Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyróżnione prace zawisły na ścianach komendy straży pożarnej


Od wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie wchodzących tam  gości, ale też pełniących codzienną służbę strażaków witają wyeksponowane na ścianach obrazy. To prace wyróżnione w tegorocznym, towarzyszącym obchodom Powiatowego Dnia Strażaka i jubileuszowi 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej w Mławie konkursie plastycznym, które na stałe już znalazły tu swoje miejsce.


W tym roku Państwowa Straż Pożarna w Mławie obchodzi 30-lecie istnienia. Główne strażackie uroczystości odbyły się w mławskim parku na początku czerwca br. Z racji strażackiego święta i jubileuszu ogłoszone zostały dwa konkursy: plastyczny i literacki – pierwszy adresowany do dzieci i młodzieży, drugi również do dorosłych. Prace miały dotyczyć takich tematów jak, np.: udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych; zwalczanie klęsk żywiołowych, ekologicznych; ratownictwa technicznego, prowadzenia działań PSP na obszarach wodnych oraz historii pożarnictwa.

– Dużą pomocą w przeprowadzeniu konkursów służył nam Miejski Dom Kultury.  Byliśmy też bardzo zaskoczeni dużą ilością nadesłanych prac jak też ich wysokim poziomem – mówi bryg. Mirosław Wójcik, komendant powiatowy PSP w Mławie.

Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród, prace z Miejskiego Domu Kultury trafiły do komendy straży pożarnej.

– Prace są tak ładne, że postanowiliśmy je wyeksponować. Teraz wiemy jak wygląda w oczach dzieci trud naszej służby. Do tych prac plastycznych będę chciał również oprawić i dołączyć wiersz Calineczki –  jednej z laureatek konkursu literackiego – dodaje bryg. Wójcik.

Przed strażackim świętem dach i elewacja budynku mławskiej komendy staraniem komendanta zostały gruntownie odnowione i z tą nową estetyką znakomicie komponuje się ten nowy wystrój, który pojawił się we wnętrzach komendy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x