Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Janina Budzichowska nowym prezesem Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego


Przebywająca od trzech lat na emeryturze, była wiceburmistrz Janina Budzichowska od 1 listopada 2023 roku pełni funkcję prezesa Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego Sp.z.o.o w Mławie. Na stanowisko została powołana w trybie pozakonkursowym.


Rada Nadzorcza spółki w skład której wchodzą Lidia Gniadek, Jarosław Goschorski i Anna Kucińska ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa MPDM po dość niespodziewanej rezygnacji z tej funkcji Mariusza Goździewskiego, który zarządzał nią przez ostatnie trzy lata. Jednak prowadzone postępowanie konkursowe zakończyło się brakiem wyłonienia kandydata do objęcia fotela prezesa.

– Pani Janina Budzichowska decyzją jedynego Wspólnika Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego MPDM Sp. z o.o. w Mławie, jaką pełni organ  wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego – Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, od dnia 01.11.2023 r. sprawuje funkcję Prezesa Zarządu MPDM Sp. zo.o. w Mławie. Wybór prezesa nastąpił w trybie pozakonkursowym. Powierzenie funkcji Prezesa Zarządu jest na czas określony – do 31.12.2023 r. Miesięczne stałe wynagrodzenie Pani Prezes zostało ustalone na kwotę 8807,56 zł – poinformowała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Janina Budzichowska pracowała w urzędzie miasta od 2003 roku, od grudnia 2006 roku pełniła funkcję zastępcy burmistrza. Również od grudnia ale 2019 roku, w związku z powołaniem drugiego zastępcy burmistrza i wakatem funkcji sekretarza miasta, w połowie etatu pracowała jako pierwszy zastępca burmistrza, w drugiej połowie powołana bez konkursu jako sekretarz miasta. We wrześniu 2020 roku odeszła na emeryturę.

Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe to spółka, w której 100% kapitału zakładowego posiada samorząd miejski. Funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni jednoosobowo Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 3 votes
Oceń artykuł
guest
158 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fani super
Fani super
21 dni temu

Zero szacunku A pani Janina jest bardzo mądra i ambitna kobieta na poziomie a jak widać państwo za grosz kultury macie

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Fani super

Już ktoś tu pisał, że zero szacunku do ludzi to ma bunio, a ta Pani ma zero przyzwoitości. Pani/pan nie ma za grosz obiektywizmu, o kulturze nie wspomnę.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu

Tylko Konfederacja

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Konfederacja = ordo iuris.
Uważajcie zanim kiedykolwiek na nich zagłosujecie.
Najpierw należy się dokładnie zapoznać z działalnością wyżej wymienionej sekty.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Jest program mocny polski

Mławianka
Mławianka
22 dni temu

A jakie ta Pani ma doświadczenie w podjęciu takiego stanowiska?A jeśli pobierana pensja tej Pani przekroczy kwotę,którą może „dorobić na emeryturze” to co? Czy zabiorą tej Pani emeryturę?…???

Wiki
Wiki
22 dni temu
Reply to  Mławianka

Mogłas się uczyć to i ty byś miała

Anonim
Anonim
22 dni temu
Reply to  Wiki

Może trochę kultury by się przydało przynajmniej w wypowiedziach publicznych.
Z gęby ci cuchnie gorzej jak z miejskiego szaletu za PRLu
Wstyd.
To nic, że piszesz, anonimowo, a le takie odzywki nie przystoją, no chyba, że do własnych dzieci-nieukow, nieuku.

Ola
Ola
22 dni temu
Reply to  Wiki

Szewc też tak mówił

mlawianka
mlawianka
23 dni temu

Ogloszenie o konkursie jest z 04 września… ciekawe kiedy się ukazało…. A dokumenty trzeba było złożyć do 15 września…
Samo to już chyba coś mówi na temat tego, że nikt się nie zgłosił.
Rodzina królika ma się dobrze i do następnego konkursu da radę zdobyć odpowiednie kwalifikacje, wymagane na stanowisko prezesa. Tymczasem pani Budzichowska (rodzina byłego posła) w ciągu 1,5 miesiąca zarobi sobie nic nie robiąc kilkanaście tysiaków, bo co może zrobić na takim stanowisku świeżo upieczony prezes, który nie zna się na funkcjonowaniu firmy.
Żyć nie umierać. Zawód tej pani to dyrektor. 😛

ooo
ooo
23 dni temu
Reply to  mlawianka

Zastanawia mnie czy dostanie odprawe. Zreszto nie wiadomo czy po 2 miesiącach. Przestanie być prezesem. A konkurs każdy myślący wie po co był.

Kadrowa
Kadrowa
23 dni temu
Reply to  ooo

Mnie bardziej zastanawia czemu umowa jest na 2 miesiące a nie na 3 skoro pierwsza umowa przeważnie jest zawierana na okres 3 miesięcy, a tu 2.. bardzo dziwne. Czyżby od stycznia miałaby być kolejna zmiana ?

Główny Księgowy
Główny Księgowy
21 dni temu
Reply to  Kadrowa

To pracodawcą decyduje na jaki okres zawiera umowę a nie „kadrowa”.

