Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działam na rzecz mieszkańców nie tylko w kampanii wyborczej


Z Szymonem Wyrostkiem Przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych i kandydatem do rady Miasta Mława rozmawiamy, m.in.: o jego działaniach na Osiedlu Młodych i najbliższych planach. Szymon Wyrostek opowiada również o kampanii wyborczej i swoim programie, jaki chce realizować jako radny Rady Miasta Mława.
 
– Już za chwilę finisz kampanii wyborczej i mieszkańcy Mławy zadecydują, m.in., kto zasiądzie radzie miasta…
 
– Dokładnie tak, To najważniejsze wybory, w których udział jest bardzo ważny, bo osoby zasiadające w radzie miasta będą przede wszystkim działać na rzecz mieszkańców Mławy. Nie chodzi tu tylko o reprezentowanie, ale o aktywne zabieganie o interesy mieszkańców, słuchanie ich potrzeb, a zwłaszcza bezpośredni kontakt przez całą kadencję, a nie tylko w kampanii wyborczej.
 
– Tegoroczna kampania jest bardzo ciekawa i wysoce emocjonująca, a jak wygląda Twoja ?
 
– Po październikowych wyborach w 2018 roku, wielu kandydatów nagle przestało się interesować wyborcami. Zabrali swoje zabawki i przenieśli się do innych piaskownicy. Ja rozpocząłem, zaraz po ogłoszeniu wyników, kolejną kampanię. Przez okres 5 lat aktywnie działałem na rzecz Osiedla Młodych, gdzie jestem Przewodniczącym Zarządu od 13 lat. Po moich wnioskach wykonano gruntowną modernizację głównego wjazdu na Osiedle Młodych, położono nawierzchnię asfaltową od bloku nr 16 do ulicy Dobrskiej. Wykonano wiele remontów ulic i chodników. Zmodernizowano również zejścio-przejście przy ul. Piłsudskiego, z którego korzystają dzieci chodzące do Szkoły Podstawowej Nr 3 i mieszkańcy osiedla Młodych, którzy  tamtędy chodzą do marketu. Bardzo ważna kwesta były sprawy bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa drogowego. Wielokrotnie wnioskowałem do mławskiej policji i straży miejskiej o zwiększenie ilości patroli, były też wnioski o zmianę organizacji ruchu prze blokami 15, 14, 13 oraz na ul. Wysokiej.  Zamontowano również kilka progów zwalniających, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Dwa razy do roku dokonuję przeglądu osiedlowych ulic i chodników, gdzie staram się „wyłapać” dziury i inne braki, które utrudniają życie mieszkańcom.
 
– Twoje działania na Osiedlu Młodych to nie tylko ulice, chodniki i bezpieczeństwo, ale również imprezy rodzinne…
 
– Znane przysłowie mówi, że nie samym chlebem człowiek żyje, więc potrzebna jest rozrywka i inne atrakcje. Przez ostatnich 5 lat, za wyjątkiem roku, w którym panował koronawirus, organizowałem Osiedlowe Mikołajki z prezentami, śpiewem oraz Świętym Mikołajem. Tego dnia na Osiedlu Młodych panowała iście świąteczna atmosfera. Z roku na rok impreza się rozrastała. W 2023 roku połączyłem Mikołajki z I Osiedlową Wigilią. Inna wspaniała impreza to osiedlowy Dzień Dziecka. Ostatnio dzieci z osiedla i nie tylko osiedla, mogły się zapoznać z kultura indiańska, bo na osiedlu rozbili się Indianie. Jednak najbardziej jestem dumny z Osiedlowego Militarnego Pikniku Charytatywnego. Zabraliśmy dla dwójki dzieci ponad 3000 złotych, a na osiedlu pojawiło się ponad 50 rekonstruktorów z Mławy, Przasnysza, Malborka i Krasnosielca ze swoim sprzętem. Była jednostka wojskowa z Przasnysz, straż pożarna i wiele, wiele innych atrakcji.
 
– Osiedle Młodych wyróżnia się również po innymi względami, jakimi?
 
– Jako jedyne osiedle w Mławie mamy własna tablice informacyjną i logo. Mamy również facebookowego Fanpage, gdzie zamieszczam, podobnie jak na tablicy, najważniejsze informacje dotyczące Osiedla Nr 15 Młodych. wydałem też Osiedlowy Informator w nakładzie 1000 sztuk, który został rozkolportowany do drzwi lub skrzynki każdego mieszkańca Osiedla Nr 15 Młodych.
 
