Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najlepszy dzielnicowy na Mazowszu jest z Mławy


Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – Dzielnicowy Roku okazał się mł. asp. Krzysztof Grędziński z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W czasie zawodów wyłoniono także najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Okazał się nim st. asp. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.


W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 30-31 sierpnia dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych Mazowsza, a także kierownicy rewiru dzielnicowych przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio – najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim, startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się: mł. asp. Krzysztof Grędziński z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, sierż. Ewelina Piwowar z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i st. asp. Sławomir Rulak z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się: st. asp. szt. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, asp. szt. Jarosław Pietrzak z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i asp. Szt. Kornelia Suchodolska – Krysińska z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz garnizon mazowiecki podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 17-20 października.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Jakub Gorczyński i Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Agnieszka Guza.

źródło: Policja Mazowiecka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Maw
Maw
3 miesięcy temu

To się robi śmieszne, raczej społeczeństwo weryfikuje czy policjant jest najlepszy a nie jakiś konkurs.

zygi
zygi
3 miesięcy temu

Super! Gratuluję. Dobrze że mamy najlepszego dyżurnego i najlepszego dzielnicowego.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
3 miesięcy temu
Reply to  zygi

Dzielnicowy? Super! Dyżurny? Coż….

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x