Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

40-letnia mławianka nabrała się na fałszywy link. Straciła ponad 20 tys. zł


Pomimo wielu ostrzeżeń, nadal nie brakuje osób, które padają ofiarą internetowych oszustów. Przestępcy, wyłudzający szczegółowe dane kart płatniczych i kont bankowych, wykorzystują popularność portali ogłoszeniowych. Pokrzywdzony jest przekonany, że podaje dane, konieczne do realizacji przesyłki. Po chwili okazuje się, że jego konto jest puste. Przekonała się o tym 40- letnia mławianka, która straciła ponad 20 tysięcy złotych.   


Do zdarzenia doszło w sobotę. Mławianka, podczas realizacji transakcji , zapytała o bezpieczną przesyłkę kurierem. Oszust wysłał jej wiadomość e-mail z linkiem, do strony, gdzie miała wpisać niezbędne dane. Formularz nie wzbudził podejrzeń mławianki. Wypełniła aktywne pola formularza, podając szczegółowe dane karty płatniczej. Po chwili zauważyła, że z jej konta bankowego zniknęło ponad 20 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła Policję.

Jak najczęściej działają oszuści na portalach ogłoszeniowych ? –  Oszust wysyła mailem  fałszywy link. Pokrzywdzony klika i trafia na stronę z formularzem do uzupełnienia, gdzie  trzeba wpisać dane osobowe, dane karty płatniczej, stan konta w banku. Po wypełnieniu formularza przychodzi sms z banku, z kodem do autoryzacji. Oszukana osoba nie czyta uważnie treści wiadomości z banku i wpisuje kod w odpowiednie miejsce formularza. Oszust okrada sprzedającego, płacąc jego kartą za pomocą aplikacji płatniczej lub wypłaca  gotówkę w bankomacie.

Zanim zdecydujesz się na korzystanie z portali ogłoszeniowych, zapoznaj się z ostrzeżeniami na stronie danego portalu. Nie korzystaj z gotowych linków do pobierania wpłat, bez ich uprzedniego sprawdzenia na stronie portalu w zakładce : „ sprawdź link do odbioru wpłaty”.  Nie otwieraj przesłanych przez sprzedającego, nieznanych linków, nie podawaj danych karty płatniczej. Z uwagą czytaj wiadomości, jakie otrzymujesz podczas transakcji kupna- sprzedaży.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kajak
Kajak
2 lata temu

A tyle się ostrzega przed takimi oszustami. Ludzie to chyba jednak w ogóle instynktu samozachowawczego nie mają. Nie taka stara baba, wydawałoby się na bieżąco z internetem itp, a dała się zrobić w wała

Lol
Lol
2 lata temu

No widzisz, ty widzisz i rozumiesz, ja widzę i rozumiem, wiele osób widzi i czuje to samo, ale znacznie więcej osób nie zauważa tego rozkradania i niszczenia Polski, tego nepotyzmu oraz tego, że ten rząd składa się z ludzi niekompetentnych, dbających o kieszenie własne i swych rodzin i rolujących Polaków równo.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x