YKJ
YKJ
23 dni temu

A to nie ma młodych ludzi wykształconych ktorzy powinni być powołani na takie stanowiska tylko siega sie po emerytow pachnie to koneksją kolesiostwem i brakiem profesjonalizmu w ciagu jednej doby zrobiłbym porzadek w tej Mławie z irzednikami po koneksji precz z tym ukladem

iii
iii
23 dni temu
Reply to  YKJ

Jeden zapis wymagań blokuje możliwość młodym. A dokładnie 3 letni staż na stanowisku kierowniczym. Problem w tym że we wszystkich konkursach w całej Polsce. Taki wymóg zazwyczaj jest to jak osoba młoda. Ma podjąć prace na stanowisku kierowniczym. Skoro wszyscy wymagają stażu kierowniczego. A to że konkurs w tym przypadku był nie miało żadnego znaczenia. Człowiek myślący wie czemu.

Fani super
Fani super
24 dni temu

Ludzie co wy będziecie jak koleiny zostanie nowy prezes widać zero szacunku do ludzi macie postawcie się w swojej sytuacji ja wy byście zostali prezesem dle sorki jak widać nie macie w tej dziedzinie doświadczenia a prezes jest od doglądania a nie sprawdza ua w drodze czy robota się krecik a nie stać i patrzeć i obgadywac ludzi niewinnych szkoda gadać. Za dwa miesiące znowu będziecie komentować kolejną osobę ale cóż jak ktoś nie ma szacunku to tak jest i co by nie zrobił i tak państwu niedogodzii

mlawianka
mlawianka
23 dni temu
Reply to  Fani super

Szacunku do ludzi to nie ma ten, który w trybie bezkonkursowym powołuje na stanowisko dyrektora czy też prezesa podległej sobie firmy kogoś bez żadnych kompetencji ale za to z rodziny albo kogoś z kręgu swoich dobrych znajomych.
To stanowisko przez te półtora miesiąca mógł pełnić jakiś specjalista zatrudniony w tej firmie, a nie osoba z zewnątrz, która przyjdzie tylko po to żeby podpisać listę płac i zainkasować odpowiednie wynagrodzenie.

Last edited 23 dni temu by mlawianka
iii
iii
23 dni temu
Reply to  Fani super

Gdybym miał emeryture a fakt że przez kilkanaście lat ta pani była zastepco burmistrza. To emerytura raczej do niskich nie należy. To nie blokowałbym etatu ludziom którzy na emeryture przejść nie mogą . Ale to kwestia charakteru.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  iii

Hmmm… wiesz…. nie wiem jak bym postąpiła…. 🙂
Człowiek z natury jest pazerny i jak ma dużo to i tak ciągle mu mało.
Tak jak ty mówią raczej ludzie biedni, altruiści, a ta pani nie ma nic z altruisty – przyzwyczajona do luksusu.

JJJ
JJJ
21 dni temu
Reply to  iii

Oczywiście, że zrezygnowałbyś z dodatkowej kasy. Ot tak.

zagraniczny
zagraniczny
24 dni temu

Jak się dostać do rady nadzorczej mpdm

Krajowy
Krajowy
21 dni temu
Reply to  zagraniczny

S.rak

Jarek K
Jarek K
24 dni temu

Posłuchaj gosciu jak piszesz o dojeniu to zle że jescze nie powiadomiłeś CBŚ.
Gościu na co ty jeszcze czekasz to twój obowiązek , no bo jak piszesz coś takiego to masz dowody masz obowiązek to zgłosić ! Natychmiast

Ramzes
Ramzes
24 dni temu

Co prawda nie mam raczej nic do tej pani, aczkolwiek do MPDM owszem. Mam nadzieję że Ci pseudorobole (bo „drogowcami” nie widzę powodu by ich nazywać) zaczną w końcu kiedyś wykonywać swoją pracę tak jak powinni. Skoro płacę ze swoich podatków na ich utrzymanie to oczekuję efektywności a nie brania kasy za buble czy śmiecenie innym (przykład – pseudoremont Piaskowej i naświnienie syfem działki obok i zero reakcji na pisma czy fale Dunaju z zapadniętymi studzienkami na „remontowanych” ulicach).

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Ramzes

kolego, prawdę piszesz, zgadzam się w 1000%. problem z mpdm jest taki, że tam nie fachowca – drogowca, któremu by zależało na jakości wykonywanych prac. tylko takiemu fachowcowi trzeba zapłacić! a ze to jest pseudo spółka um mława, to wszyscy mają wywalone, liczy się ilość, a nie jakość.
poza tym naczelnikiem wydziału inwestycji w um mława jest człowiek bez odpowiednich kwalifikacji, ale najważniejsze, że trzyma paluszka w du pie burmistrza.
następna sprawa to brak odpowiedniego nadzoru nad wykonywanymi pracami, które zleca um mława, oraz brak kontroli wykonywanych robót, przed końcem gwarancji, i tak się to wszystko odbywa, a my jako mieszkańcy .płacimy za bule drogowe z naszych kieszeni, wszak to nie kieszeń burmistrza!!!

Kama
Kama
24 dni temu

W tej Mławie to trzeba mieć dobre kolesiostwo lub rodzinę, żeby pracować na stołku i nie pomoże tu nic nawet najlepszy dyplom. Kumoterstwo i nic więcej.

