Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dla pań w Szydłowie zagrał Tomasz Makowiecki [FOTO]


Gminny Ośrodek Kultury w Szydłowie przygotował z okazji Dnia Kobiet szczególny koncert, adresowany przede wszystkim do Pań. W minioną sobotę na scenie w Szydłowie wystąpił Tomasz Makowiecki, znany gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów i popularnych przebojów jak choćby „Nie ma nas”, „Ostatnie wspólne zdjęcie” czy „Miasto kobiet”.


Tomasz Makowiecki nie był jedynym wykonawcą, który pojawił się na scenie. Lokalnym akcentem był występ uczennic Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie – Leny Barwińskiej, Aleksandry Głowackiej i Martyny Biegleckiej. Publiczność bawił też saksofonista Dariusz Zarzycki oraz DJ Adrian Chodubski.

Zaproszone na koncert Panie witał kwiatami wójt Grzegorz Rochna. Była też okazja do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z artystami.

red.

fot. Wojciech Palak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
137 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szydłówek
Szydłówek
17 dni temu

Nowa pani sołtys z Szydłówka tak mocno angażuje się namawiając mieszkańców, żeby głosowali na
spadochrona z Szydlowa.
Litości z jej rozumowaniem.

Mrówka
Mrówka
18 dni temu

Piękny spot wyborczy Jolu, będziemy głosować ! Brawo

Mieszkaniec xyz
Mieszkaniec xyz
21 dni temu

Chwali się pozyskanymi środkami unijnymi. Dlaczego nie mówi o kredycie dla gminy

DoXYZ
DoXYZ
21 dni temu

Taki świat teraz mamy. Każdy, poczynając od najwiekszych państw po gospodarstwa domowe ma jakiś kredyt. Żeby się rozwijać trzeba mieć środki. A 25 000 000 zł pozyskane z zewnątrz w 2,5 roku to więcej niż poprzednik dał radę przez wszystkie swoje kadencje.

kot
kot
13 dni temu

A Jolanta, w czasie swojej kampanii chwali się, że będzie budować halę sportową w Nosarzewie Borowym, tylko zapomina dodać, że za pieniądze które pozyskał obecny wójt

Rodzice
Rodzice
24 dni temu

Drodzy Państwo
Joasia jeszcze nie wygrała wyborów a już rozdaje karty. Wysłała czarnucha z Dębska do p. dyrektor szkoły w Szydłowie, żeby uczył lekcji religii.
Dziękujemy za tego pana, my mamy swojego księdza.
Pani dyrektor już układasz się z Joasią,????

Dębsk
Dębsk
24 dni temu
Reply to  Rodzice

U nas się z nikim nie mógł zgodzić, to chce rządzić w Szydłowie.

Mała
Mała
23 dni temu
Reply to  Dębsk

Faktycznie widziałam go w szkole .
Zastanawiałam się jaki był cel tej wizyty.

Mały
Mały
23 dni temu
Reply to  Rodzice

Jak widać p Dyrektor widzi kto ma szansę na wygranie wybory i układa się z przyszłą Panią Wójt

Szydłowo
Szydłowo
23 dni temu
Reply to  Mały

Ćwierkają wróbelki od samego rana że Wójtem zostanie PANI JOLA kobieta kochana

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Szydłowo

Dużo tych twoich głupot wytrzymałem, ale te rymowanki to już przesada. Ty naprawdę chcesz tej swojej pani Joli antykampanię robić?

Znajomy
Znajomy
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Po co to pianie . Takimi komentarzami można wywnioskować, że zwolennikowi wójta puszczają nerwy .

Lis
Lis
22 dni temu
Reply to  Znajomy

To nie nerwy tylko dobry kabaret z wami. Obecny wójt wygra więc czym się denerwować po tym co wy tu wypisujecie robicie Pani Joli taka kampanie aż szkoda kobiety

Znajomy
Znajomy
22 dni temu
Reply to  Lis

Pycha kroczy przed upadkiem

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Znajomy

Jola dokładnie to zademonstrowała w poprzednich wyborach. Też już wygrane miała wszystko. Podobnie jak ten drugi, śmieszny człowieczek

Znajomy
Znajomy
21 dni temu
Reply to  Anonimowo

Naśmiewasz się z „ tego drugiego śmiesznego człowieka „a on jest kandydatem na radnego od wójta.

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Znajomy

Za pieniądze ksiądz się modli
Za pieniądze lud się podli
Aha ile kosztuje pani ta
A szacunek tego pana za ile kupić się da

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Znajomy

Nie ma wyjścia biedny. Przecież kredyt ma. To główny argument tego kandydata od lat

Poezja
Poezja
11 dni temu
Reply to  Lis

Obecny wójt opublikował 9 części czekam jeszcze na 3 i będzie niczym Adam Mickiewicz

Kotek
Kotek
22 dni temu
Reply to  Szydłowo

Pani Jola będzie dbała o swoją kieszeń oraz o tłuste koty z PIS-u.
Boże broń nas od PIS-u, ponieważ gmina nie będzie otrzymywała żadnych dofinansowań.

