Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prawie 2 mln więcej na wsparcie dla bezrobotnych


Na 2021 rok Powiatowy Urząd Pracy w Mławie pozyskał środki na 6 programów i projektów  aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych oraz na kształcenie ustawiczne pracodawców
i pracowników w ramach KFS w łącznej wysokości 7 744 695,48zł. Środki te wydatkowane zostały  praktycznie w całości. W 2022 roku PUP Mława na wsparcie dla bezrobotnych ma prawie 2 mln zł więcej.


Z początkiem roku 2021 r. od razu urząd pracy uruchomił nabory wniosków na aktywne formy wspierania zatrudnienia. Przeprowadził łącznie  39 naborów wniosków. Na część form wsparcia, np. staże, prace interwencyjne, bony na zasiedlenie, nabory wniosków odbywały się w trybie ciągłym. W omawianym okresie zaktywizowanych zostało łącznie ponad 700 bezrobotnych.

Na rok 2022 mławski „zatrudniak” dysponuje już kwotą 9 710 805,54 zł na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w ramach algorytmu oraz pozostałych programów i projektów realizowanych przez mławski Urząd, a także na kształcenie ustawiczne pracodawców i ich pracowników. Jest to o 1 966 110,06 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Całość tych środków, którymi dysponuje PUP pozwoli na objęcie wsparciem ok. 900 osób bezrobotnych oraz w ramach KFS ok. 200 pracowników i pracodawców podnoszących swoje kwalifikacje poprzez formy kształcenia ustawicznego.

W tym roku podjęta też została decyzja o zwiększeniu wysokości udzielanego wsparcia w ramach bonu na zasiedlenie do 8 tys. zł, środków na działalność gospodarczą do 24 tys. zł oraz na refundację kosztów doposażenia stanowisk pracy do 26 tys. zł.

Od początku stycznia mławski Urząd Pracy uruchomił otwarte nabory wniosków na staże, prace interwencyjne, bony na zasiedlenie i szkolenia indywidualne. Od 17 stycznia br. ogłoszone zostały  nabory wniosków o dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej oraz na refundację kosztów utworzenia nowego miejsca pracy.

 

 

mat. partnerski

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]