Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chciał sprzedać opony. Padł ofiarą oszustów


Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiła się kolejna osoba, która padła ofiarą internetowych oszustów. 58-latek w serwisie ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż komplet opon samochodowych. Poprzez popularny komunikator otrzymał wiadomość od osoby z pozoru zainteresowana kupnem przedmiotów, która chciała złożyć zamówienie i zapłacić przez serwis ogłoszeniowy.


Gdy sprzedający zgodził się na to, poprosiła go o podanie adresu e-mail. W mailowej wiadomości 58-latek dostał link do strony łudząco podobnej do tej serwisu ogłoszeniowego. Po kliknięciu na niej w potwierdzenie sprzedaży został przekierowany na stronę, gdzie wybrał swój bank i zalogował się na konto przy użyciu numeru pesel, loginu i hasła do bankowości elektronicznej. Mężczyzna dostał następnie SMS z kodem umożliwiającym wypłatę pieniędzy.

Po wpisaniu tego kodu dostał kolejne wiadomości z informacją o autoryzacji płatności mobilnych. Niemal natychmiast stracił dostęp do konta. W rozmowie z pracownikami infolinii banku dowiedział się o dwóch transakcjach wychodzących na swoim koncie w kwotach po 5 tys. zł. i próbie wypłaty jeszcze 11 tys. zł. 58-latek zablokował dostęp do konta bankowego i powiadomił policję.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x