Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W okresie jesienno – zimowym śmieciarki będą jeździć rzadziej


Ratusz przypomina, że od 1 listopada 2023 r. zmniejszyła się częstotliwość odbiorów niektórych frakcji odpadów komunalnych. W okresie jesienno-zimowym (listopad-marzec) niektóre frakcje odpadów są wytwarzane w mniejszych ilościach i będą odbierane rzadziej, niż w pozostałych miesiącach roku. Częstotliwość odbiorów została na ten okres  obniżona w celu obniżenia kosztów usługi (aby zapobiec generowaniu nieracjonalnych kosztów odbiorów odpadów).


Zatem w okresie od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku:

– bioodpady, szkło i papier z budynków jednorodzinnych są/będą odbierane 1 raz w miesiącu

– bioodpady z budynków wielolokalowych są/będą odbierane 1 raz na 2 tygodnie.

Od 1 kwietnia do 31 października 2024 roku wymienione frakcje odpadów będą znów odbierane częściej – z budynków jednorodzinnych raz na 2 tygodnie, z budynków wielolokalowych raz na tydzień.

Prosimy o śledzenie harmonogramów odbioru i wystawianie do odbiorów poszczególnych frakcji odpadów  w terminach ich odbioru wskazanych w harmonogramach.

W przypadku nagromadzenia dużych ilości odpadów frakcji segregowanych pomiędzy terminami odbiorów (z wyjątkiem popiołu i odpadów zmieszanych) można je, w ramach opłaty za śmieci płaconej na rzecz gminy, bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płockiej 102. Odpady muszą być posegregowane. Jest jeden wyjątek – nie mogą tam przekazywać bioodpadów mieszkańcy, którzy korzystają z ulgi w opłacie za śmieci z tytułu ich kompostowania w przydomowym kompostowniku. PSZOK czynny jest w poniedziałki i środy w godzinach 7.00-15.00, w piątki w godzinach 10.00-18.00 i w soboty w godzinach 8.00-12.00 (z wyjątkiem świąt).  W PSZOK wymagane jest okazanie dokumentów potwierdzających uiszczanie opłaty za śmieci. Kontakt do pracowników obsługujących PSZOK pod nr telefonu: 504 232 251. Zachęcamy do korzystania z PSZOK, w miarę możliwości, szczególnie w przypadku nagromadzenia bioodpadów, co wynika ze znacznego wydłużenia sezonu wegetacyjnego w bieżącym roku.

Dodatkowe worki do odpadów segregowanych, w razie takiej potrzeby właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać od operatora odbierającego odpady na zlecenie gminy – tj. Novago sp. z o. o. pod adresem: ul. Grzebskiego 10 w Mławie albo w PSZOK (ul. Płocka 102).

źródło: UMM

Poniżej harmonogramy odbioru odpadów do pobrania.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Budynki jednorodzinne – II półrocze 2023(3)

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Budynki wielolokalowe – II półrocze 2023_1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uki
Uki
14 dni temu

Bunio zmniejszył wam opłatę za śmieci? To czego nie rozumiecie jeszcze?! Każdy taki ruch ma swój haczyk. Lodowisko też okaże się, że będzie jak zakończą pracę nad zalew a ten przy niskich temperaturach zamarznie. Tego chwilowo z Szymonkiem wam nie dopowiedzieli. :))

Jadzia
Jadzia
14 dni temu

Eko Mława, mniej się wytwarza w niektórych miesiącach bu ha ha
Więcej się spala w śmieciuchach, co wpływa na jakość powietrza:)
Zamieszkaj w Mławie – Mława jest piękna.

Tomek
Tomek
14 dni temu

Codziennie rano przejeżdzam obok ratusza i widzę jak biegają z tymi dmuchawami. Z czystej ciekawości co robicie z liśćmi? uważajcie bo odbiór raz w miesiącu…. hahaha

Kuba
Kuba
14 dni temu
Reply to  Tomek

Dziś jest mokro na po opadach, pan przy ogólniaku zgarniał liście dmuchawą i mimo, że jest właśnie mokro, to jak przechodziłem, to aż w nosie kręciło od pyłów metali ciężkich.

Gdzie są władze tego miasta i gdzie jest Straż Miejska? – ten sprzęt do sprzątania lisci jest zabroniony, bo te pyły są bardzo trujące, w nich znajduje się ołów i to bardzo duże ilości. Od takiego sprzątania winny być odkurzacze które jednocześnie zbierają liście i dodatkowo je mielą..

Te dmuchawy powiększają smog.

Maro z Kozielska
Maro z Kozielska
14 dni temu

To jest jawne okradanie mieszkańców .Nie tylko odpady bio ale także papier i szkło w/g harmonogramu raz w miesiącu .To jest skandal ! Za co my płacimy tyle kasy ? Za kompostowanie ulga raptem 6 zł .To kpina , w/g zeszłorocznego sprawozdania zastępcy Burmistrza odpady bio to około 25 % wszystkich odpadów .Zatem ulga za kompostowanie jest śmiesznie niska .Jeszcze teraz ograniczony odbiór trzech frakcji , a płacimy tyle samo .To jest złodziejstwo w biały dzień .Podziękujemy przy wyborach .

