Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Karate vs wojsko – wicemistrzyni Europy w karate kyokushin, Weronika Krzywnicka w strukturach WOT


St. szer. Weronika Krzywnicka, żołnierz 51 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięła udział w 35. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Warna w Bułgarii.


Łącznie udział wzięło 540 zawodników z 24 państw. Rozgrywki odbywały się w dwóch blokach startowych podzielonych wg kategorii wiekowej. Pierwszego dnia swoje umiejętności mogli sprawdzić juniorzy. Dzień drugi należał do seniorów – w tej kategorii wystartowała st.szer. Weronika Krzywnicka zdobywając w konkurencji kumite kobiet 55kg wicemistrzostwo Europy.

Weronika na co dzień jest trenerem w ciechanowskim klubie Kyokushin, gdzie wprowadza w świat sztuk walki najmłodszą grupę dzieci. Przygodę z karate rozpoczęła już jako mała dziewczynka, bo mając zaledwie 8 lat. Pierwsze sukcesy przyszły w roku 2015r. razem ze złotym medalem w Pucharze Polski i brązem Mistrzostw Europy. W późniejszych latach powracała na podium zdobywając medale m.in. na Mistrzostwach Mazowsza (I miejsce), Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin (I miejsce),  IKO Polish Open Cup (I miejsce). Sukcesem ostatnich miesięcy jest brązowy medal zdobyty podczas 49. Mistrzostw Polski Seniorów. Jak sama mówi,  sportowa kariera przyczyniła się do rozwoju jej charakteru, nauczyła pokory, systematyczności, dyscypliny oraz szacunku do innych. Impulsem do wstąpienia w szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej była chęć sprawdzenia własnych ograniczeń i możliwości. Weronika szukała odpowiedzi na to, czy pomimo przygotowania fizycznego, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu  oraz regularnych treningów da radę sprostać wyzwaniom stawianym na ścieżce przyszłego Terytorialsa. Jak podkreśla, kierowała nią też zwykła ludzka ciekawość, jak środowisko wojskowe wygląda od wewnątrz.

St. szer. Weronika Krzywnicka ma 21 lat, jest żołnierzem od 2019r., obecnie służy w 51 batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.2 5 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu

I jeszcze raz promują dzieci Maciory na prywatnych występach kasodojców. Może by tak własne dokonania, takie poważnie i nie mówimy tu o mierzeniu temperatury, czy też pardowaniu po mieście bez jakiegokolwiek celu w uniformie, a przy tym myślenie, że jest się kimś ważnym w naszym społeczeństwie

Łoś
Łoś
2 lata temu

Promowanie tej formacji na każdym kroku jest po prostu śmieszne . Przypominam że jest już roczna dobrowolna zasadnicza służba wojskowa gdzie jest szansa zostać prawdziwym żołnierzem a nie przebierańcem od mierzenia temperatury i prac zastępczych

Anonim
Anonim
2 lata temu

Może dzieci Maciory pochwalcie się swoimi własnymi osiągnięciami, a nie prywatnymi dokonaniami jakiś tam prywatnych osób. Wiem, że macie już sprawność w mierzeniu temperatury, w chodzeniu w uniformie po mieście pusząc się przy okazji, opisywanie dokonań małoistotnych jako wielkich dokonań.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x