– Ostatni na Osiedlu Młodych głośno było o możliwości budowy sklepu o dużej powierzchni niemal pod samymi blokami nr 16 i 17 na Osiedlu Młodych?
 
– To była jedna z najtrudniejszych spraw, z jakim miałem do czynienia jako Przewodniczący Zarządu Osiedla Młodych. Mogę zapewnić mieszkańców tych bloków, którzy są moimi najbliższymi sąsiadami, że zmiany planu zagospodarowani przestrzenne pn. Osiedl Młodych nie będzie. A co za tym idzie, nie będzie dużego marketu pod blokiem. Droga do wyjaśnienia całej sytuacji było długa, ale się udało. Mieszkać mogą spać spokojnie.
 
– Startujesz do Rady Miasta Mława z okręgu 3, który obejmuje oprócz Osiedla Młodych również Wólkę, zatorze i ul. Krajewo oraz ul. Piekiełko…
 
– Tak, zgadza się. To dość rozległy okręg wyborczy. Dla mnie wszyscy mieszkańcy Mławy są tak samo ważni. Staruję do Rady Miasta, aby poznać ich potrzeby i oczekiwania, i chcę im pomagać w ich realizacji. Podczas kampanii spotykałem się i spotykam z mieszkańcami, wiele osób pytało, ale dlaczego do tej pory nie działał Pan na Wólce, na Krajewie, i na Piekiełku. Jak wiadomo Mława podzielona jest na 15 osiedli. Ja w rozmowach z innymi przewodniczącymi ustaliłem, że wzajemnie nie będziemy ingerować w sprawy swoich osiedli. Oczywiście jako radny będę mógł działać szerzej i realizować swoje pomysły dla Wólki ul. Piekiełko i ul. Krajewo. Chcę być radnym, który startuje do rady miasta dla ludzi, a nie dla diety.
 
– A jakie to pomysły?
 
– Głównym i najważniejszym punktem jest włącznie Osiedla Młodych, Wółki, ulic Piekiełko i Krajewo do miejskiego monitoringu. Utworzę Biuro Radnego Rady Miejskiej na każdym z Osiedli, a jest ich pięć: tj. Osiedle nr 8 – Obrońców Mławy, Osiedle nr 9 – Wólka, Osiedle nr 11 – Piekiełko, Osiedle nr 12 – Krajewo i oczywiście Osiedle nr 15 Młodych. W tych biurach będę pełnił dyżury, aby móc wysłuchać potrzeb mieszkańców. Jako radny będę organizował w każdym Osiedlu Wólki, a jest ich aż Mikołajki lub Dzień Dziecka na wzór imprez na Osiedlu Młodych, już w tym roku. Oczywiście ściśle współpracował z każdym z Przewodniczących Zarządów Osiedli leżących na terenie Wólki. Będę aktywnie wspierał ich pomysły i przedstawiał je na forum sesji rady miejskiej. Ważnym punktem jest poprawa stanu ulic i chodników oraz bezpieczeństwa, również bezpieczeństwa komunikacyjnego.
 
– Twoje najbliższe plany po 7 kwietnia?
 
– Dalsza aktywna działalność na rzecz Osiedla Młodych, no i organizacja IV Osiedlowego Dnia Dziecka. Mogę się pochwalić, że w tym roku zawitają do nas średniowieczni rycerze. Będzie to „Rycerski Osiedlowy Dzień Dziecka, czyli Średniowieczni Rycerze na Osiedlu Młodych”. W programie przewidziane są m.in. życie w średniowiecznej wiosce, strzelanie z łuku, walka w szrankach mieczem i tarcza typu soft, tańce i zabawy plebejskie, pokaz uzbrojenia oraz foto-ścianka – średniowieczne Osiedle Młodych. Głównym punktem będzie pokaz walk rycerskich. Szczegóły wkrótce na naszym osiedlowym Fanpage. Oczywiście zapraszam już dziś.
 
– Dziękuję za rozmowę
– Dziękuję również
 
mat. sfinansowano ze środków KWW Sławomira Kowalewskiego
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]