Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podpisaliśmy trzy umowy na dofinansowanie 3 zadańW piątek 19 sierpnia w Płocku podpisaliśmy trzy umowy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem na dofinansowanie 3 zadań. Łącznie opiewają one na kwotę ponad 2,5 mln zł.

Umowa na najwyższą kwotę tj. 2 191 257.73 zł dotyczy wsparcia przez Zarząd Województwa Mazowieckiego „Budowy Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie. przy ul. Warszawskiej 44a”. Roboty zrealizowane będą tu w dwu etapach. Pierwszy przewiduje m.in. roboty przygotowawcze, położenie podkładów na gruncie, wykonanie fundamentów, ścian nośnych i stropodachu. Na realizację tego wykonawca ma czas do 4 listopada 2022 roku. Natomiast etap II został podzielony na dwie części. Pierwsza obejmuje wykonanie dachu wraz z konstrukcją, stolarkę, posadzki i podłogi, tynki i okładziny wewnętrzne. Prace te mają być ukończone 30 maja 2023. Część druga natomiast przewiduje m.in. położenie tynków i okładzin zewnętrznych, montaż instalacji elektrycznej także zewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz gazowej poza tym wewnątrz instalacji wody zimnej i ciepłej, wewnętrznej, jak również instalacji kanalizacyjnej i ogrzewania i technologii kotłowni, instalacji gazowej, wentylacji. Montaż stojaków na rowery i zagospodarowanie terenu. Inwestycja ma być ukończona 30 października 2023 roku. Koszt inwestycji to 11 583 181, 94 zł.

Następna dotyczy również wspomnianej wyżej placówki, ale na zadanie pod nazwą  „Modernizacja instalacji grzewczej w Zespole Szkół nr 4 w Mławie przy ul. Warszawskiej 44a w wysokości 210 000,00zł. Zakres inwestycji obejmuje wymianę 2 kotłów centralnego ogrzewania, przebudowę kotłowni poprzez jej dostosowanie do systemu kondensacyjnego oraz wymianę grzejników w budynku szkolnym.

Ostatnia z umów dofinansowania opiewa na kwotę 99 600 zł i dotyczy Zespołu Szkół nr 3, gdzie przewidziana jest modernizacja i adaptacja pomieszczeń. Zaplanowany jest tu remont dwóch łazienek tj. jednej dla chłopców i jednej dla dziewcząt. Prace przewidziane w obydwu wypadkach to skucie płytek i położenie nowych,  wykonanie tynku gipsowego oraz malowanie, wymiana drzwi  wejściowych, zakup i montaż kabin, umywalek, baterii i misek łazienkowych, roboty elektryczne i demontaż oraz montaż instalacji wod/kan. Prace te są konieczne ze względu na aktualny stan sanitarno-techniczny ww. łazienek. Łączna wartość robót 166 000 zł.

Łączna kwota dofinansowania na te trzy zadania wynosi 2 500 857,73 zł. Umowy podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Mławski Jerzy Rakowski, Wicestarosta Krystyna Zając przy kontrasygnacie Marioli Rostkowskiej z-cy dyrektora Wydziału Finansowo-Budżetowego Starostwa Powiatowego w Mławie. W spotkaniu uczestniczył także Mirosław Adam Orliński Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

mat. sponsorowany

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Znam
Znam
1 miesiąc temu

Rakowski to cwaniak, gdzie on nie był. Nie jest w PiS i nigdy nie będzie. Karierowicz jakich mało.
Pamiętajcie kiedyś kogo zatrudnił i gdzie? Niech odpowie na pytanie co ze składowiskiem odpadów?

Darek
Darek
1 miesiąc temu

Brawo

Pisek
Pisek
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Brawo Adam Struzik, że nie mści się na Rakowskim, że go zdradził. Jak Pan Jerzy przestał być burmistrzem to Marszałek dał mu pracę, a ów Pan w ramach lojalności przeszedł na stronę PiS.
Cytując Riedla ,,…zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy”

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Pisek

Co ty człowieku wiesz o polityce… tak ci się wydaje, że jeden drugiego zdradził, a oni są w dalszym ciągu kumplami. Poglądy polityczne dzielą tylko tych na dole, na górze dobrze się bawią. Tylko ci są indywidualistami i zbytnio mieszają w tych brudach są znienawidzeni przez swoich oponentów

Agent Tomek
Agent Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Oj chyba nie tu

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x