POukładany
POukładany
25 dni temu

Witam, nadszedł czas wyborów, czas w którym oceniamy. Tylko jak ocenić Naszą władzę w czasie „galopującej” inflacji, w czasie gdy Partia Rządząca robiła wszystko aby za wszelką cenę zostać przy władzy i ochronić poustawianych kolegów i rodzinę. Cieszy mnie to, że mimo wszystko w Szydłowie, po latach „gminnego terroru”, nastała demokracja, że nikt nie boi się udać do Urzędu Gminy z nurtującym go problemem, że każdy jest tak samo ważny, że Pani w okienku nie traktuje nas jako zło konieczne. Ta gmina zaczęła wreszcie żyć i stała się naszym sprzymierzeńcem.

Obiektywny
Obiektywny
25 dni temu
Reply to  POukładany

Chyba gminę pomyliłeś z pocztą lub bankiem

Obiektywny
Obiektywny
24 dni temu
Reply to  POukładany

Panie wójcie twój pracownik majonez kopie niezłe doły pod twoją osobą.

Szydłowo
Szydłowo
25 dni temu

Mieszkańcy Gminy Szydłowo jak wiecie do nas w końcu wróciła demokracja po tylu latach terroru i nie zapomnijcie, że możecie już głosować na radnych, których wy chcecie, a nie tych, których chce wójt jak było przez te wszystkie lata. Pamiętajcie przy urnie o obecnych radnych, jak to nam podwyższyli podatki od 70 do 100 procent, a mogli powiedzieć nie, albo jakieś 10 czy 20 procent, a to dlatego, żeby mieć na podwyżki swoich diet i jak się nie mylę do podnieśli do kwoty 500 złotych, a pan przewodniczący, to chyba ma 2 tysiące do ręki, a dyżury raz w tygodniu, to gdzie(5 stów za statystowanie na komisji czy sesji, to chyba lekka przesada. Pamiętajcie jak to radni byli przeciwni temu, żeby funduszem sołeckim zarządzali mieszkańcy, a za te pieniądze, to mieszkańcy sami mogą zdecydować co chcą zrobić w danej wiosce, a nie gmina będzie im narzucała, ale takich mamy radnych jakich sami wybraliśmy pod presją, ale możemy to niedługo zmienić. Czy ktoś mi powie na co korona wydaje tyle pieniędzy skoro wszyscy mówią, że pracują tam charytatywnie. 180 tysięcy w tym roku przeznaczonych tylko na piłkę, to chyba lekka przesada, ale jak mówią pan ketchup musi za coś balować, a i utrzymanie stada gołębi też kosztuje.

Znajomy z osiadla
Znajomy z osiadla
24 dni temu
Reply to  Szydłowo

Piterek uważaliśmy cię za nieco mądrzejszego.

Miki
Miki
23 dni temu

To druga strona szydlowa pisze

TAK
TAK
22 dni temu
Reply to  Szydłowo

Te głupoty wypisuje Wiśnia z Krzywonosi.

kot
kot
22 dni temu
Reply to  TAK

Boże broń przed takimi radnymi jak Wiśnia, chłopek roztropek. Ten to dopiero wniesie wiele dobrego dla gminy.

Andy
Andy
21 dni temu
Reply to  kot

Zrobi, bo popiera PIS, a Jola też z PISu i razem skończą z rodziną na swoim

Franio
Franio
27 dni temu

Choćbyś stanął na głowie to za poźno na ratowanie sytuacji. Jolka wygrywa a Ty musisz się z tym pogodzić.

Rozczarowany
Rozczarowany
26 dni temu
Reply to  Franio

No dobrze a co przez cztery lata zrobiłaś Jolu dla gminy Szydłowo ? Zobacz ile dróg w swoich okręgach zrobili radni z PISu w Stupsku czy Radzanowie a ile ty załatwiłaś. Dla naszej gminy wywalczyłaś tylko jedną drogę asfaltową i to pod koniec kadencji. Marny wynik. Startowałaś na posłankę z PISu a teraz co ? Wstydzisz się naszej partii ?. Chwalisz się pracą z KBW. Ale tak naprawdę nie robiłaś tego społecznie bo miałaś to w zakresie swojej pracy i jako pełnomocnikowi ARIMR płaciła za to. Jesteś bardzo sympatyczną osobą ale mało skuteczną.

Bystra
Bystra
26 dni temu
Reply to  Rozczarowany

Spokojnie Grzegorzu, pokażę swoją skuteczność, kiedy usiądę w tym fotelu

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
26 dni temu
Reply to  Bystra

Jolasia. Błagam Cię. PiS-u, który rozwydrzył agrocentrycznych agroterrorystów się wstydzisz? I Oberprezesa z jego świtą kryminalną? PiC- przestępcy i cwaniaki. I podaj mnie do Sądu. Dla kariery nawet barwy zmienisz. Mam nadzieję, że lud się nie da nabrać. A jak było z promowaniem członka rodziny? Tych pytań jest więcej. I powinny paść na spotkaniu przedwyborczym, jeśli masz odwagę doń przystąpić.

Lucyfer
Lucyfer
25 dni temu

Czyżbyś chciał wziąć w nim udział? Wiedz,że merytorycznie jak to zwykłeś mówić ,chociaż nie wiem czy znasz znaczenie tego słowa nie jesteś na to gotowy .Nie będzie Tobie podpowiadać kierownik lub Pani z doczepionymi włosami oraz inna blond kobieta.Nie wydusisz z siebie słowa ,przyjmiesz jedynie kolor purpury i na tym zakoczysz debatę. Szkoda tracić czas i energię.

