Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podlaskie klimaty w „13”


Galeria „13” zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy, tym razem fotograficznej Kazimierza Kosmali z Ciechanowa pt. „Podlaskie klimaty”. Prace można oglądać w siedzibie galerii w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26 do 12 maja 2023 r.


Materiał wystawy obejmuje ponad 50 zdjęć przedstawiających piękno i uroki Ziemi Podlaskiej: przyrodę, krajobrazy i życie codzienne mieszkańców. Mało uprzemysłowionej, ale za to z naturalnymi i mało znanymi terenami przyrodniczymi oraz bogatą i ciekawą historią np. przepięknej urody cerkwiami, a także ludzi żyjących tu spokojnie, tak jak żyli ich przodkowie. Cała wystawa tworzy niepowtarzalny urok tej mało znanej części naszego kraju.

Kazik Kosmala – Ciechanowianin ale urodzony w Nidzicy, gdzie spędził piękne i cudowne dzieciństwo. Każde wakacje spędzał u dziadków w Kanigowie, gdzie bezpośrednie obcowanie z przyrodą wpłynęło na niego bardzo pozytywnie i dlatego do tej pory uwielbia bliski kontakt z naturą. Od 10 roku życia związany z Ciechanowem i tu tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z fotografią. Jak wspomina – „…chodziłem do 7 klasy, dostałem pierwszy aparat Waschod , film Fotopan F od rodziców i zapisali mnie do szkolnego kółka fotograficznego. Kiedy po raz pierwszy znalazłem się w ciemni i zobaczyłem jak na białym papierze w kuwecie tworzy się obraz – oniemiałem i wiedziałem co będę robił w najbliższej przyszłości. Później był wymarzony Zenit – lustrzanka. Choć to wszystko już wspomnienia, nie ma już mokrej ciemni, jest komputer, aparat cyfrowy, ale wrażliwość i miłość młodego chłopaka do fotografii pozostała do dziś”. Uwielbia fotografię przyrodniczą, krajobrazową (Biebrza, Podlasie, Bieszczady) to jego ulubione plenery. Od wielu lat członek ciechanowskiego klubu fotograficznego. Jego fotogramy były pokazywane z powodzeniem na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w Ciechanowie, na Mazowszu i w całej Polsce. Obecnie pracuje w ciechanowskim PEC-u, a po pracy zajmuje się drugą swoją pasją – pszczelarstwem.

Wstąp do galerii i przekonaj się jak piękna jest Polska i zamiast wybrać się na wczasy za granicę wybierz właśnie Podlasie, bo naprawdę warto.

Poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii”13”. Miejsce przyjazne ludziom i kulturze.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zołza
Zołza
1 rok temu

Tak, Bieszczady są piękne i jeszcze takie trochę dzikie. Oby takie zostały jak najdłużej, oby najazdy turystów nie zniszczyły tego zakątka Polski, gdzie diabeł mówi dobranoc. Tam po wielu wsiach zostały tylko jakieś ślady, a to zdziczale sądy owocowe, a to jakieś kwiaty czy byliny rosnące kiedyś w przydomowych ogródkach, ewentualnie jakiś gruz, kamienie po dawnych domostwach. Trasy turystyczne są piękne o każdej porze roku, ale życie w tamtych rejonach do łatwych nie należy…

Druh
Druh
1 rok temu
Reply to  Zołza

Bieszczady to nie Podlasie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x