Dzielnica Wójtostwo
Dzielnica Wójtostwo
15 dni temu

Dzwoniłem do urzędu miasta w tym temacie w piątek 10 listopada, ponieważ dzień wcześniej odbierane były śmieci z mojego rejonu. Zabrano oczywiście bez bioodpadów. Zapytałem, więc urzędnika co z tym fantem, że zostały śmieci nie odebrane. Pan odesłał mnie do owego harmonogramu i jak chcę sobie wywieźć śmieci to jest PSZOK i może podać numer telefonu. Kontynuując rozmowę, zapytałem czy ten błagan w tym rejonie zostaje w takim razie na święto niepodległości Pan odparł, że Tak. W rozmowie stwierdziłem, że liście z drzew nie spadają według harmonogramu. Szkoda, że urzędnicy miejscy nie rozumieją nazw miesięcy Listopad czyt. OPAD LIŚCI.
W sumie to dość groteskowo wyglądały flagi w oknach i worki ze śmieciami przy posesjach. Jakie miasto takie porządki.

mlawianka
mlawianka
15 dni temu

Nie jakie miasto – takie porządki,
a
Jaki gospodarz miasta – takie porządki.
😀
U dobrego gospodarza zawsze jest porządek tak na polu jak i w obejściu,
U złego gospodarza na polu nic nie rośnie oprócz chwastów, a na podwórku też jest burdel.

W mieście też syf. Zamiatarka zgarnia tylko liście wokół ratusza.. w parku sprzątanie liści i łupin z kasztanów na głównych alejkach odbywało się 11 listopada w godzinach porannych, miejskie kosze na śmieci w centrum miasta były również opróżniane 11 listopada w godzinach porannych, panowie nawet zbierali śmieci wokół koszy. To było tzw. sprzątanie miasta od wielkiego dzwonu, bo w południe był przemarsz z kościoła do parku gdzie odbywały się główne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

Zamieszkaj w Mławie – Mława jest piękna.

niePIS w Mławie
niePIS w Mławie
14 dni temu

Raczej… jaki burmistrz i rada miasta takie porządki

miki
miki
15 dni temu

TO JEST TAK, JAK NIE DOPUSZCZA SIĘ DO UDZIAŁU INNYCH FIRM Z BRANŻY, I ROBI SIĘ TO, CO CHCE. TAK BYŁO ZA pana a., tak jest i teraz
jak można zmieniać zasady przetargu, po wygranym przetargu, na korzyść firmy która wygrała przetarg??? sporawa dla CBA!!!!

Wiem
Wiem
10 dni temu
Reply to  miki

Proszę nie siać zamętu, decyzje o rzadszych odbiorach radni podjęli rok temu a nie teraz

Jo jo
Jo jo
15 dni temu

Lepiej jeszcze podnieść ceny za śmieci , i sami będziemy wozić

anonimowo
anonimowo
15 dni temu

Oczywiście 😀 Listopad jest miesiącem zbierania liści więc odpady bio będą odbierane rzadziej. To jest logika. Może wcale ich nie odbierać ? Niech gniją na ulicach i posesjach ? Będzie łatwiej ?

mlawianka
mlawianka
15 dni temu
Reply to  anonimowo

Na ulicach to już gniją odkąd tylko zaczęły spadać liście z drzew.
Tylko wokół ratusza nie gniją, bo są sprzątane.

BACZNY OBSERWATOR .
BACZNY OBSERWATOR .
15 dni temu

DLACZEGO !!–Wprowadza się takie ograniczenia skoro wiadomo że w okresie Pazdziernik — Listopad , jest najwięcej BIOODPADÓW w budynkach prywatnych, MNÓSTWO LIŚCI –z którymi gospodarze nie mogą sobie poradzić –a jeśli już zbiorą te liscie do kilkunastu worków — to tak długie oczekiwanie powoduje że te bioodpady gniją w workach !!! — a jeśli już takie zmiany to należy obniżyć cenę za odpady !!!

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu

Nam naliczają od wody może niech kupią samochud na parę i bedo mieć taniej albo taczki wruch

Baczny obserwator .
Baczny obserwator .
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

A naliczanie od wody to nie można obniżyć ,????a samochodów to widać że mają aż za dużo!!!!

Ciekawy
Ciekawy
9 dni temu

Przestaną gnić wtedy?

ooo
ooo
15 dni temu

To chyba jakaś kpina płacimy najwyższe stawki w okręgu. I jeszcze jakieś ograniczenia. Trzeba naprawdę iść na wybory i wybrać kogoś innego. Każdy inny kandydat będzie lepszy.

Baczny obserwator .
Baczny obserwator .
15 dni temu
Reply to  ooo

Słusznie — myślmy już o wiosennych wyborach samorządowych 2024 — czas aby i w Mławie nastąpiły zmiany czy cały czas ma rządzić PiS??? myślę że mieszkańcy z pewnością oglądają to co w Sejmie wyprawia PiS, a TAKZE dostrzegają to posłankę z Ciechanowa — która jest stałym gościem na mławskich imprezach, tylko dlatego że jest skłócona ze środowiskiem działaczy w Ciechanowie. Panie Burmistrzu czy nie lepiej na patriotyczne uroczystości zapraszać wojskowego MŁAWIANINA który ma stopień generała !!!

Pik Pok
Pik Pok
15 dni temu

Nie no jasne ludzie mniej piją jedzą i nic nie kupują. A na święta opakowania po prezentach schowają sobie w szafie na pamiątkę.

Czy ja palę? Ja palę cały czas, bez przerwy...
Czy ja palę? Ja palę cały czas, bez przerwy...
15 dni temu
Reply to  Pik Pok

Przecież mamy sezon grzewczy… To i śmieci mniej w śmietnikach… Logiczne ?

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x