Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dla strażaków nie ma trudnych zadań


Usuwanie kokonów os, szerszeni, czy rojów pszczół w sezonie letnim, to chleb powszedni dla strażaków. Tylko wczoraj takie interwencje podejmowali w 6 miejscowościach naszego powiatu: w Morawach, Zawadach, Nosarzewie Polnym, Rydzynie Szlacheckim, Mławie i Szydłowie.


Usuwanie takich miejscowych zagrożeń odbywa się zwykle według podobnej procedury. Strażacy wyposażeni w specjalny kombinezon usuwają kokon owadów, umieszczając go w specjalnym, szczelnym  worku. Miejsce po kokonie spryskiwane jest specjalnym płynem odstraszającym błonkoskrzydłe, co ma zapobiec ponownemu budowaniu gniazda w tym miejscu.

Zebrane do worka owady strażacy wypuszczają na wolność zwykle w lesie. Jak sami mówią – „dla strażaków nie ma zadań trudnych”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x