Zenek
Zenek
24 dni temu
Reply to  Kama

A co złożyłaś ofertę? Nie, więc nie pisz jak nie wiesz

Kama
Kama
22 dni temu
Reply to  Zenek

Jak bym nie wiedziała, to bym nie pisała, człowieku po podstawówce. Większość młodych wykształconych ludzi ucieka za chlebem zagranicą , bo nie można w swojej miejscowości pracować bo nie ma wtyków. Nie pisz jak nie wiesz co dzieje się na takich stołkach. I tyle w tym temacie.

Kama
Kama
21 dni temu
Reply to  Zenek

Zresztą, skąd wiesz że nie złożyłam? Czyżbyś był w „komisji konkursowej” I wiesz kto złożył a kto nie?

Kama
Kama
24 dni temu

To jest bulwersujące i kpina. Młodzi się kształcą, studiują, a później wyjeżdżaj za granicę, żeby sprzątać. Gdzie taki człowiek młody po studiach ma iść, jak emeryci zasiadają i za 4 literami mają co miesiąc emeryturę. I jeszcze dodatkowa kasę za to że popierdza sobie w krzesło. Ta Pani może jest wykształcona była na wszystkich stołkach. Ale może w końcu trzeba odpuści i młodym dać szansę.

Zenek
Zenek
24 dni temu
Reply to  Kama

No napisz kama kogo skrzywdziła biorąc to stanowisko na 2 m-ce? Kto chciał i nie może być tym prezesem?

Halina
Halina
24 dni temu
Reply to  Zenek

A nawet jakby chciał to by został?

Kama
Kama
22 dni temu
Reply to  Zenek

No jasne ,a czemu nie może?Bo młody musi mieć doświadczenie. A ta Pani miała doświadczenie zasiadając jako zastępca. A młody doświadczenie zdobędzie prędzej na miotle za granicą jak nie ma rodziców albo wojkow dobrze postawionych.

Fani super
Fani super
24 dni temu

Panowie i panie jak widać brak czasu dla was więc jest stanowisko TK startujecie a nie piszecie głupoty i ubliżacie niewinnym ludziom Co wam zrobiła ta Pani Budzichowska Janina

Kama
Kama
24 dni temu
Reply to  Fani super

Tam już jest ustawione miejsce. Jak każdy konkurs. I tyle w tym temacie.

Felix
Felix
24 dni temu
Reply to  Kama

Jak ustawione dla kogo?

Kama
Kama
22 dni temu
Reply to  Felix

Dla ciebie

Yogi
Yogi
21 dni temu
Reply to  Felix

Dla Misia Gogo.

Uki
Uki
24 dni temu

Bunio swoich wszędzie obstawi. Nawet starców z emerytury poderwie do działania. Panie Oligarcho Sławomirze z całego serca życzę Panu by tym razem się nie udało. A za Pana cwaniactwo wyleciał Pan poza wszystkie publiczne stanowiska.

MIASTOWY
MIASTOWY
24 dni temu

do MŁODYCH .TYLKO KONFEDERACJA UZDROWI MŁAWĘ .

ZEN
ZEN
24 dni temu
Reply to  MIASTOWY

MŁODZI STAWIAJCIE NA TEN RUCH CZYLI KONFEDERACJĘ .TO SZANSA DLA WAS .

Zych
Zych
24 dni temu
Reply to  ZEN

Ach Panie Bulanda , młodzi to pokazali w ostatnich wyborach jaką mają wizję na świat.

z bliska xxx!!!
z bliska xxx!!!
23 dni temu
Reply to  MIASTOWY

A zwłaszcza były kandydat na Posła pan Bulanda — piszący zachowajcie więcej powagi. .

Urzędas
Urzędas
24 dni temu

Obyście przerżnęli wybory samorządowe z takim hukiem jak sam S. K na to zasługuje.

Marek
Marek
24 dni temu
Reply to  Urzędas

Nie wiem do kogo to jest napisane, moze do wszystkich Mławian. Ale z pewnością za tego typu tekstami nie stoi nic, jak tylko złość i osobiste ambicje. Patrząc ogólnie na miasto widać, że Kowalewski był kimś bardzo dobrym, kto nam, mieszkańcom Mławy, się przytrafił. Kto.moze być alternatywą?

Kandydaci
Kandydaci
24 dni temu
Reply to  Marek

Pan Ru… Pani Karp… Pan P… Pan J… Pan Z…

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Kandydaci

Masło maślane

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Marek

Ha ha ha
Kowalewski niech da Mławie odetchnąć i niech w końcu na dobre osiądzie w swojej posiadłości – dość niszczenie i dojenia Mławy i mławian.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Cała prawda całą dobę –TAK TRZYMAĆ MŁAWIANIE —czas dojenia mławian — dobiega końca –WIOSNA 2024 —

PUP
PUP
24 dni temu

A tu ogłoszenie, gdzie Ci młodzi chętni dk pracy?? A sorry, oni wyznają zasadę że wszystko im się należy
https://bip.mlawa.pl/ogloszenie/ogloszenie-konkursu-na-stanowisko-prezesa-zarzadu-mpdm-sp-z-oo-w-mlawie

