Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chciał kupić opał a stracił zaliczkę. Policja ostrzega przed oszustwami


Oszuści wykorzystują różne sposoby wyłudzenia pieniędzy. Obok oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” pojawiają się także oszustwa „na opał”. Ofiarą takiego nieuczciwego działania padł 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił zaliczkę wpłaconą na poczet zamówionego drewna opałowego. Apelujemy o rozwagę podczas internetowych zakupów. Rozsądek, ograniczone zaufanie i niepodejmowanie pochopnych decyzji mogą ustrzec nas przed utratą pieniędzy.


Trwający sezon grzewczy to doskonała okazja dla oszustów. Przestępcy zamieszczają w Internecie oferty sprzedaży opału, pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. W taki właśnie sposób został oszukany 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna pod koniec września znalazł na jednym z portali społecznościowych ofertę sprzedaży drewna opałowego w atrakcyjnej cenie. W rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą ustalił szczegóły transakcji. Mężczyzna wpłacił zaliczkę na wskazane konto bankowe i oczekiwał na przesyłkę. Niestety czas realizacji zamówienia minął, a mężczyzna nie otrzymał towaru. Gdy kontakt ze sprzedawcą się urwał 32- latek uświadomił sobie, że został oszukany. Ciechanowscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w tej sprawie.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas internetowych zakupów. Prosimy o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. „Super oferta” i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy ich wiarygodność. Przy składaniu zamówienia wybierajmy opcję zapłaty przy odbiorze.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x