Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Orlen obniży ceny paliwa! Ma być „najtańsze w Europie”


fot. ilustracyjne


Prezes Orlen Daniel Obajtek zapowiedział w mediach społecznościowych obniżkę cen paliwa, które obecnie jest na rekordowo wysokim poziomie. Teraz ma być ono „najtańsze w Europie”.

– Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł. Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie – zapowiada prezes państwowej spółki.

W swoim wpisie prezes Orlenu zmieścił również informację, że po obniżkach ceny paliw będą niższe niż np. na Litwie czy w Czechach.

– W Czechach litr benzyny kosztuje w przeliczeniu 7,54 zł, a na Litwie 8,81 zł – napisał.

Niewątpliwie na decyzję o obniżce mają wpływ spadające ceny ropy naftowej na światowych giełdach. Tanieje również gaz. To dobre wieści dla kierowców, którzy z niepokojem obserwowali jak ceny na stacjach zbliżały się do granicy 9 zł, a w społecznościowych mediach toczyły się już dyskusje jak stacje benzynowe dodadzą kolejną kolumnę na wyświetlaczach cen.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
milo
milo
8 miesięcy temu

czekam na odszkodowania za spekulacyjne marże na paliwa orlenu i lotosu. czekam na komunikat obajajtka o zerwaniu umów na dostawy paliw do stacji orlenu za spekulacyjne ceny paliw przekraczające 6zł/l

Otto
Otto
8 miesięcy temu

Smiejemy się, a może dziwimy rosyjskiej propagandzie, a jak widać u nas w kraju wcale nie są gorsi. Gdy spadła na rynku cena za barylke i dolar trochę stracił na wartości, to ludziom się kit wciska, ze to dzięki „nam” paliwo będzie tańsze. Ale jak specjalnie podnosili o 700% marzę to cisza, a uokik już się z to wziął….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x