Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Unierzyż. Same wjechały do rowu, same zapłacą wysoki mandat


Zapewne takiego zakończenia tej historii nie spodziewały się jej bohaterki. Nie dość, że nikt inny nie poniósł szkody, droga była pusta i same zostały poszkodowane, to do tego ukarano je wysokim mandatem.


W poniedziałek 11 kwietnia br. dwie kobiety jadące motorowerem drogą przy cmentarzu w Unierzyżu w pewnym momencie wjechały do przydrożnego rowu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili kobietom druhowie z OSP Unierzyż, następnie działania medyczne przejął zespół ratownictwa medycznego. Ostatecznie poszkodowane trafiły do szpitala. Zdarzenie drogowe jednak zaistniało i obecni na miejscu policjanci ukarali kierującą motorowerem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze mandatem w wysokości w sumie 1,5 tys. złotych.

red.

fot. OSP Unierzyż

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
"Dwólicowy"
"Dwólicowy"
1 rok temu

Kiedy prawo tworzy bezprawie, bezprawie tworzy prawo. Dostały mandat za to że trafiły do szpitala. A jak radiowozy stoją na miejscach gdzie parkować nie wolno i stważają zagrorzenie innym kierowcow. To szkody „nie ma” dopuki w radiowóz się nie udeży. Ciekawe kto by wtedy mandat dostał. Wysłałem 2 foty z opisem. Jak niezablokowali to przeczytacie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Szkoda tylko że dla handlarzy papierochów taryfikatora brak.

"Dwólicowy" trochę tak jednomyślny bo ten sam.
"Dwólicowy" trochę tak jednomyślny bo ten sam.
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dziecko można zrozumieć że sięga po truciznę. Ale jak dorosły nie rozumie i się truje. To i niech się truje. Najstarsza kobieta żyła 123 lata. Czemu akurat o kobiecie? Temu że w wieku 117 lat przestała palić papierosy. Dla mnie to trucizna nie pale, i nie polecam. Ale jeśli ktoś się truje w taki sposób to tyle mogę. Nie palcie bo to niezdrowe:) a zdrowie i toksyczność to są dwie różne rzeczy. Kończe bo głupie mądrości czynów nie czynią a czynić mi jest niewiele w sęsie mogę to co mogę. A że mogę niewiele. To właśnie tak jest. Facet to człowiek z penisem a kobieta z macicą. Nie ma większej filozofi życia jeśli jest to nie zrozumiałe to zrozumiałe są lezbijki, zrozumiali są geje. Jest to naturalne lecz nie etyczne społecznie. Odwrotnie jest z paleniem. Pal se ktoś co mnie to obchodzi jest to etyczne lecz nie naturalne. Naturalne jest wręczenie mandatu gdy jest takie prawo. Jednak nie etyczne jest wręczanie mandatu gdy się prawa tego nie przestrzega. A po ludzku „róbta co chceta” jakie prawo takie jego przestrzeganie. Wytłumaczę wam całe prawo w jednym zdaniu. NIE CZYŃ DRUDGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE święty nie jestem ale filozofia z tego zdania jest odpowiednikiem prawa. Prawo tworzy człowiek dla człowieka więc i dla siebie. Teoretycznie prawo społeczne wy co je tworzycie nie jest złe, ale tam gdzie kończy się teoria zaczyna się praktyka o czym nie macie zielonego pojęcia. Tu zakończę bo zrozumieć częściej znaczy „doświadczyć” ale do tego daleko wam jak mi do polityki. Więc przynajmniej teori przekazać mogę „osobiście do osobistego zrozumienia” prywatność to jest indywidualna sprawa. Zezwoliliście na jej wyłudzania „rodo” pegasusy” itp. Ludzie którzy chcą w tym żyć niech sobie w tym żyją. Tylko taki ktoś jak np. ja jestem wykluczany ze społeczeństwa. Chcą prywatności intymnej. I to wyłudzają i o tym wiecie. Wiecie co stworzyliście? Nie powiem bo sapmi wiecie. Rozbieżność społeczna tak zwanym”prawem” jest tworzona. Nie jest filozofią zarabiać miliony filozofią jest co te miljony uczynią. Jednak większą filofią jest gdy się nie zarabia nic. Za tem zanim zacznie się nauczać, pomagać czy temu podobne, najpierw trzeba zacząć od siebie i w sęsie czy się chce to czynić czy nie.