Anonimus
Anonimus
25 dni temu
Reply to  Lucyfer

W ciągu swojej kadencji wójt wykazał się nie tylko doświadczeniem, ale i głęboką wiedzą dotyczącą funkcjonowania samorządu. Bez jego zaangażowania nie udałoby się pozyskać tak znaczącej ilości środków zewnętrznych ani zrealizować tak licznych inwestycji. Dodatkowo, należy pamiętać, że obecny wójt przez wiele lat pełnił funkcję radnego gminy, a nawet był przewodniczącym rady zanim objął obecne stanowisko. W przeciwieństwie do niego, Pani Jola nie może poszczycić się tak długim stażem w samorządzie ani nie miała okazji do sprawowania funkcji w gminie. Dopiero pierwszą kadencję jest radną powiatową. Liczba publicznych wystąpień, które wygłosił wójt, oraz zdobyte podczas nich doświadczenie, przemawiają również na jego korzyść. W przypadku ewentualnej debaty, uważam, że Rochna odniesie zdecydowane zwycięstwo.

Obiektywny
Obiektywny
25 dni temu
Reply to  Anonimus

Chyba niewiedzą i złym doradztwem skoro konkurs na dyrektora szkoły w Szydlowie był unieważniony przez wojewodę i musiał odbyć się drugi

Mały
Mały
25 dni temu
Reply to  Obiektywny

Chyba niewiedza skoro chciał zwolnić pracownicę a nie umiał i musiał przywrócić do pracy

Obiektywny
Obiektywny
25 dni temu
Reply to  Mały

Może pracownik nie był kompetentny i zbyt pracowity a jedynym powodem jego pozostania na stanowisku był fakt zapisania się do WOTu.

Obiektywny
Obiektywny
25 dni temu
Reply to  Obiektywny

Najbardziej kompetentni to są ci co kilka razy dziennie za gminą papierosy palą

Szydłowo
Szydłowo
25 dni temu
Reply to  Obiektywny

Zapisz się i ty . Chyba że kondycja nie pozwala

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Obiektywny

To następna patologia PiSu, partii pani Joli, do której się na plakatach nie przyznaje. Wystarczy pójść do WOT i żadne zwolnienie nam nie grozi. Hulaj dusza…

XYZ
XYZ
24 dni temu
Reply to  Obiektywny

Tylko WOT ją uratował.

Szydłowo
Szydłowo
24 dni temu
Reply to  XYZ

Szybko się do WOT zapisz to i ciebie uratuje

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Szydłowo

Już się zapisałem. Darmowa kasa co miesiąc i nie zwolnią mnie z pracy nawet jak nic nie będę robił 🙂

Szydłowo
Szydłowo
23 dni temu
Reply to  XYZ

WOT czy brak kompetencji przełożonych?

Lucyfer
Lucyfer
25 dni temu
Reply to  Anonimus

Napisz prawdę, czyje to było zaangażowanie ,kto pozyskiwał środki. Kto w urzędzie zajmował się zamówieniami .Jest referat Pana Kierownika lecz trzeba było wynająć osobę która za duże pieniądze robiła dokumentację. W co się Wójt angażuje w imprezy w.Otoczni ,wyjazdy z komisją alkoholową .sprawdź jakie na to poszły środki i z czego..A wypowiedzi jego są bez ładu i składu.Bycie radnym który podnosi rękę na zawołanie i nic nie robienie to nie jest ani wiedzą ani doświadczenie.Powiedz co zrobił dla swojej wsi jako radny ? Jako Wójt nie zrobił nic,większość inwestycji to kontynuacja tego za zaczął śp.poprzedni Wójt. Nie przekonałeś mnie nadal.

Aniołek
Aniołek
25 dni temu
Reply to  Lucyfer

Myślę że jesteś bardzo sfrustrowaną i nie spełnioną w życiu osobą. Której nigdy nic nie odpowiada. Dziwi mnie że wypominasz spotkanie Wigilijne w pracowników i byłych pracowników i wypominasz im to. Pewnie Cię niebyło na tym spotkniu bo gdybyś była to wiedziałabyś że było sympatycznie i niepisałabyś głupot. Do tego piszes, bzdury bez poparcia w faktach. Takie dyrdymały wyssane z palca.

Darek
Darek
23 dni temu
Reply to  Aniołek

Spokojnie bo szeregowa WOTu juz zagotowana a ona już bez tego jakby Parkinsona miała

Mrówka
Mrówka
23 dni temu
Reply to  Darek

Zobaczymy jakiego Parkinsona będziesz miał i miała jak 8 się będziesz pakować

Anonim
Anonim
23 dni temu
Reply to  Lucyfer

Poprzednia komisja też jeździła na szkolenia, fakt środki na to były przeznaczone trochę mniejsze, bo nie jeździli w komplecie tylko ze szkoleń korzystał Wójt oraz tylko jedna „członkini” komisji (nie trzeba mówić kto), po co opluwać innych jak samemu ma się dużo za uszami

Anonimus
Anonimus
26 dni temu
Reply to  Bystra

W funkcji Wójta nie chodzi o siedzenie w fotelu tylko o bycie z mieszkańcami i pracę dla nich. Fotel to tylko mebel.

Lucyfer
Lucyfer
25 dni temu
Reply to  Anonimus

Na razie to tylko mebel, w dodatku drogi w utrzymaniu

Rodzic
Rodzic
30 dni temu

GOK brawo dla Was. Proszę tylko o mniejsze angażowanie rodziców w kiermasze.

