Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała kolejny miesiąc działań na drogach


fot. ilustracyjne


Każdego dnia drogi garnizonu mazowieckiego patrolowane są przez policjantów z mazowieckiej grupy SPEED. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” we wrześni skontrolowali 4677 pojazdów. Ujawnili 3954 wykroczenia, zatrzymali 36 praw jazdy i 172 dowody rejestracyjne.

We wrześniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 3954 wykroczenia. 3235 z nich to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 23 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 117 wniosków o ukaranie do sądów na sprawców wykroczeń. Nałożyli 3220 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 36 praw jazdy oraz 172 dowody  rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 17 pijanych kierowców, kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli oraz 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu, a także 3 kierowców, którym cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

 

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x