Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dożynki Gminno – Parafialne w Wieczfni Kościelnej [FOTO,FILM]


Uroczystość dożynkowa to przede wszystkim podziękowanie Bogu za tegoroczne, zebrane plony. To również okazja do spotkania się i wspólnej zabawy. Takie były też tegoroczne XVII Dożynki Gminno – Parafialne w Wieczfni Kościelnej. Dodatkowym akcentem dożynek było oficjalne przekazanie nowego strażackiego wozu bojowego oraz zaprzysiężenie adeptów młodzieżowej drużyny pożarniczej.


Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w parafialnym kościele poświęceniem chleba dożynkowego oraz wieńców i mszą świętą dziękczynną, odprawioną w intencji rolników i ich rodzin. Liturgii przewodniczył  ks. prał. Marek Jarosz – rektor wyższego seminarium duchownego w Płocku.

Po mszy dożynkowy korowód wyruszył na plac przy szkole podstawowej w Wieczfni Kościelnej, gdzie przywitał gości i oficjalnie otworzył uroczystość wójt Mariusz Gębala. Na jego ręce starostowie dożynek – Anna i Dariusz Prejs z Windyk, złożyli chleb, prosząc by podzielił go sprawiedliwie, a sołectwa zaprezentowały wykonane dożynkowe wieńce.

W dożynkowym święcie był również strażacki akcent. Nowy, bojowy wóz strażacki, który otrzymali w tym roku druhowie z OSP w Wieczfni Kościelnej został poświęcony i oficjalnie przekazany.  Na pamiątkę dh Dariusza Piotrowskiego, nieżyjącego już, długoletniego naczelnika OSP w Wieczfni Kościelnej samochód otrzymał imię „Darek”. OSP w Wieczfnia Kościelnej wzbogaciło się nie tylko o nowy pojazd. Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wstąpiło ponad 20 młodych druhów, którzy złożyli ślubowanie.

Część artystyczną na scenie rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej. Tuż po niej zaprezentował się zespół folklorystyczny Zawkrzanie w pokazie polskich tańców narodowych i regionalnych. Następnie wystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Potem publiczność wysłuchała olsztyńskiego zespołu Horpyna, w repertuarze pieśni  ukraińskich. Na scenie zagrała też Kapela Pana Jacka. Tuż po niej pojawiła się gwiazda muzyki disco polo – zespół Exaited, a do wieczornej zabawy tanecznej  zagrał zespół Akton.

Dożynkom towarzyszyła również  loteria fantowa, z której dochód w kwocie 13 755 zł został przeznaczony na konto Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, której podopiecznym jest 6-letni Antoś Rochowicz z Grzebska. Sportowym akcentem dożynek był  mecz ligowy Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Jutrzenka Unieck który zakończył się wynikiem 1:3.

Tradycyjnie na placu nie zabrakło przepięknie przystrojonych stoisk z przeróżnymi smakołykami. Pięknie udekorowane i suto zastawione stoły cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gości, a wyśmienite potrawy znikały w mgnieniu oka.

Wiele atrakcji czekało również na najmłodszych uczestników dożynkowej zabawy. Dzieci chętnie korzystały z bezpłatnych atrakcji wesołego miasteczka: zjeżdżalni, basenu z piłkami, eurobungee, dmuchanych kul. Mieszkańcy i goście oglądali pokaz motocyklowy, wystawę maszyn rolniczych, mogli sprawdzić swoją celność na strzelnicy sportowej czy odwiedzić stoiska gastronomiczne.

red.

Fot. CM/UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bruno
Bruno
4 miesięcy temu

Wszędzie ukraina, nie posrajcie się z tą ukrainą, jeszcze będziecie płakać, głupcy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x