Wygląda na to, że tę bitwę Mława przegrała
— 19/05/2023
Powody do zadowolenia ma pobliska Nidzica, ma tam bowiem stacjonować jedna z brygad 16 Dywizji Zmechanizowanej. Tym samym oczywiste stało się, że Mława batalię o obecność wojskowych jednostek na terenie miasta przegrała.
O tym, że w Mławie ma powstać pułk Wojska Polskiego dowiedzieliśmy się we wrześniu ubiegłego roku z ust burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Podczas okolicznościowego przemówienia w trakcie odbywającej się w Mławie przysięgi wojskowej żołnierzy 5 MBOT z Ciechanowa, burmistrz Kowalewski powiedział: „Ostatnio czynię starania, żeby powstał pułk w Mławie. Jest taka potrzeba”.
Okazuje się jednak, że wojskowa koncepcja jest inna. O decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej Nidzicy, poinformował po rozmowie z wicepremierem i szefem MON Patryk Kozłowski, radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
– Dziś drugi dzień konwencji programowej PiS w Warszawie. Wczoraj rozmawialiśmy z wicepremierem szefem MON Mariuszem Błaszczakiem o utworzeniu jednostki wojskowej w Nidzicy, jednej z brygad 16 Dywizji Zmechanizowanej a dziś na konwencji mamy oficjalne i publiczne potwierdzenie tej decyzji. Wojsko Polskiej w Nidzicy, jeszcze w tym roku! – napisał w mediach społecznościowych radny Patryk Kozłowski.
Gratulujemy więc skuteczności Nidzicy, gdyż wiadomo, że taka obecność jednostki wojskowej ma dla miasta i okolic również znaczenie gospodarcze i prorozwojowe.
JK
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
myślę że przede wszystkim zadecydowało to Nidzica posiada bliskość do poligonu Muszaki gdzie w latach 70-90 ćwiczyły swoje umiejętności wojska powietrzno-desantowe wojska chemiczne nawet rakietowe i tyle. A dookoła MLawy tylko slalom między kurnikami mogli by ćwiczyć.
BAMBIK ze swym nieudacznikiem niby od obrany chce otwierać nowe jednostki i poligony ,a przez kilka miesięcy nie mógł zlokalizować ruskiej rakiety .Ukraincy uprzedzali 16 grudnia ,że do polski leci rakieta Błaszczak tak się chwali zakupami dla armi a nie mógł wykryć rakiety lecącej w naszym kierunku w końcu obarczył winą generałów jaki to trzeba być przyspawanym do stołka za takie coś powinien wylecieć z wielkim hukiem .Wiadomo te rządy z BAMBIKIEM nic nie zrobią do wyborów zamykają i po kilku miesiącach otwierają z pinokio na czele na nowo mosty i drogi
Jesteś takim samym klikbajtem jak artykuły.z tego portalu i wp czyli nic nowego , jak zaprogramowani. Może bym chciał się wyrwać z płupki ale naprawdę nie ma z kim tego zrobić ani tu w Mławie ani w Polsce , ale miło posłuchać że jednak propaganda działa .
Piszesz i popierasz tych nieudaczników PISOWSKICH i zarazem putina i CAŁY PIS bo oni wprowadzają to samo co putin i łukaszenka CENZURA NA CAŁEGO w TVP i tvp info w tych programach to gorzej jak za komuny i urbana nie da się tego słuchać
W fizyce kwantowej jest takie pojęcie jak stanu pośredniego i taki stan jest teraz . Najważniejsze sprawa aby eksperyment nie wszedł w stan 0 czyli powrót nieudaczników od nic nie mogę Tusk .
Szanowny Mławianinie popatrz jaką komunę Rudy nam proponuje.
PRAWDZIWY Z CIEBIE TROL
MOJA RADA!! ZOSTAW tych durni w spokoju, im nie dasz rady oni są zaprogramowani przez wybitnych oszustów z PIS !!
Wolę być takim jak MŁAWIANIN– nuż takim durniem wyznawcą PISu!!!
Moim skromnym zdaniem tytuł powinien brzmieć Tę bitwę Mława wygrala, przegrał burmistrz.
Nie ma czego zazdrościć. Jednostka wojskowa to też szereg zagrożeń. Dla podupadłej Nidzicy to jedyna szansa, żeby nie nastąpiło całkowite wyludnienie tego zacofanego miasteczka. Nie mają przemysłu, inwestorów. Mieszkańców ubywa.
Może nie mają Przybyszewskiego na miarę swoich możliwości
No w Mławie przybyło!!!!!!!, Jaki przemysł mamy? kilku spekulantów na rynku nieruchomości. W Nidzicy może być tylko lepiej .
jednostki wojskowe we wszystkich miastach powiatowych są największymi pracodawcami.
Nie będzie jednostki wojskowej. Będzie mniej niechcianych ciąż. Nie będą nam dziewczyn bałamucić i wykorzystywać.
Może i tak powinniśmy pamiętać jak kiedyś wyrzucono dziewczynę z pocigu wojskowego !!
Wielka szkoda. Obecność choćby niewielkiego garnizonu, np. batalionu, zawsze wpływa pozytywnie na gospodarkę i prestiż miasta. Swoją drogą ciekawi mnie gdzie w Mławie to wojsko miałoby w ogóle stacjonować? Co właściwie władze miasta mogły w tej sprawie zaproponować MON-owi? Chyba niewiele, stąd i niepowodzenie całej sprawy.
Szkoda że nie będzie wojska, może zrobiłoby się w końcu normalniej w mieście i ludzie by w końcu nie zachowywali się tak swawolnie
I takie miasto jest pierwszym celem złowrogiego ataku, a tak będzie spokojniej…
Też jestem za tym, żeby w Mławie nie było niczego i Kononowicz na burmistrza 🙂
do tego spokojnie wystarcza Kowalewski 🙂
KONONOWICZA — NA STANOWISKU BURMISTRZA W MŁAWIE TO MAMY JUŻ OD 16 LAT !!!
Wystarczy Kowalewski i jak nic nie bylo, tak nic nie będzie.