Brawo
Brawo
1 miesiąc temu

Pani Bogusiu, GOK działa super. Nie przejmuj się komentarzami innych ludzi. Każdy znajdzie coś tu dla siebie i swoich bliskich. Chętnych nie brakuje na koncert, warsztaty, kolonie itp.
Więc jaki wniosek? Ludzie kochają to miejsce!

xx2
xx2
1 miesiąc temu
Reply to  Brawo

w tych komentarzach to chyba o inną panią Bogusię chodzi, nie o panią z Goku

rolniczka
rolniczka
1 miesiąc temu

przecież to widać jak na szkle, że wójt to PSL..a startuje z KWW Grzegorz Rochna..

Oj tak
Oj tak
1 miesiąc temu
Reply to  rolniczka

Pani rolniczka to zapewne kandydatka na radną z Dębska, która pisze bzdury.

rolniczka
rolniczka
1 miesiąc temu
Reply to  Oj tak

pudło

Anna
Anna
25 dni temu
Reply to  Oj tak

Bzdury to jej specjalność.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  rolniczka

Widziałaś legitymację PSL u pana Wójta? A u pani Joli przynależność partyjna do PIS oficjalnie zadeklarowana. Tylko teraz schowana na czas wyborów głęboko do szuflady. Ciekawe, z jakiego powodu? Jeszcze niedawno nie mogła się nachwalić logo PIS.

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu

Panie Wójcie nic dodać nic ująć bardzo ładna uroczystość, ale czy Panu nie jest wstyd za porządek wokół hali sportowej, więc pragnę się zapytać kiedy w końcu Pan Majonez zrobi porządek na boisku tartanowym i wokół niego. Jak się nie mylę, to należy do jego obowiązków. Podobno na jesieni nie zdążył, bo za wcześnie spadł śnieg. Gdy śnieg się roztopił, to padał deszcz. Teraz jest piękna pogoda, a on siedzi na hali ogląda filmy i w czasie pracy jeździ do Groszka lub Lewiatana po żarcie i inne smakołyki w płynie i po powrocie się nimi delektuje. Panie Wójcie zobaczy Pan teren wokół szkoły jak jest posprzątany, a jak wygląda teren wokół hali sportowej. Nie wiem na co liczy Majonez, czy na to , że spadnie śnieg i wszystko przykryje, czy dzieci posprzątają, a może pracownicy interwencyjni posprzątają pod wodzą Marka. Prawdopodobnie odwleka w czasie, że zmieni się wójt i wtedy, to dopiero będzie miał wczasy jak za poprzednika i będzie hulaj dusza piekła nie ma.

Irek
Irek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

On i za tego też ma wczasy

rolniczka
rolniczka
1 miesiąc temu

Anonimus.. przestań pieprzyć.. solić też nie musisz..po prostu trzęsiecie wszyscy portkami.. stąd te fundusze płynące od sejmiku mazowieckiego.. ludzie.. głosujcie mądrze czas na zmianę .. totalną w Szydłowie.. Wójt i wszyscy jego radni.. zmiana…na nowych..stary towar się przeterminował już dawno..

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu
Reply to  rolniczka

Po co zmieniać ? Jak sama napisałaś powyżej fundusze płyną z sejmiku mazowieckiego. To chyba dobrze dla gminy nie uważasz ?

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

Po wyborach przestana

Biada nam
Biada nam
1 miesiąc temu
Reply to  rolniczka

Teraz wierzę że naprawdę jesteś rolniczką bo właśnie się zaorałaś po sam beret! Gmina zła bo dostaje za dużo pieniędzy z sejmiku! Jak takich doradców ma Pani J. K. to zaczynam się bać o losy tej gminy.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
28 dni temu
Reply to  Biada nam

Rolniczka to chyba Jolasia.

Obserwator
Obserwator
27 dni temu

A ty kim jesteś? Możesz napisać tysiąc komentarzy na PANIĄ JOLĘ to nic nie da kto ma na nią zagłosować to i tak zagłosuje. Czekam na wybory żeby móc na nią zagłosować

KGW
KGW
1 miesiąc temu
Reply to  rolniczka

Pani Barbaro
podpisz się używając tak brzydkich słów.Ty sama jesteś już przeterminowana.

Anna
Anna
25 dni temu
Reply to  KGW

Wbrew pozorom to bardzo niepokojąca osoba. Jedna z tych, co dziurki nie zrobi, a krew wypije. Kompleksy pani B. nieudolnie usiłuje leczyć niedowartościowany według swej opinii mąż mąciwoda i podżegacz. Oboje psują atmosferę w D. wiele wysiłku wkładając w to by uchodzić za osoby spokojne i zrównoważone, jednak coraz mniej mieszkańców daje się na to nabierać.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Z kim by nie pogadał to wszyscy mówią że na Jolę będą głosować. Stare układy wyją w niebogłosy. A co do funduszy to ona będzie twardo negocjować i nie będzie bała się głośno o tym mówić. I takie pytanie, czy zarówno Wojnarowski młody czy stary będą blokować środki dla Szydłowa? Wydaje mi się że napewno nie. Jak to wytłumaczą mieszkańcom gdyby tak robili. Kwestia odpowiednich ludzi którzy będą składali wnioski.

