Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie mławskim


Kolejnych 13 inwestycji w powiecie mławskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,5 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa lodowiska w Strzegowie czy modernizacja strażnicy OSP Szreńsk – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

ksp Mława
Reklama

Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie mławskim wsparcie w wysokości 1,3 mln zł otrzyma 6 inwestycji.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie mławskim:

– remont elewacji Hali Sportowej w miejscowości Dzierzgowo – 112,5 tys. zł;

– modernizacja boiska sportowego wielofunkcyjnego w Windykach – 290 tys. zł;

– modernizacja kortu tenisowego w Szydłowie – 250 tys. zł;     

– budowa stałego lodowiska z funkcją rolkowiska w Strzegowie – 300 tys. zł;   

– przebudowa (modernizacja) boiska sportowego w Radzanowie – 250 tys. zł;

– budowa boiska w miejscowości Morawy – 116,2 tys. zł.       

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 7 strażnic z powiatu mławskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 196,5 tys. zł.

– Kolejny rok kontynuujemy wsparcie dla mazowieckich jednostek OSP. To nie tylko remonty i modernizacje strażnic, ale również zakup profesjonalnego sprzętu czy wozów strażackich. Na ostatnim sejmiku przyznaliśmy dofinansowanie na remont 240 mazowieckich strażnic. Wierzę, że przyczyni się to do poprawy warunków pracy strażaków – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie mławskim:

– modernizacja strażnicy OSP Niedzbórz, gmina Strzegowo – 16,5 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Radzanów, gmina Radzanów – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Wyszyny Kościelne, gmina Stupsk – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Dzierzgowo, gmina Dzierzgowo – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Turza Mała, gmina Lipowiec Kościelny – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Piegłowo Wieś, gmina Szydłowo – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Szreńsk, gmina Szreńsk – 30 tys. zł.


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gmina
Gmina
28 dni temu

W Szydlowie był kort tenisowy i to piękny tylko nie było komu go pilnować i o niego dbać, mam nadzieje ze ten pan co jest za to odpowiedzialny teraz będzie normalnie pracował

incognito
incognito
27 dni temu
Reply to  Gmina

Kortem powinien opiekować się Gruby. Przecież jest konserwatorem obiektów sportowych.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x