Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lawina wniosków o dodatek węglowy


Urząd miasta rozpoczął w ubiegłym tygodniu przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek węglowy. 18 sierpnia wpłynęło ich niemal 200. Wnioski można składać osobiście w oddziale Urzędu Miasta Mława przy ul. Padlewskiego 13 (pierwsze wejście od strony rzeki Seracz, oznaczone napisem) lub drogą elektroniczną na adres MOPS w Mławie. W tym ostatnim przypadku zarówno wniosek jak i ewentualne załączniki powinny być podpisane podpisem elektronicznym.


Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z 16 sierpnia 2022 r. został określony wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Miasto przyjmowanie wniosków rozpoczęło od czwartku 18 sierpnia 2022 r. Ich rozpatrywaniem będzie się zajmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Z dodatku węglowego mogą skorzystać osoby, których głównym źródłem ciepła w domu jest: kominek, kocioł na paliwo stałe, koza, trzon kuchenny, ogrzewacz powietrza, piecokuchnia, piec kaflowy lub kuchnia węglowa. Dofinansowania będą mogły otrzymać te gospodarstwa domowe, które opalają węglem kamiennym, a także peletem albo brykietem, jeśli zawierają one przynajmniej 85 procent węgla kamiennego.

Dodatek węglowy będzie wypłacany jednorazowo, wyniesie 3 tysiące złotych i nie będzie opodatkowany. Kiedy zapotrzebowanie na tę formę pomocy osiągnie poziom 95% zaplanowanych środków (11,5 mld złotych), wysokość dodatku zostanie obniżona.

Dodatek węglowy będzie przyznawany na gospodarstwo domowe i będą mogły o niego ubiegać się jedynie osoby fizyczne. Jeżeli z jednego gospodarstwa domowego wniosek złoży kilka osób, to dodatek otrzyma tylko pierwsza z nich.

Wnioski będzie można składać do 30 listopada 2022 roku w formie tradycyjnej lub elektronicznej. Uprawnione do jego złożenia będą osoby mające miejsce zamieszkania w Rzeczypospolitej Polskiej i legalnie przebywające na terenie naszego kraju. Wnioskodawcami będą mogły być osoby mieszkające w budynkach zgłoszonych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Poniżej formularz wniosku do pobrania

Wniosek_1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lopez
Lopez
1 miesiąc temu

Tak Pis kupuje wyborców za nasze pieniądze…. Nawet nie trzeba przetrawić dowodu że się ten węgiel kupiło

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Lopez

dopiero się zakupi

koko
koko
1 miesiąc temu
Reply to  Lopez

Tylko PIS , 39 procent poparcia świadczy że rudemu nikt nie wierzy ,

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  koko

Nie tylko rudy na arenie wyborczej.
Koślawemu, kulawemu i obszczanemu też już przestają wierzyć. Tylko ci zahipnotyzowani uparcie wczepili się pazurami w macki pisowskiej sekty.

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Tylko pozazdrościć rudemu takiego elektoratu , macie tyle polotu i świeżości co te biedne ryby z odry .

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Ha ha ha, przyganiał kocioł garnkowi… A sam usmolony po same uszy.
Pisowski elektorat to tępe d…, które dają się robić w bambuko. Wiesz ilu w PiS przybyło miliarderów po objęciu władzy w Polsce. Poszukaj, może znajdziesz odpowiednie info, oczywiście o ile masz jeszcze kilka szarych komórek, biedaku.
Nowe spółki, nowi prezesi, nowi członkowie zarządu- tak, tak za rządów tych waszych guru ilość spółek coraz większą, rozrastają się jak grzyby w Bieszczadach po deszczu.

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Nic mądrego nie wnosisz

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Przyjrzyj się najpierw swoim mądrościom pisowski podnóżku, a dopiero krytykuj innych.
Tak w ogóle to nie masz prawa oceniania innych komentujących.

Szpileczka
Szpileczka
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

A ty masz?

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Szpileczka

i to są te słynne fikołki myślowe , jeszcze raz gratuluje polotu piewcom mądrości opozycji .

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Szpileczka

Nie wsadzaj nosa między drzwi a futrynę, bo chyba wiesz co może cię spotkać? – mam prawo ci go utrzeć 😀 – taka kolej rzeczy

Zibi
Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  Lopez

widzę że klasa średnia się oburzyła , za moje podatki jeszcze płacone jest 500 plus , opłacana jest służba zdrowia która jest jaka jest , znienawidzona policja , wiecznie strajkujący nauczyciele itp itd…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Może wiesz przynajmniej dlaczego ta policja jest tak znienawidzona, co?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

Zibi, a to od kiedy od socjalu podatki się odprowadza? W życiu żeś się łajzo pracą nie shańbił.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x