Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wystawa portretów Zdzisława Kruszyńskiego w warszawskim muzeum


Do 6 listopada br. w warszawskiej Galerii Brama Bielańska można oglądać portrety znanych Polaków autorstwa  mławskiego malarza Zdzisława Kruszyńskiego. Wczoraj (12 października)  odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Historia w portretach zapisana – Zdzisław Kruszyński 40 lat twórczości.”  To była  doskonała okazja, by spotkać się z artystą i poznać kulisy powstawania tego cyklu obrazów, zawierającego portrety zarówno osób wybitnych w historii Polski jak Józef Piłsudski, Gabriel Narutowicz czy Maria Konopnicka,  jak i postaci związanych z lokalną historią mikroregionu.


Wernisaż rozpoczął kierownik Działu Historii i Badań Naukowych, kurator wystawy Maciej Jakubowski, który przywitał obecnych gości, opowiedział o dorobku Zdzisława Kruszyńskiego i misji promowania dzieł sztuki o charakterze niepodległościowym w Muzeum Niepodległości w Warszawie.  Następnie głos zabrał z-ca dyrektora ds. administracyjnych Tomasz Jagodziński, który pogratulował artyście portretów, a także przywitał „Mławę w Warszawie”. Kolejnymi mówcami byli: Radny sejmiku  Konrad Wojnarowski oraz burmistrz  Sławomir Kowalewski. Na zakończenie głos zabrał bohater dzisiejszego wydarzenia Zdzisław Kruszyński, który podziękował Muzeum Niepodległości za organizację wystawy, gościom z regionu za przybycie i zachęcił do oglądania obrazów.

Na wystawie pojawiły się zorganizowane wycieczki ze Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie i Liceum Ogólnokształcącego nr 52 w Warszawie oraz indywidualni goście.

Wernisażowi towarzyszył wydany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie katalog. W trakcie imprezy miało miejsce też losowanie pięciu obrazków namalowanych przez Zdzisława Kruszyńskiego ukazujących motywy kwiatowe. Całość odbyła się w miłej, towarzyskiej atmosferze.

źródło i fot. Galeria Brama Bielańska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
1 miesiąc temu

A dyrektorka mławskiego muzeum też głos zabierała ? Czy w ogóle to była ona obecna, bo na zdjęciach to jej nie widać.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Pani Dyrektor była obecna. Głosu nie zabierała.

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

Bardzo to dziwne, że nie zabrała głosu. Przecież Pan Kruszyński jest pracownikiem mławskiego muzeum

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Z Muzeum nikt miał nie przyjechać planowo to i organizatorzy nie zakladali przemowy przedstawiciela.

Kazimierz Prokopczyk
Kazimierz Prokopczyk
1 miesiąc temu

Malarz portrecista ??? Bez jaj … polscy wybitni portreciści to np. Annusewicz czy Lechoszest ale nie ZK.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Każdy ma prawo inaczej odbierać twórczość artysty.
Nie mniej, miło jest że ktoś kto promuje Mławę i okolice jest doceniony na szczeblu centralnym, a przez to i region.

wml
wml
1 miesiąc temu

A ja bardzo lubię obrazy pana ZK

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x