Małgorzata
Małgorzata
24 dni temu
Reply to  PUP

Człowieku nie ośmieszaj się ogłoszenie oczywiście musiało być z tą różnicą, że już stanowisko było obsadzone. Baba wstydu nie ma.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
24 dni temu
Reply to  Małgorzata

Nie przesadzaj Pani Janina wyszła z założenia że byłemu szefowi się nie odmawia— chociaż dziwi mnie takie podejście Burmistrza, czyżby w tej firmie, która ostatnio realizuję zlecenia urzędu miasta działo się nie za dobrze, wychodzi na to że Burmistrz postanowił zatrudnić panią Janinę aby uzdrowiła sytuację.

sprtw
sprtw
23 dni temu

Ha ha ha – ta kobieta ms uzdrowić sytuację? To chyba żart. Ona raczej może doprowadzić tę firmę do samego dna. O muł już zahacza, teraz pewnie się stoczy do samego dna. Na półtora miesiąca powoływać prezesa z zewnątrz to nienormalne, przecież przez ten okres czasu to ta Pani z niczym się nie da rady zapoznać dobrze, no ale sporą jadę przytuli w sumie za friko.

Czy w firmie naprawdę nie było żadnego specjalisty, żeby pełnił tymczasowo obowiązki prezesa, do chwili wyłonienia nowego prezesa.

Pewnie warunki do konkursu były tak ustawione, żeby nikt nie mógł spełnić wymaganych kryteriów, bo ktoś z rodziny królika kończy jakiś kurs internetowy i trzeba na niego poczekać – nepotyzm w czystej postaci.

tyu
tyu
23 dni temu
Reply to  PUP

Konkurs tak napisany aby nikt się nie zgłosił. I nagle stanowisko dostaje bez konkursu osoba która nie spełnia większości punktów zapisanych w konkursie. . Pytanie jak człowiek bystry , inteligetny po studiach. Ma trafić na stanowisko kierownicze . Skoro zawsze w takich konkursach jest wymóg 3 letniej pracy na stanowisku kierowniczym. Wiec człowieku nie mieszaj ludziom w głowie. Mało znasz się na życiu a zwłaszcza polityce. Zwyczajnie konkurs był tak napisany aby nikt się nie zgłosił.

Last edited 23 dni temu by tyu
Yogi
Yogi
21 dni temu
Reply to  PUP

Czyżby szanowny PUP (o ile nie DUP…) był w komisji konkursowej skoro ma info ze młodych rzekomo nie było?

PUP
PUP
24 dni temu

Informacja o konkursie byla w tym artykule. Nikt z młodych, chętnych do pracy się nie zgłosił.
https://codziennikmlawski.pl/2023/09/05/mariusz-gozdziewski-odchodzi-z-funkcji-prezesa-mpdm/

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  PUP

Bo każdy normalny mławianin wie każdy konkurs na stanowisko to ustawka. Przykładem konkurs WSO. 64 osoby na jedno miejsce. Cztery dni trwała rekrutacja. Wielka szopka. A najlepszym okazał się syn dyrektora szpitala gdzie Bunia córka objęła etat rehabilitantki. Mało tego po paru latach Bunio zatrudnia córkę w/w dyrektora również w urzędzie. Nie bez powodu mówią że całe rodziny pracują w Jego folwarku. Nawet nie stwarza pozorów by zatrudnić w podległych innych jednostkach budżetowych. Policzmy ile rodzeństwa pracuje w urzędzie

Mławski cyrk
Mławski cyrk
24 dni temu

Cyrk

...
...
25 dni temu

Wysoka emerytura za pracę min w Urzędzie, przewodnicząca rady nadzorczej TBS i nowy prezes spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa za prawie 9 tys. – Koryto +
Sprawdźcie sobie Mławiacy inne miejskie spółki i kto w nich zasiada może wtedy wam się otworzą oczy, Wod-kan – skrabnik miasta, Pec – sektetarz miasta, MPDM – pani Budzichowska, wojt Lipowca i pracownica urzędu – Gniadek
A wy nadal głosujcie jak głosowaliście, macie tego na kogo zasługujecie ehhh…

Halina
Halina
24 dni temu
Reply to  ...

I Pani Kucińska. Kto to jest i jakie ma kompetencje?

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
23 dni temu
Reply to  Halina

–Widać że nie ważne są tu kompetencje — najważniejsze że osoba mieści sie w układzie towarzyskim Burmistrza .

Juzio
Juzio
24 dni temu
Reply to  ...

Czym sobie zasłużyła Pani Gniadek że otrzymała taki awans czyżby została doceniona przez Bunia? Kolejna cicha woda brzegi rwie.

Miejsce biorące
Miejsce biorące
25 dni temu

Teraz budowa zachodniej obwodnicy Mławy ruszy z kopyta.

miki
miki
25 dni temu

https://bip.mlawa.pl/zamowienie-publiczne/przebudowa-ul-krzysztofa-kamila-baczynskiego-w-mlawie-0
o co chodzi? firma z warszawy daje mniejszą kwotę, a wygrywa kruszbet? znowu?????