Yzp
Yzp
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Totalna bzdura

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Yzp

No chyba tak jeśli ten co śpiewał te piosenki dla pań mieni się ARTYSTĄ — to ja jestem księdzem !! Artysta a wyglądem przypomina jakiegoś lumpa z ulicy , człowieku na przyszłość to mógłbyś się trochę ogarnąć!!

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Co do pierwszej części wypowiedzi świadczy ona o tym że poruszasz się wśród osób bliskich komitetowi Pani Joli. Bo twój news nie ma potwierdzenia w terenie. Co do wymienionego negocjowania funduszy zakładam, że wynika to z dotychczasowych doświadczeń z PISem gdzie nie był potrzebny dobry wniosek ale dobre znajomości i negocjacje z posłem. Co do środków zewnętrznych myślę że Pani dostanie dokładnie tyle ile PIS przyznawał wójtom np z PSLu czy PO. Napewno nie więcej.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

No rolniczka to przecież jawna pisiorka, to widać z każdego jej komentarza, a Jola też dzięki pisiorom awansowała z kasjerki w banku – w PIS szybkie awanse były w modzie, teraz pisiory spadają z najwyższych szczebli drabiny jeszcze szybciej. Tak to jest jak się gra nieuczciwie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Słuszne spostrzeżenie. Wojnarowscy nie będą blokować pieniędzy dla gminy Szydłowa ktokolwiek by nie był na stanowisku wójta. To nie jest kasa do kieszeni wójta tylko dla mieszkańców gminy. REASUMUJĄC. GŁOSUJEMY NA WOJNAROWSKICH I NA JOLĘ. Zobaczycie, że będzie walczyła jak lwica . Widać to po jej pracy w samorządzie.

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Może i walczyła ale efekt marny w porównaniu z radnymi powiatowymi z innych okręgów. Jedna droga bitumiczna przez cztery lata to nie jest powód do dumy.

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Skoro Jola walczyła jak lwica w powiecie to niech tam dalej siedzi.
Mamy dosyć PISu i wszystkich spadów.

Trzcianka
Trzcianka
1 miesiąc temu
Reply to  Bartek

Strasznie musicie się bać, ze jednak obejmie to stanowisko skoro tak mocno się udzielacie . Jedno jest pewne. Przyzwyczajajcie się do myśli, że Jola wygra te wybory! Naprawdę tak będzie

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Trzcianka

A w jakim urzędzie pracuje pani Jola? Nie jest żadnym urzędnikiem!!! ARiMR to nie urząd!!!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
28 dni temu
Reply to  Bartek

Tak jest!

Dębsk
Dębsk
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Pani Bogusiu
dlaczego namawiasz członkinie z KGW, żeby głosowały na twoją sąsiadkę i .Jolę – obje z Pisu.
Wiesz dokładnie, że nie wszystkie są tego samego zdania co ty.
Mogłaś startować na radną a nie zrezygnowałaś robiąc teraz zament.
Obawjałaś się, że przegrasz,?

Nowa Wieś
Nowa Wieś
1 miesiąc temu
Reply to  Dębsk

Zapewne dlatego, że była w radzie i widziała jak to wszystko funkcjonuje. Teraz może się obawiać, że jeśli nic się nie zmieni to nadal będzie miernie. Nie trzeba wyższej matematyki, ze sama nic nie mogła przeciwdziałać

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu
Reply to  Nowa Wieś

Jakoś nie przeszkadzało to Pani Bogusi co najmniej przez ostatnie 12 lat. Skąd taka odmiana ?

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

To nie odmiana. Kobieta ma kręgosłup moralny i nie jest chorągiewka . Szacunek dla Pani Bogusi.

Darek
Darek
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Kręgosłup moralny to może mieć w domu, a nie będąc radna, która powinna dbać o swoją wieś, wszyscy radni walczyli o inwestycje u siebie, a ona siedziała obrażona przez ponad 2 lata i o nic nie zabiegala, jak się sprawuje funkcje publiczna to dba się o interesy ludzi, a swoje fochy zostawia w domu

ABW
ABW
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Ty go na pewno nie masz bo jakbyś go miał to byś się podpisał imieniem i nazwiskiem

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  ABW

Patrzcie jaki odważny i z kręgosłupem. ABW to ci na bierzmowaniu czy przy chrzcie dali?

Franio
Franio
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

Po rządach obecnego taka zmiana

Dana
Dana
1 miesiąc temu
Reply to  Franio

Pani Bogusia potrafi tylko skłócać mieszkańców a na sesjach siedziała niema – oglądaliśmy relacje na żywo.
O jakim kręgosłupje tu mowa?????

Anonimowo
Anonimowo
30 dni temu
Reply to  Dana

Dana oglądałaś uważnie, nie tylko P. Bogusia na sesjach siedzi niema, wszyscy Radni są niemi, tylko palec w górę i przycisk. Nie wiem co ci zrobiła albo czego ci nie zrobiła. Szukacie punktu zaczepienia. Za czasów ś.p Wójta tatuś wszystko załatwił a teraz z następnym wszedł w układ ( lampa przy posesji oświetlająca podwórko ) za mało jeszcze Dębskiem chce zarządzać? Jednak strach obleciał , głosujemy na P. Jolą. P Bogusiu wiemy kto to pisze więc sobie nie punktuje.

