W 84. minucie Jakub Wróblewski popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Mławianka wyszła na prowadzenie, które podwyższyła parę minut później. Marcin Tomczak wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Mariuszu Walczaku.

Przy okazji przewinienia, bramkarz gości Karol Budzikur został ukarany czerwoną kartką. Kończącą mecz w osłabieniu Mazovię zdołała jeszcze odpowiedzieć. Jednak nawet druga bramka zdobyta przez Bondarę nie mogła odmienić już losów pojedynku.

W sobotę 5 wrzenia Mławianka zmierzy na wyjeździe z Wkrą Bieżuń. Na swoje boisko wróci tydzień później, rywalem będzie Bzura Chodaków.

MKS Mławianka Mława – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:2 (1:0)

Mławianka: Gatyński – Łucki, Edison, Komorowski, Dąbkowski (67. E. Brzozowski), Masiak (55. Ogrodowczyk), Łukaszewski, Sierzputowski, Tomczak, Stryjewski (63. Wróblewski), Podliński (76. Walczak)

Narew Ostrołęka – MKS Mławianka Mława 0:9 (0:1)

V kolejka: Korona – Ciechanów 2:2, Huragan – Bzura 1:1, Mazur – Wkra 1:3, Naprzód – Narew 15:2, Przasnysz – Ostrovia 0:1, Czarni – Ożarowianka 0:0, Łomianki – Gąbin 1:0, Wisła II – Bug 2:1, Mławianka – Mazovia 3:2

IV kolejka: Ciechanów – Wisła II 0:2, Bug – Łomianki 1:1, Gąbin – Czarni 2:3, Ożarowianka – Przasnysz 2:0, Ostrovia – Naprzód 1:3, Mazovia – Mazur 2:1, Wkra – Huragan 3:4, Bzura – Korona 7:1