Janina
Janina
24 dni temu
Reply to  miki

Gdzieś czytałem że robienie biznesu z samorządem wychodzi tylko wtedy gdy jesteś znajomym królikiem królika i zysk dla firm genererowmy jest inny sposób, różnica 800 tyś przy takim projekcie nie bierze się z nikąd. Firma najtańsza być może jest fasadowa i jeśli faktycznie przegrała a spełniła warunki może się odwołać . Generalnie też wolę jeśli zarabiają lokalne firmy są z tego plusy ale niech będzie to uczciwie z korzyścią dla pracowników bo jak taka firma krzak ma 100 pracowników z czego 90 zarabia najniższą a taki Strabag płaci od wszystkiego ….

all
all
25 dni temu

Pomyślcie co się będzie działo jak by ponownie został wybrany. Wtedy nie będzie już żadnych zachamowań. I jednocześnie mamy tragedie dla Mławy. Dlatego koniecznie trzeba głosować na kogoś innego. Zawsze dzieją się takie rzeczy jak ktoś za długo rządzi. Jeśli przyjdzie nowa osoba będzie ostrożnie podejmował decyzje. Będzie się starał wsłuchać w głosy mieszkańców.

sprtw
sprtw
25 dni temu
Reply to  all

Tak to się dzieje, nie dlatego że za długo rządzi jedna osoba, ale dlatego, że ta osoba cały czas od samego początku jest przedstawicielem mlawskiej elity finansowej i deweloperów I jest na ich sznurku oraz od samego początku ma coś z tego.

Janina
Janina
24 dni temu
Reply to  sprtw

Mechanizmy socjotechniczne znane są już od dziesięcioleci, przy odpowiednich środkach na promocję każdy może zostać kim kolwiek chce komik prezydentem, konferansjer marszałkiem i nie ma znaczenia co będzie działo się później

Zołza
Zołza
21 dni temu
Reply to  Janina

Tak. Typowym przykładem tego jest sekta PiS i cały ten pisowski rząd oraz wszyscy prezesi rządowych spółek.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
24 dni temu
Reply to  sprtw

Dlatego Burmistrz opracował i stworzył plan — który realizuje z konsekwencją przez te 16 lat– a jest to plan — PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO. Zbliżają się wybory,– w przypadku zmiany władz miejskich warto by aby przyszła rada Miasta powołała komisję która by przeanalizowala realizację tego planu i jak to przebiegało , czy wszystko było zgodnie z prawem !

Janina
Janina
24 dni temu
Reply to  all

Będzie to jak za czasów Sienkiewicza i Sikorskiego , tamci wystawią nas na pastwę Niemców i ruskich plus multikulti , a lokalsi wyprzedadzą do końca strategiczne spółki. Bobaci będą żyć w chronionych gettach co już się dzieje , a My będziemy żyli w syfie .

Zamieszkaj w Mławie
Zamieszkaj w Mławie
24 dni temu
Reply to  Janina

Tak jest.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu

G.upie pisiory, jeszcze na oczy nie przejrzały.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Janina

Droga Janinko na pastwę multi kulti to wystawił nas kurdupel że swoją bandą złodziei. Czy nie zauważyłaś jak w Mławie w ostatnich latach zrobiło się kolorowo. Tyłu emigrantów z Bliskiego Wschodu I z Afryki to chyba po Mławie się nie kręciło. To nie Tusk,, to Ci twoi guru sprowadzili tych cudzoziemców i zarobili na tym grubą kasę.
Tusk jest większym patriotą niż ci z PiSu bo on nie chce wyprowadzenia Polski z UE i z NATO tak to chcieli zrobić Moradziecki z Dudą i z Zerem.

Janina
Janina
24 dni temu
Reply to  Anonimowo

Więc dobrze że nic nie mogę Tusk i reszta hałastry uratują kraj , nic nie mogę Thusk już raz miał zrobić drugą zieloną wyspę. Wyborcy platformersów to zchizole i naziole.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
24 dni temu
Reply to  Janina

Myślę że dziś słuchałaś tego KACZEGO GNOMA!! – to co opowiadał jest porażające że on może tak straszyć Polaków!!!

mlawianka
mlawianka
21 dni temu

Rządy pisu polegały właśnie na straszeniu Polaków a to Tuskiem, a to Niemcami, a to nawet Putinem. Co do Putina to przecież wiadomo, że PIS cały czas kolaborował z ruskimi. Kaczynski miał kontakty w KGB i spotykał się z ruskim agentem i pił z nim wódeczkę, o Macierewuczu to wszyscy wiedzą, a więc nie ma co nawet wspominać o tym ruskim szpiegu. PIS cały czas jest za ruskimi. Ukraina to zawsze stała im kością w gardle i tylko pod naporem społeczeństwa zrobili się dobrzy dla Ukrainy, ale ostatni rok już pokazał, że Ukrainę mają w d…ie, że bliżej im do Putina, no ale ciemny lud wszystko kupuje co pier…lą w TVP PiS, bo przecież tam idą ogromne pieniądze na te pisowską zakłamaną propagandę.

z bliska xxx.
z bliska xxx.
23 dni temu
Reply to  Janina

Janek !!–opamiętaj się bo piszesz takie bzdury, czekaj cierpliwie a zmiany na pewno będą — nie wszystko od razu, tylko Morawiecki potrafił robić wszystko z godziny na godzinę — i stać się jednym z najbogatszych Polaków…

