Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najlepsi strzelcy wyborowi WOT rywalizowali w Toruniu


07.20.2023 Kijewo
Zawody strzelców wyborowych z zadaniem w postaci przemieszczenia się na stanowisko strzeleckie
fot.DWOT


Od 5 do 7 października br. poligon w Toruniu stał się areną zmagań najlepszych strzelców wyborowych z Wojsk Obrony Terytorialnej. W 3-dniowych zawodach użyteczno-bojowych wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów z całego kraju. Zespół 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uplasował się na podium z 2 miejscem.

Jest to już kolejna edycja zawodów użyteczno-bojowych strzelców wyborowych jaką organizujemy w Centrum Szkolenia WOT. Ich realizacja pozwala nam nie tylko wprowadzić element rywalizacji wśród zawodników, ale przede wszystkim ocenić na jakim etapie wyszkolenia znajdują się obecnie żołnierze. Dzięki wyciągniętym wnioskom mamy możliwość wprowadzania bieżących zmian w programach przygotowywanych szkoleń i kursów. – powiedział płk dr Przemysław Żukowski, komendant Centrum Szkolenia WOT.

Trzydniowe zawody użyteczno-bojowe miały na celu sprawdzenie różnorodnych umiejętności bojowych zawodników, a także wyłonienie najlepszego zespołu strzelców wyborowych WOT. W pierwszej części zawodów żołnierze w dwuosobowych zespołach sprawdzali swoją wiedzę z zakresu namierzania i określania odległości do celów różnymi sposobami, ewakuacji rannego, rozpoznawania sylwetek sprzętu armii obcych, zapamiętywania przedmiotów, wykonywania procedury CFF (Call For Fire), a także wykonywania marszu na orientację w terenie.

W drugiej części sędziowie dokonali sprawdzenia umiejętności strzeleckich uczestników. Zadaniem Terytorialsów było między innymi pokonanie przygotowanego toru przeszkód, a następnie prowadzenie celnego ognia w postawach wymuszonych oraz z za ukrycia na odległościach od 100 do 600 metrów, strzelanie z pistoletu wojskowego czy też statyczne prowadzenie ognia wyborowego.

07.20.2023 Kijewo
Zawody strzelców wyborowych z zadaniem w postaci przemieszczenia się na stanowisko strzeleckie
fot.DWOT

Zwycięzca zawodów może być tylko jeden. Tym razem puchar trafił do żołnierzy z 2 Lubelskiej BOT. Team 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zajął drugie miejsce, a podium zamknęli strzelcy wyborowi z 19 Nadbużańskiej BOT.

Jako uczestnik zawodów mogę z całą pewnością stwierdzić, iż nie były one łatwe. W ciągu zaledwie trzech dni postawiono nas przed wieloma konkurencjami specjalistycznymi. Sprawdzano wiedzę teoretyczną, jak również sprawność fizyczną, wytrzymałość na zmęczenie i stres. Nocny marsz zorganizowany ostatniej nocy, okazał się dość dużym wyzwaniem. Uważam, że to dzięki świetnej współpracy zespołowej, woli walki oraz zaangażowania udało nam się wytrwać do końca i zająć drugie  miejsce. Zawody okazały się dla nas cenną lekcją.  – podsumował żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps.  „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
9 miesięcy temu

Artykuł o zwykłych czynnościach. Jeszcze mogli napisać, że potrafią też chodzić so kibla.

ZigZagZo
ZigZagZo
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Taka mała wiadomość to panowie którzy tworzyli WOT zostali najważniejszymi osobami w WP po akcji dywersyjnej panów generałów . To chyba o to ci chodzi że jak politycznie nie pasuje to uciekamy chowamy się i czekamy na trzecią drogę Krzywoustego lub VON Tuska.

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  ZigZagZo

Czyżby zwolennik Mentza zabrał głos. Fiu, fiu, fiu to dopiero będzie jazda

ZigZagZo
ZigZagZo
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Moim zdaniem wpisy typa o WOT są haniebne tak samo jak dymisja tych super generałów z WP i mam takie samo zdanie w temacie jak gen.KOMORNICKI cyt:https://www.tysol.pl/a111302-gen-leon-komornicki-o-dymisji-generalow-zachowali-sie-haniebnie , nie wszystko co mówi Konf jest do bani , nie wszystko co by chciała zrobić lewica jest zła , platdormersi są skompromitowani na wszystkich frontach a siłę sprawczą ma tylko większość więc żeby iść do przodu trzeba zrobić krok i WOT był takim krokiem wg mnie w dobrą stronę.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  ZigZagZo

…że co? proszę?
Wyrażaj się zrozumiale.

ZigZagZo
ZigZagZo
9 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Czyli jak mam pisać cyrylicą czy po hebrajsku a może arabsku ?

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  ZigZagZo

Nutką faszyzmu powiało

Sixsix7
Sixsix7
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

ANO powiało , jak się nie zradyklizujemy to nas wyjaśnią nie długo a kredki i kolorowe serca nie pomogą.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x