Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Drużyna notariuszy przygotowuje się do mistrzostw. Gra w niej nasz lokalny przedstawiciel


Piłka nożna ma swoich aktywnych fanów również w środowisku notariuszy. W Polsce mają oni swoją reprezentację i z powodzeniem uczestniczą w mistrzostwach na poziomie Europy, a nawet świata. W Reprezentacji Polski Notariuszy w Piłce Nożnej gra też jeden z naszych lokalnych notariuszy.


Istniejąca od 2008 r. Reprezentacja Polski Notariuszy w Piłce Nożnej rozegrała w sumie 172 mecze piłkarskie, wzięła udział w 12 turniejach Mistrzostw Europy Notariuszy i jedynych dotychczas Mistrzostwach Świata Notariuszy. Największe sukcesy tej reprezentacji to: brązowy medal Mistrzostw Europy z 2022 roku oraz dwukrotnie zajmowane 4. miejsce, m.in. na Mistrzostwach Europy Notariuszy w Pilźnie w maju br. 

Reprezentacja Polski Notariuszy w Piłce Nożnej powstała w 2008 roku z inicjatywy Czesława Szynalika, notariusza w Mszanie Dolnej, pomysłodawcy i organizatora Olimpiady Notarialnej oraz Rajdu Rejenta. Obecnie Reprezentacja liczy 37 aktywnych zawodników: notariuszy, zastępców notarialnych i aplikantów zrzeszonych w izbach notarialnych: szczecińskiej, gdańskiej, poznańskiej, łódzkiej, wrocławskiej, warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej. Od 2014 r. – po Mistrzostwach Europy w Pradze – role kapitana i trenera zespołu przejął Jakub Królak, notariusz w Ostrowie Wielkopolskim, który pełni je do dziś. W 2022 roku członkowie drużyny powołali Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Notariuszy w Piłce Nożnej z siedzibą w Koninie. 

Notariusze tworzący Reprezentację szlifują formę regularnie raz w miesiącu, każdorazowo w innym mieście, rozgrywając sparing, turniej lub odbywając trening – celem jest zawsze odpowiednie przygotowanie do odbywających się co roku w maju lub czerwcu mistrzostw. Dotychczas Reprezentacja rozegrała w sumie 172 mecze piłkarskie, wzięła udział w 12 turniejach Mistrzostw Europy Notariuszy, które były rozgrywane w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Francji, Włoszech, Belgii, a także dwukrotnie w Polsce (w 2012 r. w Krakowie oraz w 2022 r. w Poznaniu). Największe sukcesy „naszych” to: brązowy medal Mistrzostw Europy z 2022 r.  oraz dwukrotnie zajmowane 4. miejsce. 

Reprezentacja Polski Notariuszy w Piłce Nożnej wzięła także udział w pierwszych Mistrzostwach Świata Notariuszy, które odbyły się w Bilbao w 2023 roku. Przeciwnikami Polaków byli, oprócz europejskich reprezentacji, także notariusze z Argentyny, Meksyku oraz Peru. Udało się wtedy zająć 7. miejsce.

Polskiej drużynie w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Pilźnie, towarzyszyło zmienne szczęście i ostatecznie zajęła tak nielubiane przez sportowców 4. miejsce.

Kolejne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w 2025 roku w Antwerpii. Jak zapowiadają notariusze, wkrótce zaczną się przygotowania do tego wydarzenia.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich notariuszy, zastępców notarialnych i aplikantów. Słabsza kondycja fizyczna nie jest przeszkodą, ponieważ nie wszyscy członkowie Reprezentacji są czynnymi zawodnikami – niektórzy idealnie sprawdzają się w roli kibiców. Udział w przygotowaniach do mistrzostw, jak również w mistrzostwach to idealna okazja do integracji społeczności notarialnej w skali krajowej i międzynarodowej oraz możliwość rozwijania kontaktów zawodowych z notariuszami – zachęca trener Reprezentacji.

źródło i fot. Krajowa Rada Notarialna.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
YesYes
YesYes
20 dni temu

Ale że jak

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x