Zołza
Zołza
21 dni temu
Reply to  Janina

Wśród liberałów to nie ma nazioli i schizoli także, ale w partiach konserwatywnych tak jak PiS i Konfa to i owszem… Patrząc na kaczyńskigo to widać że ma schizę i nie tylko. Buty zakłada nie od pary, czasami zapomni założyć pampersa, zegarek na rękę też odwrotnie potrafi założyć. Często pieprzy tak od rzeczy, że normalni ludzie zastanawiają się co za prochy bierze, że ma takie odloty.. Janinko przestań powtarzać idiotyzmy z TVP PiS czy to pseudodziennikarzy czy to twoich idoli z rządu, bo oni już nie wiedzą kiedy klamią, a kiedy mówią prawdę. Tak się wprawili w swoich kłamstwach, że w końcu w nie uwierzyli.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Janina

Zamilcz kobieto jak nic nie wiesz i nie opowiadaj bzdur.
Polskę to o mało nie zniszczył ten z Żoliborza wraz ze swoją bandą. Przez 8 lat rządów zeżarł wszystkie rezerwy które tworzyły poprzednio rządzący i powiększył dług Polski o ponad 1 bilion zł, a ty kobieto bronisz człowieka, który przyjaźnił się i pił wódkę ze szpiegiem KGB Wasinem w domu Wasina.
Kto sprzedał stocznię gdańską?

Maria
Maria
25 dni temu

O Pani Nina, co za niespodzianka. Moze Szkoda że tylko do końca roku

Rita
Rita
25 dni temu
Reply to  Maria

Zobaczcie głupi narodzie, jak śmieje się Wam w twarz i ignoruje Waszą ocenę tego wyboru. Coś za coś, idą wybory kasa i wsparcie będzie potrzebne. Ależ bezczelność ależ buta i arogancja. Jak myślicie Mławianie, za kogo ma Was Burmistrz? ha, ha, ha
Nie będę się powtarzać ale barany trzeba uczyć rozumu, tak Panie Burmistrzu, Pan pokaże tym baranom kto tu rządzi. Ha, ha, ha, ha, ha.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Rita

Brawo

Jaś
Jaś
25 dni temu

Jak można blokować stanowisko młodym ludziom. Niestety tak się dzieje w całym kraju. Za rządów PO takie praktyki stały się codziennością

Marek
Marek
25 dni temu
Reply to  Jaś

Chyba nie przeczytałeś tekstu. Powołana na dwa miesiace. Młodzi ludzie mogą podjąć próbę. Dobre rozwiązanie. Czekamy na profesionalistow w każdym wieku, na mądrych ludzi, którzy tak jak burmistrz kompetentnie myślą o mieście i mieszkańcach.

Janina
Janina
24 dni temu
Reply to  Marek

Uważam że piszesz frazesy dla ludzi nie zorientowanych takie hasła z ulotek wyborczych . Zakładam że nigdy nie pracowałeś w budżetówce. Ale mniejsza z tym . Ale wizja mi się podoba.

Marek
Marek
24 dni temu
Reply to  Janina

Dzięki, tak myślę. Wydaje mi się, a obserwuję Kowalewskigo od 16 lat, że to człowiek, który szanuje innych. Oczywiscie nie jest bez wad, ale kto jest. Dla mnie jest człowiekiem, który dobrze prowadzi to.miasto i jak znów wystartuje, zagłosuję na niego.

Grażyna
Grażyna
25 dni temu
Reply to  Jaś

Był ogloszony konkurs. Nie zgłosił się żaden młody którym rzekomo się blokuje miejca.

tyu
tyu
23 dni temu
Reply to  Grażyna

Konkurs tak napisany aby nikt się nie zgłosił. Widzę że żtcia nie znasz.

Janina
Janina
25 dni temu

I’ll be back .

Fani super
Fani super
25 dni temu

Super

Fani
Fani
25 dni temu

Ludzie jak kogoś nie znacie nie oceniajćie a poza tym jest stanowisko każdy może się wykazać nikt wam nie broni .

Fani
Fani
25 dni temu

Bardzo mądra kobieta

MŁODY
MŁODY
25 dni temu

GŁOSUJCIE NA MŁODYCH CZYLI NA KONFEDERACJĘ .NOWE TWARZE MLODZI TYLKO ONI KOCHAJĄ MŁAWĘ

Marek
Marek
25 dni temu

Nina Budzichowska to zawsze dobry wybór. Profesjonalizm w każdym calu. Gratulacje!

Blondyna
Blondyna
25 dni temu

Skandal koryto +

Mlawianka
Mlawianka
25 dni temu

Kobieta od pługa ? Do odśnieżania? Żałosne

Ali
Ali
25 dni temu

A ten goschorski od czego on fachowiec ????

Mlawianka
Mlawianka
25 dni temu
Reply to  Ali

Jakiś piekarz

???
???
25 dni temu
Reply to  Ali

Od siedmiu boleści?

