Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak skończyła się łzawa historyjka o córce, wypadku i 135 tys zł?


Stacjonarny numer telefonu, którym często posługują się seniorzy zawsze kusi oszustów, próbujących  metodami „na wnuczka” czy „na policjanta” grać na emocjach, w celu wyłudzenia pieniędzy.  W miniony piątek dzwoniąc właśnie na jeden z takich stacjonarnych numerów w Mławie oszuści chcieli nabrać 64-letnią kobietę na nieco inną historyjkę.


Rozmówczyni podała się za jej córkę. Łkając  opowiedziała jak to potrąciła na pasach ciężarną kobietę, a ona sama znalazła się w szpitalu z urazem nosa. W uniknięciu odpowiedzialności karnej może  pomóc pewna policjantka, jednak za taką „przysługę” trzeba dać 135 tys. złotych.  Dalsze rozmowy, trwające w sumie ponad dwie godziny prowadziła już „policjantka”, a po pieniądze miał się zgłosić „kurator sądowy”.  W krótkiej przerwie między kolejnymi telefonami  64-latka powiadomiła Policję. Tym więc razem oszuści obeszli się smakiem.

Policjanci ostrzegają – nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych, adresu zamieszkania, danych konta bankowego, ilości  posiadanej gotówki. Nigdy nie przekazuj obcej osobie pieniędzy. Nie przechowuj w domu dużej ilości pieniędzy. Jeśli odbierasz telefon z informacją o wypadku bliskiej osoby lub prośbą o pożyczkę, natychmiast to zweryfikuj, dzwoniąc do bliskich.  

red.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

To może bgc ciekawe jak mławski prokurator Molenda, umorzył sprawę o wyłudzenie pieniędzy na tak zwane alimenty od mieszkańca przez Annę M i Ewelinę R. Prokurator wyłudzenie pieniędzy nazwał nieudanym żartem. Skandal

Łysy
Łysy
1 rok temu

To śmieszny człowiek jest

Ewa
Ewa
1 rok temu

Prokurator nie budzi zaufania. Szkoda gadać.

Yang
Yang
1 rok temu

Molenda? No wszystko jasne!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x