Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Udawał policjanta. Zamiast 4 tys. mandatu wyłudził 200 zł


fot. ilustracyjne


Policjanci z Przasnysza zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ciechanowa, który podając się za policjanta wyłudził od innego kierującego 200 zł. Mężczyźnie grozi teraz do lat 8 więzienia.

W miniony piątek do przasnyskich policjantów zgłosił się 21-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego i poinformował, że kilkadziesiąt minut wcześniej na drodze Chorzele-Jednorożec nieznany mężczyzna jadący fordem zatrzymał go do kontroli drogowej za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna podając się za policjanta i okazując pokrzywdzonemu legitymację poinformował go, iż za to wykroczenie drogowe,  będzie na niego nałożony mandat w wysokości 4 tys. zł. Gdy pokrzywdzony poinformował mężczyznę, że na swoim koncie ma  jedynie 300 zł, to ten polecił mu, pojechał do bankomatu i z konta wypłacił kwotę 200 złotych, a następnie wrócił na miejsce kontroli.

Pokrzywdzony chcąc uniknąć mandatu wykonał polecenia mężczyzny. Po powrocie w umówione miejsce i po przekazaniu żądanej kwoty, 21-latek odzyskał prawo jazdy. Następnie mężczyźni odjechali z miejsca. Pokrzywdzony po chwili zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, a o całej sytuacji zdecydował się zawiadomić Policję.

Chwilę później w rękach przasnyskich policjantów był już fałszywy policjant, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyzna usłyszał zarzut podawania się za policjanta oraz wyłudzenia pieniędzy od pokrzywdzonego. 41-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Decyzją Prokuratora wobec mieszkańca Ciechanowa został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Dodatkowo policjanci za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, 41-latkowi zatrzymali prawo jazdy.   

źródło: KPP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x