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Dębsk

Dlatego że może i nikt jej tego nie zabroni. Glosujmy na PANIĄ JOLĘ

ABW
ABW
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Głosujemy na Panią Jolę bez dwóch zdań.

ABW
ABW
30 dni temu
Reply to  Dębsk

A cóż to druga kandydatka z Dębska się wystraszyła i rodzinka najbliższa wpisami ją ratuje, wiem kto to pisał po błędach poznaje, ortografia się kłania. Strach obleciał że można przegrać a Pani Bogusia nie ma takiej mocy żeby kogoś nakłonić jak ma głosować każdy ma swój rozum a ty go nie masz widocznie. ABW działa uważaj!!!

mieszkaniec
mieszkaniec
18 dni temu
Reply to  ABW

Łatwo obmawiać ludzi będąc anonimowym

Last edited 18 dni temu by mieszkaniec
Obserwator
Obserwator
27 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Jeszcze muszą się dostać jeden do powiatu a drugi do sejmiku

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Pani Jolu, a gdzie logo PISu?
Już się wstydzisz swojej partii ?
Chcesz uciec z tonącego Tytanika do Szydłowa i zatrudniać wszystkie spady z PiSu,???
Dofinansowania na inwestycje już nie będziesz mogła załatwić, więc pracuj dalej w ARiMR, jako zwykły pracownik zajmując się kołami gospodyń.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

To taka polityka PISu, żeby ich kandydaci startowali ze swoich komitetów, bo przecież PIS jest spalony, większości ludzi kojarzy się z oszustami, złodziejami i z nepotyzmem.

rolniczka
rolniczka
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

Panie ..ni.. obiektywny.. a gdzie logo Wójta.. przecież to jasne jak słońce, ze zanim psl stoi..

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  rolniczka

Z tego co wiem, to pan Wójt nie ma legitymacji partyjnej w przeciwieństwie do pani Joli

Xxx
Xxx
1 miesiąc temu

Pani Jola wydawała się być mądrą kobietą, dziwi tylko fakt z kim się pokazuje i to publicznie. Z żoną kandydata na radnego w miejscowości Szydłówek. Jeśli Pani Karpińska myśli, że robi sobie w ten sposób kampanię – jest w błędzie. Widać, że po prostu nie zna zupełnie ludzi z którymi zaczęła trzymać. Jest jeszcze wokół niej parę osób, które w poprzednich wyborach biegały przy obecnym wójcie a teraz zmieniły front. Czy to aby na pewno zadziała na jej korzyść?

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu
Reply to  Xxx

Część tych ludzi była przy Pani Zamojskiej gdy startowała na wójta z Panem Wiesławem Boczkowskim w Szydłowie. Pani Zamojska przegrała. Potem popierali Pana Rochnę gdy startował przeciw wójtowi z tym samym skutkiem. Teraz popierają Panią Jolę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

Ostatnio gdy popierali Rochnę to wygrał.

Edek
Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Tym razem p.Jola przegra zadając się z nimi, ludzie ich rozszyfrowali o co im chodzi – zadymiarze.
Chcą spełniać swoje osobiste marzenia.

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Uważam że wygra w poprzednich wyborach wójt naobiecywał gruszek na wierzbie nie spełnił obietnic wyborczych względem co niektórych to oni teraz będą głosować na Panią Jolę

Obserwator
Obserwator
26 dni temu
Reply to  Edek

Jeszcze się zdziwisz

Anonim
Anonim
25 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Wtedy nie kadydowali na radnych

szydlowo
szydlowo
1 miesiąc temu

Wójt się zmienił a właśnie radni którzy chcą coś zrobić musieli to zaakceptować, walka z wójtem który został wybrany nie zrobiliby nic dla swoich miejscowości bo tylko dobra współpraca można coś zdziałać i tak zrobili radni, dbali o interesy swoich wsi

Szydłowo
Szydłowo
1 miesiąc temu

Nie da się ukryć, że jest to element kampanii wyborczej, ale tak było za poprzedniego i tak jest za obecnego. Skoro jestem przy temacie wyborów, to sobie zadaję pytanie co to są za ludzie, co ktoś nazwał ich potakiwaczami. Ci ludzie nie pamiętają jak traktowali obecnego wójta gdy był radnym. Czy już zapomnieli, że nie dali Panu Rochnie żadnej komisji choć nie którzy zasiadali w dwóch, czy zapomnieli jak wszyscy przenieśli się do innego stołu, a Pana Rochnę zostawili samego (czy Pan Przewodniczący Rady nic nie miał do powiedzenia w tej sprawie), ale ci państwo szybko zapomnieli o swoich wyczynach i prawie wszyscy jak jeden mąż postanowili kandydować do rady gminy z komitetu Pana Rochny. Czy wy ludzie nie macie odrobiny wstydu i honoru. Mam nadzieję, że wasi wyborcy będą o tym pamiętać i nie wybiorą radnych, którzy na sesjach nie mają nic do powiedzenia (kiedyś w Polsce był niemy sejm, a teraz w gminie mamy niemą radę). Nie wiem jak nazwać zachowanie radnego, który za rządów poprzedniego na jego polecenie jedzie do sądu i zeznaje bez mrugnięcia oka przeciwko obecnemu choć nie miał żadnej wiedzy na ten temat, a teraz zachowuje się jak gdyby nigdy nic się nie stało (może ma amnezję), codziennie ze dwa razy dziennie jeździ do gminy, tak jak za poprzedniego przed wyborami, czy to nie hipokryzja. W ramach kampanii pan radny ochoczo rozdawał tulipany paniom, ale nasuwa się pytanie, czy kupił je za swoje czy za pieniądze gminne robił sobie kampanię. Jeśli za gminne, to nie powinien ich rozdawać. Każdy widział jak biegał koło włodarza (żenada). Zwracam się z apelem do mieszkańców, wybierzcie takich za których nie będziecie się wstydzić. Nie wybierajcie takich, którego program wyborczy, to muszę zostać radnym, ponieważ mam kredyt do spłacenia i te hasło jest powtarzane od dwudziestu lat, a ludzie dali się na to nabrać lub nie wybierajcie alkoholików.

