Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ukradła seniorce emeryturę.  Złodziejka jeździ srebrnym oplem


Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wczorajszego zdarzenia na terenie Radzanowa. Do mieszkającej samotnie seniorki weszła kobieta w wieku około 55 lat, która podczas rozmowy, ukradła pieniądze z leżącego na kuchennym stole portfela. Policja ostrzega, by nigdy nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego oraz zwrócić szczególną uwagę  na obce, podejrzanie zachowujące się osoby.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wczoraj przed południem, do mieszkania 73-letniej seniorki weszła  kobieta w wieku około 55 lat. Oświadczyła, że jest zainteresowana wynajęciem znajdującego się naprzeciwko  mieszkania, poprosiła o kontakt do właściciela. Zajęła seniorkę rozmową, w trakcie której ukradła pieniądze z leżącego w kuchni portfela. Była to miesięczna emerytura seniorki. Po chwili wyszła z mieszkania i wsiadła do zaparkowanego w pobliżu srebrnego opla. To kobieta w wieku około 55-60 lat, o ciemnej karnacji, niskiego wzrostu.

Policja apeluje do osób, których informacje mogą się przyczynić do ustalenia tożsamości złodziejki, o pilny kontakt z mławską jednostką Policji, tel. 47 703 62 00 lub posterunkiem Policji w Szreńsku, tel. 47 703 63 80.

Policja ostrzega, by nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego. Złodzieje wykorzystają każdą okazję, podając się za akwizytorów, pracowników administracji budynku, wodociągów, pogotowia energetycznego, oferując towary na sprzedaż, usługi, ubezpieczenia czy jak w tym przypadku – udając zainteresowanie wynajęciem mieszkania. Cel pozostaje jeden – wejść do mieszkania, zająć właściciela rozmową i wykorzystując jego chwilową nieuwagę, dokonać kradzieży. Aby uniknąć kłopotów należy zastosować dwie proste zasady – zawsze zamykać drzwi wejściowe na klucz i nie wpuszczać do mieszkania obcych osób – szczególnie gdy jesteśmy sami. Ważna jest także sąsiedzka pomoc i reakcja. Informacje o podejrzanie zachowujących się, obcych osobach należy przekazać dzielnicowemu lub zadzwonić na numer alarmowy 112.  

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
13 dni temu

brudasy nie mają sumienia

A jakkkk
A jakkkk
15 dni temu

Swój to by się bal

Wnuczek
Wnuczek
16 dni temu

Seniorka nie poznała wnuczki i afera

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x