Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kręcił bączki przed komendą policji i sądem, zatrzymany został po długim pościgu


30-letni mężczyzna za kierownicą Seata wybrał wyjątkowo nieodpowiedzialny sposób zaprezentowania swoich umiejętności za kierownicą. Dał pokaz kręcenie „bączków” przed komendą policji i sądem, a potem kilka kilometrów uciekał przed mundurowymi. Do tego był nietrzeźwy.


23 września w Przasnyszu na ul. Świerkowej, kierujący pojazdem marki Seat, przyjechał na parking przed komendę i zaczął kręcić tzw. bączki. po czym przejechał na parking Sądu Rejonowego w Przasnyszu i tam kontynuował swoją niebezpieczną jazdę wprowadzając pojazd w poślizg.  Po tych niebezpiecznych zachowaniach, kierujący pojazdem oddalił się  w kierunku centrum miasta.

– Natychmiast w poszukiwaniach pojazdu oraz kierującego seatem włączono policyjne patrole. W trakcie podjętych czynności jeden z policjantów wracający po służbie do domu, zauważył poszukiwanego Seata  w rejonie ul. Piłsudskiego w Przasnyszu o czym niezwłocznie poinformował dyżurnego przasnyskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, próbowali zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego – poinformowała KPP w Przasnyszu.

Niestety kierujący nie reagował na polecenia do zatrzymania pojazdu i chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki ulicami Przasnysza. Mężczyzna uciekał w kierunku Makowa Mazowieckiego. Gdy przejeżdżał przez  miejscowość Bogate, to stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu. Po tym zdarzeniu porzucił swój pojazd i ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnego aresztu.

– Przeprowadzone badanie trzeźwości trzydziestolatka wykazało, że posiada on w swoim organizmie ponad 2,2 promila. Dodatkowo od niego pobrano krew do badań na zawartość alkoholi i środków odurzających.

Grozi mu teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna odpowie przed Sądem również za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się podczas ucieczki – informuje przasnyska komenda Policji.

źródło: KPP Przasnysz 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x