Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostatni moment by składać wnioski o nagrodę burmistrza dla uzdolnionych uczniów, sportowców i trenerów


Do 31  października 2023 r. (wtorek) można składać wnioski o nagrodę  Burmistrza Miasta Mława dla uzdolnionych uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych publicznych bądź niepublicznych (stypendia naukowe i artystyczne),  zawodników klubów sportowych oraz trenerów prowadzących szkolenie  w okresie  od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. 


Nagrody  naukowe i artystyczne skierowane jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych publicznych bądź niepublicznych, pobierających naukę na terenie Miasta Mława bez względu na miejsce zamieszkania. Nagrody są indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny oraz mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. 

Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe może otrzymać uczeń, który jest finalistą lub laureatem olimpiad lub konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego, centralnego, organizowanych na zasadach określonych przez kuratora, ministra właściwego do spraw oświaty, bądź finalistami lub laureatami międzynarodowych konkursów, olimpiad lub turniejów z zakresu różnych dziedzin nauki, posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych w szczególności pod patronatem ministra właściwego do spraw oświaty, szkolnictwa wyższego lub instytucji naukowych.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne przysługuje uczniom, którzy są finalistami lub laureatami konkursów, turniejów, olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym organizowanych według wykazu i na zasadach określonych przez ministra właściwego do spraw kultury, bądź są finalistami lub laureatami międzynarodowych konkursów, turniejów, olimpiad, posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zgodnie z regulaminem za wybitne osiągnięcia naukowe przewidziane są 3 nagrody w wysokości 2 000 zł oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne – 2 nagrody w wysokości również 2 000 zł.

Nagroda za wybitne osiągnięcia sportowe przysługuje zawodnikom, którzy mają osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, w klasyfikacji generalnej pucharu świata, w klasyfikacji generalnej pucharu Europy, bądź mają osiągnięcia w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ogólnopolskich prestiżowych turniejach klasyfikacyjnych, Mistrzostwach Polski. 

Nagrodę może otrzymać trener prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w współzawodnictwie sportowym zawodników w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym. 

Zgodnie z regulaminem zaplanowane są następujące wysokości nagród: dla zawodnika – 2 nagrody w wysokości 2 500 zł, 3 nagrody w wysokości 1 500,00 zł, 3 nagrody w wysokości 1 000 zł, natomiast dla trenerów  – 3 nagrody w wysokości 2 500 zł.

Kto może wystąpić z wnioskiem o przyznanie nagród?

Wniosek o przyznanie nagrody  może złożyć:

nagroda za osiągnięcia  naukowe i artystyczne: 

  • dyrektor szkoły

nagroda za osiągnięcia sportowe: 

  • w przypadku niepełnoletniego zawodnika – władze klubu lub organizacji sportowej;
  • pełnoletni zawodnik, którego osiągnięcia potwierdzą władze klubu lub organizacji sportowej;
  • pełnoletni zawodnik trenujący indywidualnie bądź niepełnoletni zawodnik trenujący indywidualnie, którego osiągnięcia potwierdzą opiekunowie prawni
  • trener, jako zainteresowana osoba, opisując swoje dokonania

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o przyznanie nagrody?

Wniosek wnioskodawca składa do 31 października w Kancelarii Urzędu Miasta Mława. Do wniosku można dołączyć kserokopie dokumentów potwierdzających wybitne osiągnięcia ucznia, zawodnika, trenera. 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Magik
Magik
1 miesiąc temu

Dlaczego w nazwie jest nagroda Burmistrza, czyżby płacił z własnej kieszeni. Jeśli płaci z budżetu miasta to nagroda powinna się nazywać od mieszkańców

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Magik

Gdyby płacił z własnej kieszeni to była nagroda od Sławomira…, a jest nagroda burmistrza – ot, taka nazwa i tyle i wiadomo że jet to nagroda z UM a nie ze Starostwa. Nie czepiajmy się wszystkiego jak leci. Każdy z nas wie o co chodzi. Burmistrz sam tych nagród nie przyznaje, tylko wybrana komisja.

teżMława
teżMława
1 miesiąc temu
Reply to  Magik

Co w takim razie ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów czy Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego? Trzeba zmienić nazwy? 

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x