pik
pik
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Gdyby na tę uroczystość nie przyszedł wójt czy radni to napisałbyś, że zlekceważyli panie. Myślę,że żadna która otrzymała kwiaty nie miała im tego za złe.

Taki ktoś
Taki ktoś
1 miesiąc temu
Reply to  pik

Kwiaty zakupione przez Panów promujących się czy ze środków gminnych czyli Twoich i moich podatków. Chcą robić kampanię proszę bardzo ,ale z własnych pieniędzy. To samo jeśli chodzi o zaproszenia 1300 zaproszeń, nie wystrczył Facebook i kilka plakatów? Informator do tej pory też nie był publikowany a teraz wybory i jest ?Drodzy Państwo nie dajmy się nadal tumanić.Trwonienie naszych pieniędzy to od ponad dwóch lat domena panującego.Radni nieporadni tylko podnoszą rękę nawet nie czytając tego co uchwalają.Kasa musi się zgadzać w ich kieszeni, dla swoich wyborców nie robią nic ,jedynie dają przyzwolenie na szastanie naszymi pieniędzmi.Przypomnę to rada rządzi nie Wójt, on to tylko realizuje więc zastanówcie się na kogo zagłosujecie.Pani Jolu życzę powodzenia !

abak
abak
1 miesiąc temu
Reply to  Taki ktoś

Jolcia nie będzie szastać pieniędzmi bo nie będzie miała czym szastać a radni z jej komitetu pewnie zrzekną się diet. HIPOKRYCI

Irek
Irek
1 miesiąc temu
Reply to  abak

To nie o to chodzi żeby zarzekali się diet tylko o to żeby robili coś dla mieszkańców tej gminy a nie tylko dbali o swoje interesy.Pani Jola to osoba ,która ma potencjał i wiele dobrego może zrobić dla tej gminy i jej mieszkańców.

Obserwator
Obserwator
25 dni temu
Reply to  abak

Dobrze że nie będzie szastać, to może uda się jej spłacić trochę długu.

Obiektywny
Obiektywny
25 dni temu
Reply to  abak

Już nie tłumacz wszystko się zaczyna i kończy . Czas na zmiany w naszej gminie. Kobieta wójt to jest to.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Taki ktoś

Człowieku o czym Ty mówisz. To za boczka w najlepsze trwało rozkradanie gminnych pieniędzy i to wszystko bezkarnie. Ten śp. gość tylko dlatego nie siedział bo mial mocne plecy w Pslu

Taki ktoś
Taki ktoś
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Za śp.Wojta gmina nie byka zadlużona ,możesz to sprawdzić w raporcie o stanie gminy.Teraz dług gminy to ponad 2 ,5 milona złotych A to tylko 2 ,5 roku rządów obecnego.Za następnych 5 lat dlugi będą większe.Czy to jest gospodarność ,no chyba nie.

Szydłówek
Szydłówek
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Napisane tak pięknie, że absolutnie nic nie trzeba dodawać. Wreszcie ktoś to napisał! Nie wybierajcie chorągiewek i alkoholików!

ABW
ABW
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Bardzo trafne spostrzeżenia i prawdziwe.

Cała gmina
Cała gmina
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Oczywiście hipokryzja jak najbardziej ,poprzedniemu wójtowi zarzucano ,że się bawił i promował koła gospodyń. Trzeba wybrać nowych radnych i wojta

Fajne Naiwne BaBki
Fajne Naiwne BaBki
1 miesiąc temu
Reply to  Cała gmina

Haha przy kołach gospodyń to akurat promuje się od lat jedna pani z PiSu, co to już kandydowała we wszystkich możliwych wyborach. Robi karierę na plecach nieświadomych pań z KGW a te myślą że ona się o nie troszczy! 😀 O słodka naiwności!

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu

I obecny wójt też. Tak szczujesz na PiS a obecna władza jeszcze w ubiegłym roku zapraszała na różne uroczystości panią poseł i pana posła z Ciechanowa oraz obecnego senatora a byłego starostę przasnyskiego. O naiwności mi nie mów, bo ja nikomu nie muszę tłumaczyć palca w odbycie, tylko stwierdzam fakt. A co do wójta to sam się przekona jak nie przejdzie w wyborach jakich miał lojalnych wyborców

kobra
kobra
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Jak wybierzecie Jolasie i jej brygadę to nie będą jej potakiwać? Będą oj będą i robić to co jej popisowskie spady nakażą. Tylko nie liczcie na wielkie inwestycje bo czas picu już się skończył i nikt nie da grosza na działania upadłej władzy.

