Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie Dni Pracodawców w ramach Europejskiego Roku Umiejętności


Komisja Europejska ogłosiła, że w ramach Europejskiego Roku Umiejętności od 23 do 27 października będziemy obchodzić Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Jest to inicjatywa, która promuje ideę kształcenia się przez całe życie. Potrzeba podnoszenia oraz uzupełniania kwalifikacji zawodowych wynika z sytuacji na rynku pracy i ze zmian, jakie na nim zachodzą. Nieodłącznym elementem tej kampanii jest promocja umiejętności cyfrowych i ekologicznych. Ponadto KE w ramach Europejskiego Roku Umiejętności kładzie nacisk na zacieśnianie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a partnerami społecznymi. Instytucje szkoleniowe, pracodawcy, ale również pracujący i bezrobotni zainteresowani są tą współpracą, a jej efektem końcowym ma być osiągniecie wysokiego poziomu wykwalifikowanej kadry. Do grupy wspierających lokalnych przedsiębiorców, pracowników oraz poszukujących pracy należy również Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, który od lat organizuje i realizuje szkolenia pozwalające uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe. 


Tegoroczna edycja organizowanych przez tutejszy urząd Mławskich Dni Pracodawców wpisuje się w powyższą ideę. Działania urzędu są skierowane do pracodawców oraz osób, które odczuwają potrzebę uzupełnienia dotychczasowych kwalifikacji/umiejętności. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców PUP oferuje swoje usługi w dwóch punktach konsultacyjnych. Pierwszy zorganizowany w Parku Miejskim będzie czynny 24 października od godziny 10.00. Do drugiego zapraszamy do siedziby PUP przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 7 od godziny 10.00 następnego dnia (25 października). Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych dotyczących inwestycji w podnoszenie kwalifikacji, doradztwa w zakresie organizacji i realizacji szkoleń oraz procedur związanych z możliwością zatrudniania cudzoziemców. W punkcie stacjonarnym w roli ekspertów wystąpią pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, a także przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy oraz Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

źródło: PUP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x