Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

Już 14 odebranych „prawek”


Statystycznie nie ma tygodnia, żeby ktoś nie stracił „prawka” w Mławskiem za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godz. w terenie zabudowanym.

Przypomnijmy, że możliwość czasowego zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy szoferom, którzy mają „za ciężką nogę” policjanci zyskali 18 maja. Od tamtego czasu mławscy mundurowi skorzystali z niej 14 razy. Miejsca, gdzie kierowcy lubią najczęściej przycisnąć zbyt mocno pedał gazu, to droga krajowa nr 7 w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) i Żuromineku (gm. Wiśniewo). W tej pierwszej miejscowości uprawnienia do kierowania odebrano już 6 razy, natomiast w drugiej – 4.

– Za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę na terenie Mławy, prawa jazdy straciło dwóch kierujących, na ulicy Gdyńskiej oraz ulicy Granicznej. Obaj kierujący to młodzi mieszkańcy Mławy. Jeden z nich posiadał prawo jazdy od 2 lat, drugi od roku – zdradza asp. Anna Gorczewka z mławskiej komendy policji.

Dodaje, że wśród zatrzymanych piratów drogowych, którzy nie przestraszyli się restrykcyjnych kar za zbyt szybką jazdę, była tylko jedna kobieta – na stałe mieszkająca za granicą.

Oprac. el

 

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Już 14 odebranych „prawek”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kk
Gość

to zależy. Kobiety może i jeżdzą wolniej, ale często nie dostrzegają rowerzystów i pieszych skręcając w lewo/prawo. Nie twierdzę, że wszystkie bo są też i bardzo dobrymi kierowcami.

kobieta za kółkiem
Gość

Kobiety za kierownicą, wbrew panującym stereotypom, są z reguły mądrzejsze i ostrożniejsze, rzadziej przekraczają dozwolone prędkości i statystycznie powodują mniej wypadków.

wpDiscuz