Last edited 25 dni temu by ???
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki
25 dni temu
Reply to  Ali

Wygląda na to, że 20.000 wójtowego wynagrodzenia nie pozwala związać końca z końcem.

Mieszkanka
Mieszkanka
25 dni temu
Reply to  Ładne kwiatki

Czy to prawda, że kredyty po piekarni trzeba spłacić? Może mieszkańcy Lipowca się wreszcie obudzą

Alicja
Alicja
25 dni temu

Zna się na mostach i drogach ???? To ci fachowiec

WIEŚNIAK
WIEŚNIAK
25 dni temu

młodzi wyjezdzają bo MŁAWA TO WIOCHA

melon
melon
25 dni temu

Nie wybrano nowego prezesa, bo na stanowisko nie zgłosił się żaden kandydat – czy w związku z tym wybór prezesa „bez konkursu” na 2 miesiące nadal brzmi tak strasznie? A ci „młodzi, zdolni ludzie”, którym emeryci blokują stanowiska, mogą przecież wziąć udział w konkursie na stanowisko…

Grażyna
Grażyna
25 dni temu
Reply to  melon

Dokładnie. Każdy młody który został zblokowany niech się ujawni!

miki
miki
25 dni temu

bunio i jego pseudo świta (urzędasy) mają w dup ie co powiedzą mieszkańcy, i osoby które ewentualnie by startowały na takie stanowisko, całkowity brak zasad demokracji, bunio czuje się k=ja panisko na własnych włościach!!! robi co chce i kiedy chce!!!!!

Grażyna
Grażyna
25 dni temu
Reply to  miki

Wskaż te osoby…. kto chce kandydować? O kim piszesz? Znasz kogoś takiego kogo niby ktoś ma gdzieś?

ber
ber
25 dni temu

Jak można blokować stanowisko młodym ludziom. Niestety tak się dzieje w całym kraju. Za rządów PIS takie praktyki stały się codziennością. A Bunio powinien się wstydzić.

Anonimowo
Anonimowo
25 dni temu
Reply to  ber
Kibic
Kibic
25 dni temu
Reply to  ber

słuchaj czemu cały czas atakujecie PIS jakie masz dowody. Lokalne układy i tyle, jest to i dla mnie coś co nie powinno mieć miejsca tu nie ma polityki . Liczą się tylko korzyści dla lokalnych układów będzie to można już niedługo zmienić przy urnach wyborczych pytanie czy tego chcecie?

Adam
Adam
25 dni temu
Reply to  Kibic

Widzę że ludzie PIS czytają wszystkie komentarze. I próbują przekłamywać rzeczywistość. Masz ochotę żyć w swoim fikcyjnym świecie PIS to sobie żyj. Ale nie wciskaj ludziom bajek.

asd
asd
25 dni temu
Reply to  ber

był konkurs –> brak chętnych. Firma musi działać. Widzisz, że tylko do końca roku Pani JB będzie…

Mlawianka
Mlawianka
25 dni temu
Reply to  asd

Tak działa,że miała tylko jeden pług do odśnieżania. Ha,ha

Zenek
Zenek
25 dni temu
Reply to  ber

Był konkurs . Jesteś młody mogłeś się zgłosić

Trener
Trener
25 dni temu

Hańba

uui
uui
25 dni temu

Krótko mówiąc standardy PIS. Mam wielko nadzieje że po zmianie rządu. Te standardy zaczno zanikać. Jak człowiek wykształcony ma dostać prace skoro wszystko po znajomości. Co do Bunia trzeba mu zrobić tako frekwencyjno niespodzianke. Jaka miała miejsce w wyborach krajowych. Tylko tak można wygrać z głosami starszych osób. Które głosują ślepo bo ktoś się do nich uśmiecha. Zachecam wszystkich aby oprócz komentowania poszli głosować przeciwko Buniowi i radzie miasta. Tak złych rządów w Mławie nie było dawno.

Kibic
Kibic
25 dni temu
Reply to  uui

Po prostu uui.już więcej nie trzeba pisać

vvv
vvv
25 dni temu
Reply to  Kibic

Nie musisz nic pisać, po prostu powiedz że jesteś z PIS. Wy żyjecie w swoim świecie. I nic was nie przekona do zmiany myślenia. Za dużą TV PIS. Nie przyjmujecie żadnych argumentów ani słów krytyki.

Kibic
Kibic
24 dni temu
Reply to  vvv

nie reprezentuję żadnej opcji i jest mi daleko do kogokolwiek. wszystkich krytykuję jednakowo. Jestem za odsunięciem wszystkich od władzy bo widzę jedno czego może inni nie widzą Komuna w Polsce ma się wyjątkowo dobrze

Marek
Marek
25 dni temu
Reply to  uui

Zaczno zaczno

Zenek
Zenek
25 dni temu
Reply to  uui

Zachęcam do przedstawienia kandydatury na prezesa spółki. Kto wykształcony nie dostał tego stanowiska a chciał?

Mławski haos
Mławski haos
24 dni temu
Reply to  uui

Co ma bunio do pisu. Mława jest piękna haha

Mławial
Mławial
25 dni temu

Jak oni się nie wstydzą. Zero wstydu. Szok. On i ona siebie warci.