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Mają Państwo rację obecny wójt jest strasznie rozrzutny. Wybudował drogę na osiedlu w Szydłowie mimo że jeszcze dało się nią jeżdzić. Tylko niepotrzebnie pieniądze wydał. Buduje salę gimnastyczną w Nosarzewie Borowym nie wiem po co jak z niej tylko wydatek będzie a dzieci tam mało. Roztrwania pieniądze na jakieś place zabaw na których się nikt nie bawi. I te remonty świetlic bez sensu. Więcej tam prywatnych imprez niż spotkań mieszkańców. Jeszcze ogrzewanie tam założył i fotowoltaikę. Ekolog się znalazł.A pieniądze na KGW to porażka .Ten człowiek ma chyba za dużo pieniędzy w gminie i nie wie co z tym zrobić. Jeszcze ten GOK po co komu na miejscu coś takiego. Kino jest w Mławie pięć kilometrów dalej. Pare złotych i kultura jest.No i do tego droga przez Szydłówek. Za taką kasę można by wybudować pięć krótszych odcinków i więcej ludzi by skorzystało. No i ten darmowy dojazd wszystkich uczniów to szkół to takie na siłę nabijanie kasy przewożnikowi. Basen dla dzieci po co je uczyć pływać jak tu rzek i jezior nie ma.Droga w Dębinach jeszcze się nadaje a w Budach Garlińskich asfalt? jak tam żwirek jak marzenie. Te drogi w Tyszkach Sławogórze i Dębsku to był zbytek luksusu. A kastracja zwierząt. Chłop sumienia nie ma. Jeszcze do tego kupuje samochody strażackie . Po co ? Jak zabraknie wody to się wiadrami doniesie. Klub sportowy też jest niepotrzebny. Dzieci biegają na dworze i jeszcze się rozchorują. 
I do tego ten człowiek na te bzdury ściąga dotacje z biednego państwa a potem nam rządzący podatki podnoszą. A radni gminni mu jeszcze przytakują i głosują za tym. Czas na zmiany.

Szydłowo
Szydłowo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

No jak tak możesz powiedzieć, że klub nie potrzebny. Czy działacze by byli tak dobrze odżywieni, gdyby nie było klubu, a kredyty to co. A kto wybrał najdroższego moim zdaniem przewoźnika do przewozu piłkarzy, czy to było na zasadzie zapytania ofertowego, czy decydowały inne względy. Samochód też potrzebny, bo wtedy jeden pan nie byłby nazywany szejkiem naftowym. Basenu nie ma, ponieważ jedna z pracownic nie miała czasu żeby w odpowiednim czasie złożyć pismo tam gdzie trzeba, ale po co było składać jak w Szydłowie jest odnowiony basen i to za jakie pieniądze. Czy ktoś z radnych z komisji rewizyjnej sprawdził, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z projektem, bo za takie pieniądze, to mi się wydaje, że chyba nie.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

Dobre 🙂
Popieram.

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

To co najlepiej nic nie robic? Cofnąć mamy Gminę do średniowiecza?

pik
pik
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

I tyle roztrwonił w 2,5 roku , ale może wyborcy oczekiwali , że im Licheń wybuduje.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

Zła wiadomość jest taka, że ironia nie działa na sporą liczbę ludzi.

Monty Python
Monty Python
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

Poziom sarkazmu zbyt wysoki jak na możliwości rozumowe gminnego pospólstwa. Ale szacunek za próbę

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

Zapomiałeś dodać że pieniądze na te inwestycje dostał z Polskiego Ładu za pis

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Tzn. że umie pozyskiwać środki zewnętrzne – to bardzo pozytywna cecha, to chyba powinniście chwalić, bo przecież mieszkańcy gminy też są podatnikami a w związku z tym też im się coś należy.

Last edited 1 miesiąc temu by Kuba
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Pan Rochna jako punkt swojego programu podkreśla, że nie jest z żadnej opcji politycznej i jest gotów współpracować z każdym, żeby otrzymać środki dla gminy. I chyba o to chodzi, a nie, że jak rządzą swoi, to jest kasa, a jak inna opcja to bieda. Pani Jola jako wierna Pisówka (pisowianka?) nie ma zdolności koalicyjnych, i jako taka gwarantuje biedę na najbliższe lata.

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimus

O matko czytając ten komentarz zastanawiam się czy jest coś w życiu co Ci pasuje bo chyba sam z siebie jesteś niezadowolony . Porażka . Jak takim ludziom można dogodzić .

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

A ty tak zawsze wszystko traktujesz na poważnie?
Ludzie, aż tak wam brakuje dystansu?

ONE
ONE
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

Na początku muszę wziąść pod obronę alkoholików i powiedzieć że mają w Polsce coraz gorzej nie dojść że będę IM zabierać auta to i teraz nie mogą być politykami czy jak będę musiał to zgłosić do ministry ŕownosci . Na koniec ciekawostka wiecie Państwo że taki kraj jak Islandja czy jakoś tak zbankrutował i były wybory dla fanu kandydowała partia która oficjalne napisała że nie będzie realizować obietnic , będzie korumpować i rozkradać a tu cyk i weszła do parlamentu więc logika to jedno a zachowanie wyborców to dwa.

Alek
Alek
1 miesiąc temu
Reply to  Szydłowo

dobrze ujete, czas na zmiany. Niema rada – chyba już wystarczy

137
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x