Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaproszenie na spektakl z ekologicznym przesłaniem


SONY DSC


Z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi, Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zaprosił dzieci w wieku 5-10 lat na promujący ideę zero waste spektakl ekologiczny „Aladyn – na ratunek światu”. Zaproszeni do Mławy aktorzy wystawiają go od 26 do 29 kwietnia 2022 r. w tutejszych szkołach podstawowych i w Miejskim Domu Kultury.

Spektakl w reżyserii i do scenariusza Aleksandry Kowalczyk jest nietuzinkową adaptacją jednego z najsłynniejszych fragmentów „Baśni z 1001 nocy”. Jego główny bohater – Aladyn – to biedny chłopak zamieszkujący piękne, lecz bardzo zanieczyszczone królestwo. Na ulicach zalegają tony odpadów, wody są zanieczyszczone, a w powietrzu unoszą się toksyczne opary. Widać wyraźnie, że pomimo panującego niedostatku, marnowane są ogromne ilości żywności i innych dóbr. Ciężkie życie chłopca ma szansę odmienić się wraz ze znalezieniem niezwykłej lampy, z której wydostaje się Dżin i chce spełnić jego trzy życzenia. Jednak bohater sztuki zamiast bogactw i szczęścia, woli uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną (i tym samym zdobyć serce księżniczki Dżasminy).

Przedstawienie ma na celu przede wszystkim przybliżenie młodym widzom idei zero waste, polegającej na maksymalnym zmniejszeniu ilości generowanych odpadów oraz dbałości o zasoby naturalne. Dzieci poznają zasady 5R (odnawiaj, redukuj, użyj ponownie, przetwórz, kompostuj) oraz zaznajamiają się z zagadnieniami związanymi z selektywną zbiórką odpadów i recyklingiem.

Spektakl w szkołach i MDK-u wystawia na zlecenie Miasta Mława Krakowskie Biuro Promocji Kultury.

zródło i fot KN/KSM, KBPK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x