Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bursa Szkolna w Mławie i Galeria „13” zapraszają na II Wieczór Muzyczny pt. „Muzyka Europy”,


Dyrekcja Bursy Szkolnej w Mławie i Galeria „13” zapraszają na II Wieczór Muzyczny pt. „Muzyka Europy”, który odbędzie się w niedzielę 25 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w sali bursy szkolnej w Mławie, ul Lelewela 5.


W koncercie wezmą udział artyści z Ciechanowa: Ewa Jeziółkowska, Joanna Kiszkurno, Beata Trojanowska i Zbigniew Dębiński.

Ewa Jeziółkowska – nazywana ciechanowską Anną Jantar. Z zwodu ekonomistka, prywatnie mama czwórki dzieci. Muzyka to jej życiowa pasja. Śpiewania uczyła się od muzykującego starszego rodzeństwa. Występuje od wielu lat na estradach i bierze udział w imprezach w Ciechanowie i w powiecie oraz na Północnym Mazowszu. Chórzystka w parafialnym chórze „Viktoria”. Uwielbia śpiewać polskie piosenki, ale też nie stroni od utworów zagranicznych.

 Beta Trojanowska – ciechanowianka, pielęgniarka, wielbicielka kotów i mól książkowy. Jej nauczycielem śpiewu był tata, który zaszczepił w niej miłość do śpiewania i gry na instrumentach. Przez 20 lat solistka zespołu muzycznego. Uwielbia śpiewać piosenki francuskie i greckie. Od wielu lat bierze udział w imprezach w swoim mieście, powiecie i Północnym Mazowszu.

Joanna Kiszkurno – mieszkanka Ciechanowa. Kocha śpiew, ale także swoje przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata przelewa na papier w formie pamiętnika, rzadziej wierszy. Uwielbia muzykę polską przełomu lat 60-70 XX wieku m. in. Ewy Demarczyk czy Anny German. Nie stroni też od innych wyzwań muzycznych. Występuje nie tylko w Ciechanowie i na Mazowszu.

Zbigniew Dembowski – muzyk, nauczyciel muzyki. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy na kierunku wychowanie muzyczne. Od ponad czterdziestu lat uczy muzyki w Szkole Podstawowej Nr 5 w Ciechanowie. Przez wiele lat prowadził Zespół Muzyki Dawnej, który wykonywał utwory z okresu średniowiecza, odrodzenia i baroku. Gra na kilku instrumentach (fortepian, gitara, perkusja,  akordeon, instrumenty dęte). Uwielbia rocka ale również inne rodzaje muzyki. Komponuje własne utwory.

W czasie trwania koncertu, w kawiarnianej atmosferze, będziemy mogli wysłuchać utworów rozrywkowych z różnych stron Europy m. in. Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii i Polski.

W międzyczasie organizatorzy przewidują wiele niespodzianek i konkursów z nagrodami.

Wstęp wolny.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x