Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ostrożnie z tym cudem! Hostię zbadają specjaliści


fot. ilustracyjne


Ogólnopolskie media obiegła ostatnio informacja o wydarzeniu, które określone zostało „cudem eucharystycznym w Konstancinie”. Na końcu tego określenia znalazł się jednak znak zapytania, bowiem na razie sprawa jest badana.

Jak poinformował PAP, w domu rekolekcyjnym „Dobry Zakątek” w Konstancinie Jeziornej, księdzu wypadła z ręki konsekrowana hostia. W takiej sytuacji, kościelne procedury przewidują umieszczenie jej w specjalnym naczyniu zwanym vasculum wypełnionym wodą, tak aby się rozpuściła. W tym jednak przypadku po pewnym czasie na umieszczonej tam hostii pojawiło się nietypowe przebarwienie w kolorze czerwonym.  

PAP powołując się na wypowiedź  rzecznika archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysława Śliwińskiego, informuje, że hostia trafiła do warszawskiej kurii, gdzie zabezpieczona w tabernakulum wkrótce zostanie poddana badaniom przez specjalistów, pod kątem znalezienia odpowiedzi, co spowodowało tę nietypową zmianę.  

Ks. Śliwiński podając przykład dwóch podobnych przypadków zgłaszanych w ubiegłych latach do kurii, przestrzega też przed pochopnym lansowaniem tezy o cudzie. We wcześniejszych przypadkach okazało się bowiem, że przyczyną zmian w hostiach były pewne formy grzybów i ten przypadek też powinien być zbadany  z zachowaniem dyskrecji i ostrożności. Ks. Śliwiński przypomniał, że według wiary katolickiej największy cud eucharystyczny dzieje się codziennie podczas każdej mszy świętej, gdy chleb staje się Ciałem Chrystusa.

źródło: PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Chleb staję się ciałem chrystusa – hm… normalnie kanibalizm….

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Hmmm… pewnie jakiś jeden składnik… może nawet szkodliwy dla zdrowia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x