Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa era w Starej Otoczni [FOTO,FILM]


Przecięcie wstęgi, zakopanie kapsuły czasu i wesoła zabawa przy muzyce towarzyszyły oficjalnemu oddaniu do użytku wyremontowanego budynku świetlicy wiejskiej w Starej Otoczni (gm. Wiśniewo). Jak spuentowała poseł Cicholska, to nowa era Starej Otoczni.


Uroczystość odbyła się w sobotę 7 maja i od tego dnia oficjalnie świetlica wiejska służyć będzie zarówno bardzo aktywnemu Kołu Gospodyń Wiejskich „Na szpilkach” jak też całej społeczności sołectwa Stara Otocznia. W wyremontowanym budynku świetlicy, wcześniej był dwór, a następnie szkoła. Remont obiektu kosztował ponad 734 tys. zł, a samorząd gminy Wiśniewo pozyskał na ten cel 618 tys. zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W budynku mieści się duża sala oraz zaplecze kuchenne, obiekt wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną. Do wykorzystania i zagospodarowania pozostaje też szereg podworskich, ciągnących się pod budynkiem pomieszczeń piwnicznych. Przy okazji tej uroczystości dla potomnych została zakopana pod pobliskim głazem kapsuła czasu, zawierająca historię koła i przedmioty związane z kołem, jak np. damski bucik – szpilka.  

Zanim została przecięta wstęga, zarówno wójt Grzegorz Woźniak, jak też później szefowa koła gospodyń Monika Tkaczyk, dziękowali osobom, które przyczyniły się do tego dzieła. Podziękowania skierowane zostały do poseł Anny Cicholskiej, ale także do wójta Woźniaka, rady gminy, koła gospodyń, pani sołtys, rady sołeckiej i całej społeczności, która angażowała się , aby ten remont doszedł do skutku. Jak się okazuje to piękny prezent na przypadającą w maju 3 rocznicę powstania Koła Gospodyń Wiejskich „Na szpilkach”.

– Formalnie gospodarzem świetlicy jest pani sołtys, ale ona też należy do koła gospodyń, więc wspólnie planujemy działania. Będą tu dalsze spotkania koła, organizujemy zawsze spotkania sylwestrowe, wakacyjne festyny, warsztaty. W naszym kole jest 37 osób, w tym 15 panów. Często ich rola jest niedoceniana, ale nasi są bardzo potrzebni i asertywni – mówi Monika Tkaczyk.

To święto lokalnej społeczności na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i gości, przede wszystkim ze względu na bogatą oprawę. Jak przystało na wzorowe koło gospodyń, na stołach nie zabrakło poczęstunku, a muzyka zachęcała do wspólnej zabawy. Ciekawą atrakcją był też pokaz na pobliskiej łące tzw. Wrak Race, czyli wyścigi efektownie  pomalowanych samochodowych pojazdów o niewielkiej wartości. Dla najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Chemik
Chemik
6 miesięcy temu

A gdzież najpiękniejsza mieszkanka Otoczni, pani Paulinka?

Oko
Oko
6 miesięcy temu
Reply to  Chemik

Każdy za tą piękną, patrzył, nikt nie miał odwagi porozmawiać, bo zbyt piękna kobieta

Giero
Giero
6 miesięcy temu

Dlaczego nie było starosty,?

Observator
Observator
6 miesięcy temu

nie będąc z stąd bym zapytałbym gdzie jest Otocznia i co robi tam pani Poseł….

Ipek
Ipek
6 miesięcy temu
Reply to  Observator

Jeździ i pozuje do zdjęć.

Bruno
Bruno
6 miesięcy temu
Reply to  Ipek

Bardzo trafne spostrzeżenie. Stara hipokrytka, chodzi na marsze za życiem, w Kościele na pierwszym miejscu, a głosuje w sejmie za zabijaniem nienarodzonych dzieci.

Last edited 6 miesięcy temu by Bruno
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x