Odnośnie Wojny.
Putin to morderca. Papież Go broni. Gdyż w wierze jest przebaczenie. I jest to człowiek prawdziwej wiary. Jednak Putin przebaczenia nie chce. A to już nie w Papieża metaforycznej mocy. Wojna trwa ludzie giną no i niech sobie trwa no bo co. Ja tam leże sobie w łużku i czasem usłyszę, tylu zgineło, i jeszcze tylu zgineło itd. Czułość i przebaczenie to dwie różne rzeczy. W brzydkim tłumaczeniu w metaforze na przykładzie baby i chłopa. Baba i Chłop to dwie różne rzeczy a np. znowu przykład muszę podać na sobie gejem nie jestem. Nie do wszystkich potrafił bym strzelić. Do Putina bym potrafił. Ukraiński prezydent poprosił świat o pomoc. A jestem cząstką tego świata i to Putin wysłał wojska na Ukraine która nie jest Rosją. Ukraina biedny Naród w odniesieniu metafory grzeszny ale dalej jest to Ukraina nie Rosja. A Prezydent Wołodymyr Załęnski poprosił o pomoc zewnętrzną Ukraina została zaatakowana. To co dzieje się w Ukrainie to Ukrainy sprawa. Ale to co dzieje się na Świecie to sprawa każdego człowieka.
„Dajcie mi karabin a strzele mu w głowę” w cudzysłowie bo nie mam szans by się do niego dostać a w rzeczywistości to właśnie tak jest.

„DADZĄ MI KONIKA CISAWEGO I OSTRĄ SZABELKĘ DO BOKU MEGO” taki cytat oby nie. U mnie „Przemineło z Wiatrem” 😉 takie życie ale czasem w pieśniach powiadają że i los przekorny. To trzeba się cieszyć bo wiosna:) wszystko kwitnie. Nie zepsujcie tego świata, po lecie przychodzi też i zima. Ale to już BOGA istnienie lub kto nie wierzy Wszechświata. Powrót do Przyszłości to fikcja ale na zakończenie The-End

Pablo
Pablo
1 rok temu

I jak tu szanować policję kiedy za byle co wlepiają takie mandaty.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Pablo

Dobrze , że szanujesz PIS i jego rządy. Takie prawo ustaliło PIS, co ma policja do wysokości mandatów jak one są odgórnie ustalone.

Otto
Otto
1 rok temu
Reply to  Anonim

Dokładnie. Proszę zapoznać się z taryfikatorem mandatów obowiązującym od nowego roku, a nie narzekać na policję.

Pablo
Pablo
1 rok temu
Reply to  Anonim

Praca w Policji nie zwalnia od samodzielnego myślenia ( Panie Władzo), jak długo tak będziecie robić tak długo nie będą was szanować!!!

Osp
Osp
1 rok temu

Teraz za byle co wystawia nasza wspaniała Policja te wysokie mandaty

Anżej
Anżej
1 rok temu
Reply to  Osp

Przecież na Ukrainę skądś kasa musi być. Więc nagonka odgórnie jest na to aby karać i karać.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Anżej

Czy na Ukrainę czy nie na Ukrainę, Rząd sobie pogrywa z UE, pieniędzy nie dostają, a pieniądze potrzebne i łakną ich jak ziemia dżdżu, no ale ich duma nie pozwala ugiąć karku, to tylko przed Trumpem wręcz klękali. Wg nich to Unia ma obowiązek liczyć się z Polską, a nie Polska z Unią, bo „my pany”.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Osp

Dziękuj swojemu pisiemu rządowi. Taki rozkaz, bo skarbiec pastwa pusty.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x