Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Moja dusza to malarstwo”. Wystawa Alaina Siwka w Galerii 13


Przedostatnią wystawę prezentowaną w tym roku w Galerii 13 będzie wystawa malarska Alaina Siwka pt. „Moja dusza to malarstwo”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 października 2023 r.  o godz. 18.00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy obejmuje 28 prac przedstawiających krajobrazy polskie i francuskie, pejzaże Mławy i okolic, martwą naturę, portrety oraz pejzaże o tematyce sakralnej namalowane przez autora ołówkiem, pastelami i farbami. W jego obrazach widać wielką pasję, pogodę ducha, a przede wszystkim wielką siłę do tworzenia. Jak sam mówi „co jakiś czas jednak podnosi swój warsztat artystyczny”, choć tak naprawdę zaczął malować dopiero na emeryturze. Na nikim się nie wzoruje i przez cały czas szuka swojego stylu – prawdziwy pracoholik.

Alain Siwek – Francuz z polskimi korzeniami, jego zainteresowania artystyczne obejmują malarstwo i fotografikę, ale także interesuje się techniką – motoryzacją, wojskowością, sportem – futbolem i podróżami po Polsce. Jako Francuz pochodzący z Szampanii bardzo dobrze zna się na winach musujących i dobrze je rozpoznaje. Wcześniej jego prace były prezentowane na wystawie pt. „Sztuka nie zna granic”, zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury w Mławie w maju br.

W czasie trwania wernisażu będziemy mogli zapoznać się z tym miłym i ciepłym człowiekiem, poznać jego szeroką twórczość i dokonania oraz zainteresowania. Nie zabraknie również konkursu z nagrodami i słodkiego poczęstunku, zaś o oprawę muzyczną zadba duet Jacek Mianowski i Jarosław Aftyka.

Wystawę można oglądać do 24 listopada 2023 r. od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia przychodni.

Poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

Miejsce przyjazne ludziom i kulturze.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x