Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podsumowanie tygodnia Mazowieckiej Grupy SPEED. 175 km/h BMW przez miasto, hulajnogą elektryczną na czerwonym


fot. ilustracyjne


Policjanci drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED pod czas minionego tygodnia skontrolowała 1071 pojazdów. Mundurowi zatrzymali 11 praw jazdy, oraz 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownice będąc w stanie nietrzeźwości. Rekordzista przekroczył prędkość o 125 km/h. Wśród łamiących przepisy kierujących znalazł się również jadący na hulajnodze elektrycznej, który przejechał przez przejazd dla rowerzystów pomimo nadawanego czerwonego światła. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 933 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 686 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

2 listopada około godziny 18 radomscy policjanci z grupy SPEED na trasie S7 na wysokości miejscowości Wolanów zauważyli kierującego, który jechał z zawrotną prędkością. Policjanci nieoznakowanym radiowozem pojechali za kierującym, aby  zmierzyć jego prędkość. Pomiar wskazał 205 km/h przy dopuszczalnej prędkości na tym odcinku drogi do 120km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł oraz 15 pkt karnymi. Niespełna 2 dni później inny kierujący bmw 28-latek w miejscowości Skaryszew rozpędził się w obszarze zabudowanym do 175 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 125km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2500zł i 15 pkt karnych.

Funkcjonariusze grójeckiej drogówki podczas patrolowania dróg gminy Warka ujawnili kierującego osobowym volkswagenem, który na jednej z ulic, w miejscu gdzie ruch wahadłowy kierowany był za pomocą sygnalizacji świetlnej, nie zastosował się do sygnału czerwonego, dodatkowo przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi na 21-latka nałożyli mandat karny w kwocie 2000 zł i 28 pkt. karnych. Dodatkowo zgodnie z przepisami zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

5 listopada również grójeccy policjanci patrolując drogę W730 zatrzymali 36-letnią kierującą bmw, która w obszarze zabudowanym zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych przekroczyła prędkość o 58 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożono mandat karny w wysokości 1500 zł. Dodatkowo na jej konto kierowcy zostało dopisane 15 pkt. karnych.

W środę (2.11) ok. godz. 20 policjanci z radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED podczas patrolowania ulic Radomia zauważyli kierującego hulajnogą, który nie zastosował się do sygnalizatora S-5 nadającego sygnał czerwony. Policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję. 30-latek był mocno zaskoczony, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji popełnionego wykroczenia. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali 4 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jedną osobę, która kierowała pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 źródło:  Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x