Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Kuchni Ukraińskiej w Płocku i Mławie


Już 23 kwietnia w godz. 15.00 – 18.00 w Płocku i w Mławie będziemy świętować Dzień Kuchni Ukraińskiej. To okazja do poznania nowych smaków, ale też wsparcia dla uchodźców przebywających w naszym mieście. 


Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w godzinach 15.00 – 18.00 na Starym Mieście w Płocku przed Salonikiem Babci Krysi i w Mławie w parku przy Restauracji Gary Babci Krysi, będziemy czynić to trochę inaczej niż robimy to na co dzień. Będziemy serwować dania z kuchni ukraińskiej w wydaniu nie naszych kucharzy, ale pań z Ukrainy, które przygotują dla nas ich tradycyjne potrawy. Na przybyłych do naszego stoiska czekać będzie mnóstwo smakołyków i specjałów wschodniej kuchni przygotowanych przez gości z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście.

Z pewnością nie zabraknie tradycyjnego barszczu ukraińskiego i pielmieni. Ale to nie wszystko! Panie z Ukrainy przygotują też wiele innych specjałów… Będzie coś na słono i coś na słodko. Każdy, kto przyjdzie i posmakuje, z pewnością nie pożałuje.

Dzień Kuchni Ukraińskiej to jednak nie tylko poznawanie nowych smaków. Będzie to wielkie pomaganie przez gotowanie! Pieniądze zebrane ze sprzedaży poszczególnych dań na stoiskach zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom przebywającym w naszym mieście. Warto więc przyjść i wesprzeć osoby, które w Płocku i w Mławie znalazły schronienie przed wojną. I przy okazji spróbować czegoś pysznego!

źródło: Stowarzyszenia Aktywny Senior

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
2 lata temu

Czy gotujące Panie z Ukrainy posiadają aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne?

AT@
AT@
2 lata temu
Reply to  Dociekliwy

A Twoja babcia posiada? Naprawdę, zawsze się znajdzie jakiś malkontent.

Dociekliwy
Dociekliwy
2 lata temu
Reply to  AT@

Moja babcia nie wydawała posiłków większej liczbie osób w lokalu gastronomicznym. Widać nie można zwrócić uwagi, bo to obywatelki Ukrainy. Salmonella i tym podobne to nic przyjemnego. Ciekawe co będzie, jak ktoś się zatruje. Ale to nie moja sprawa. Są ludzie za to odpowiedzialni.

Antyszczep
Antyszczep
2 lata temu
Reply to  Dociekliwy

Przypiepszasz się gościu tylko dlatego że to Ukrainki , a jak trzeba było założyć maseczkę do sklepu to mówiliście że wirusów nie ma . Spadaj na drzewo płaskoziemcu zadzywmiarzu.

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  Antyszczep

Najłatwiej skrytykować coś, czego nie znasz.

AT@
AT@
2 lata temu
Reply to  Dociekliwy

A byłeś kiedyś np. na dniach mławy? Widziałeś gdzieś na stoiskach zaświadczenia z sanepidu? A na sąsiada do US już napisałeś?

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  AT@

Oszukiwanie samego siebie nie jest ani nierozsądne, ani szkodliwe, jednak tylko w krótkim okresie. W średnim i długim – zawsze jest szkodliwe

Normalny
Normalny
2 lata temu
Reply to  Dociekliwy

H.. cie obchodzi prostaku

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x