Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będziemy obchodzić 160. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego


W następną niedzielę (22 stycznia) będziemy obchodzić 160. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego. Wydarzenie to zainauguruje cykl spotkań z historią poświęconych jednemu z najważniejszych zrywów narodowo-wyzwoleńczych w Polsce. Przypomnijmy – w ubiegłym roku Rada Miasta Mława uchwaliła rok 2023 Rokiem Pamięci o Powstaniu Styczniowym.


Uroczystości 22 stycznia 2023 roku rozpocznie Msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski (OKM) o godzinie 10:30. Około godziny 11:30 pochód prowadzony przez sztandar Miasta Mława przejdzie ulicami Świętej Anny i Sienkiewicza do kopca Powstańców Styczniowych. Tam złożone zostaną wiązanki i zapalone znicze upamiętniające uczestników powstania. Organizatorami uroczystości są Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x