MŁODY
MŁODY
25 dni temu

tylko KONFEDERACJA .NIKT WIECEJ

ŻANA
ŻANA
25 dni temu
Reply to  MŁODY

Pis jest ok

Mieszkanka
Mieszkanka
25 dni temu
Reply to  MŁODY

Popieram, miastu trzeba coś świeżego, bez wcześniejszej łapie na władzy.

Mława
Mława
24 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Weź to sprzątaj współczuję

Kibic
Kibic
25 dni temu
Reply to  MŁODY

popieram

patologia
patologia
25 dni temu

W komitetach osiedlowych srednia wieku 70 .mało mało

Halina
Halina
25 dni temu

Skandal po prostu i wybór tej pani i ta rada nadzorcza! Sami Swoi!

Jola
Jola
25 dni temu

No nie wierzę, to burmistrz, przez tyle lat nie ma młodej kadry..
Widać że to już koniec rządów

patologia
patologia
25 dni temu
Reply to  Jola

ludzie opamietajta sie

Kuba
Kuba
25 dni temu
Reply to  Jola

Oby, ale cały czas od starszych osób na około słyszę, że lepsze to co znane i oswojone niż nowe nie znane. Starsi ludzie boją Sue ryzyka. Oczywiście nie wszyscy, ale większość.
To co burmistrz ostatnio wyczynia w temacie zatrudnienia (ale nie tylko) to woła o pomstę do nieba. Oby mu karma wrocila za jego brak szacunku do ludzi, za jego butę, za nepotyzm I za chciwość.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
25 dni temu

Szkoda że kasy na rozbudowę MKM nie mają!

qqq
qqq
25 dni temu

MKM niby jest , niby dojeżdza do cmentarza. Ale w Niedziele wygląda to nie ciekawie. Kiedy starsze panie i panowie idą biegiem na grób. Aby wyrobić się w 10 minut i móc wrócić autobusem. W praktyce wygląda to tak że dojdą do grobu i od razu muszą wracać. Bo nie są zbytnio szybcy. Ale kogo to obchodzi.

Rita
Rita
25 dni temu

No comment…

don
don
25 dni temu

Goschorski jakim cudem w radzie nadzorczej? Wojt ościennej gminy na miejskim stanowisku ? KOWALEWSKI NIE KOMPROMITUJ SIĘ. A teraz jeszcze Budzichowska emerytka. Tylko o swoich ludzi potrafi pan dbać.

Emil
Emil
25 dni temu
Reply to  don

Goschorski ? A co z niego za specjalista ? Gdzie te studia kończył ? No ale przecież to gość z platformy. Sami swoi. Wstyd mówić.

Rektor
Rektor
25 dni temu
Reply to  Emil

Skończył studia MBA z wiceburmistrzem, wszystko się zgadza !!!

Ola
Ola
25 dni temu
Reply to  Rektor

No jak rektor tak mówi? To mówi

Jakub
Jakub
25 dni temu

No nie mogę!!!! Kiedy młodzi mają wyrobić lata pracy!!!! Na cholerę się kształcić skoro miejsca pracy już są i będą obsadzone przez powierników bunia.

mlawianka
mlawianka
25 dni temu

Nasz burmistrz niczym Kaczyński powołuje na stanowiska dyrektorów, prezesów itp. w trybie pozakonkursowym.
Ta Pani powinna wnuki bawić i ustąpić miejsca innym, młodszym, lepiej wykształconym. Co ona może mieć za predyspozycje na takie stanowisko. Nie radzila sobie ze swoimi obowiazkami na stanowisku wiceburmistrza przecież. Nie umiala dopilnować nawet terminów odpowiedzi na pisma (przez co np. sprawa tunelu utknęla w martwym punkcie). Rodzina królika… No ale w prywatnym folwarku kto buniowi zabroni? – wolnoć Tomku w swoim domku.
Miejmy nadzieję, że to ostatnie podrygi konającego (czytaj ustępującego czyli przegranego).

Mławianin
Mławianin
25 dni temu
Reply to  mlawianka

Proszę nie mieszać Pana Kaczyńskiego z tym bagnem miejskim.

jak
jak
25 dni temu
Reply to  Mławianin

Tak naprawde to cieżko powiedzieć gdzie jest gorsze bagno. Chyba jedno gorsze od drugiego. Bunio to chociaż potrafi udawać że się uśmiecha. A pan z kotem to człowiek bez żadnej empati.

Mława
Mława
24 dni temu
Reply to  jak

Lepsza prostota niż UDAWANIE!

Anonimowo
Anonimowo
25 dni temu
Reply to  Mławianin

Ha ha ha „pan” kaczyński – na Pana to trzeba sobie zasłużyć.

Mława
Mława
24 dni temu
Reply to  Mławianin

Brawo!

Zamieszkaj w Mławie
Zamieszkaj w Mławie
24 dni temu
Reply to  mlawianka

Od Kaczyńskiego war..a może jak Tusk

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu

Tusk przynajmniej nie chodzi w obstawie BOR i policji, nie boi się ludzi, a Kaczorek z Żoliborza s.ra w gacie hak widzi ludzi i ba dodatek nienawidzi ich.
Tusk to normalny człowiek, normalny Polak, a nie szczur.

158
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x