Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wymienią piece na gazowe jeszcze w tym roku. Umowy podpisaneksp Mława
Reklama

W Mławie trwa akcja dotowania wymiany pieców węglowych. W poniedziałek 20 czerwca kolejne osoby, które chcą skorzystać z przeznaczonych na ten cel środków z budżetu miasta podpisały stosowne umowy.

Jak poinformował urząd miasta, na spotkanie przybyło około 40 osób zainteresowanych wymianą pieców węglowych na gazowe jeszcze w tym roku.

– Chcę, aby Państwo dostali te pieniądze, dlatego tak ważne jest, aby wymagane warunki zostały spełnione. W przypadku wątpliwości można przyjść do Urzędu Miasta Mława, gdzie pracownicy pomogą i wyjaśnią wszystkie niejasności –podkreślił na spotkaniu burmistrz Sławomir Kowalewski. Burmistrz zadeklarował też, że w tym roku wypłaty dokonywane będą w ciągu tygodnia od chwili złożenia wymaganego kompletu dokumentów.

Przypomnijmy, beneficjent ubiegający się o dofinansowanie, może je otrzymać
w wysokości 30 proc. poniesionego kosztu kwalifikowanego w kwocie nie większej niż 4 500 zł. Osoby, które podpisały już umowy, muszą  dokonać wymiany pieca. Po poprawnej zmianie instalacji, odebraniu jej przez komisję i złożeniu wniosku o płatność, nastąpi wypłata pieniędzy. Każdy, kto skorzysta z dofinansowani, zobligowany jest umieścić na swojej posesji tabliczkę informującą, że projekt został dofinansowany przez Miasto Mława.

Wymianę pieców węglowych na gazowe miasto wspiera od 2017 roku. Dotychczas z pomocy miasta skorzystało lub skorzysta prawie 400 właścicieli nieruchomości, a suma wypłat osiągnie niemal 2 000 000 zł. W tym roku na dofinansowanie wymiany pieców w budżecie miasta przeznaczono 200 000 zł.

Wnioski przyjmowane są do 30 września br. Można je składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława w dni robocze od 8:00 do 16:00,  we wtorki – do18.00.

źródło i fot. UMM

SONY DSC

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
15 dni temu

Ale czy to się opłaca? Chyba najtaniej wyjdzie ogrzewać się prądem.

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
15 dni temu

Może Pan Redaktor z codziennika dowie się i opisze wczorajsze akcję konterrorystyczne, które odbyły się na terenie Mławy i okolic ?

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
14 dni temu

Co do tego pytania czyżbyś nie znal ludzi, na swoim osiedlu ??? że aż musi to robić ” REDAKTOR”

Mangan
Mangan
15 dni temu

W jakim celu składać wniosek skoro środki już zostały wykorzystane, a nie jest już tak jak w poprzednich latach, że dla kogo zabrakło kasy w tym roku to był przesuwany w kolejce na rok przyszły?

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu

Hmmm… ciekawe, ciekawe…
„Osoby które ogrzewają domy gazem, będą mogły z niego korzystać nawet po 2027 r., o ile instalacja była założona wcześniej. Nie wiadomo, czy i kiedy Unia Europejska wprowadzi całkowity zakaz używania kotłów gazowych. Jednak unijny pakiet RePowerEU zakłada, że po roku 2029 w Unii Europejskiej nie będzie już sprzedaży pieców gazowych. Problem w największym stopniu dotyczy więc osób, które zamierzają rozpoczynać budowę domu lub dokonać jego generalnego remontu.”
To tylko cytat.
Co lepsze?
Stary kopciuch czy nowy kocioł na gaz, który w niedługim czasie może stać się zwykłym eksponatem..
Ktoś tego naprodukował ponad miarę i ażeby nie zbankrutować wciska się ludziom w dalszym ciągu mimo, że byt tego bardzo niepewny.
Powodzenia.

Cfg
Cfg
15 dni temu

Jeszcze bardziej miasto wspiera kopciuchy, do których są dopłaty a do gazowych załozonych tylko na swój koszt nic nie ma. To jest ekologia w polskim wydaniu.

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Cfg

Kopciuchy to wspiera rząd.
Co lepsze: kopciuch czy piec gazowy? – oto jest pytanie…

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x