Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaczęło się od niewinnej stłuczki. Potem już było tylko gorzej


Zaczęło się od niewinnej stłuczki. Potem już było tylko gorzej. Ucieczka z miejsca zdarzenia, policyjna interwencja i poszukiwanie kierowcy, który ukrył się w przydomowej komórce. Na końcu do aresztu trafił nie tylko jak się okazało nietrzeźwy i pozbawiony uprawnień do kierowania mężczyzna, w dodatku poszukiwany przez prokuraturę, ale też jedna z krewkich pasażerek.


W minioną sobotę po południu dyżurny płońskiej komendy skierował policyjny patrol na ul. Kolbe w Płońsku. Przy jednym ze sklepów kierowca osobowego opla wykonując manewr cofania, uszkodził inny pojazd. W czasie dojazdu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zostali poinformowani, że sprawca odjechał i kieruje się w stronę Arcelina, a zgłaszający jedzie za nim. Chwilę później kierowca opla skręcił w drogę gminną i po kilku minutach wjechał na teren jednej z posesji. Osoby podróżujące oplem: dwie kobiety i mężczyzna wysiedli z pojazdu, a następnie kierowca pobiegł za dom.

W czasie sprawdzenia terenu posesji, w przydomowej komórce funkcjonariusze znaleźli próbującego się tam przed nimi ukryć, kierowcę opla. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gm. Baboszewo. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie  1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez Prokuraturę w Opocznie do ustalenia miejsca pobytu.

Podczas interwencji jedna z kobiet podróżujących wcześniej z pijanym 38-latkiem, zaczęła się zachowywać bardzo agresywnie. Nie reagowała na polecenia policjantów, by się uspokoiła. Odmówiła też podania swoich danych. Kobieta została zatrzymana. Funkcjonariusze ustalili, że to 50-letnia mieszkanka gm. Baboszewo.

Zarówno 38-latek, jak i 50-latka trafili do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i 2 lata więzienia. Do tego odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Wobec kobiety, w związku z jej zachowaniem w czasie interwencji, funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x