Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwa konkurs  na scenariusz lekcji o Mazowszu. Atrakcyjne nagrody


„Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza” to temat tegorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Samorząd Mazowsza wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli oraz osoby związane z oświatą i kulturą do przesyłania swoich scenariuszy lekcji. Czas na zgłoszenia do 18 marca.


Konkurs „Lekcje o Mazowszu” od początku cieszą się zainteresowaniem wśród nauczycieli. W poprzednich pięciu edycjach wpłynęło w sumie ponad 200 scenariuszy z całego województwa, z czego 78 zostało nagrodzonych lub wyróżnionych. 

Wymagania

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z edukacji regionalnej dla jednej z trzech grup wiekowych: 7–9 lat, 10–14 lat lub 15–18 lat. Temat tegorocznej edycji to „Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza”. Gotową pracę wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: iwona.moczydlowska@mscdn.edu.pl do 18 marca 2022 roku.

Kto może wziąć udział w 2022 r.?

Temat przewodni nie narzuca konkretnej kategorii pozwalając na różnorodne ujęcia, czy to w perspektywie geograficznej, historycznej, kulturowej, przyrodniczej, gospodarczej, społecznej, czy też politycznej. Dlatego w konkursie może wziąć udział nauczyciel każdego przedmiotu, jak i osoby związane z instytucjami oświatowymi, kultury oraz organizacjami, które zajmują się oświatą oraz kulturą. Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden scenariusz, którego autorem mogą być maksymalnie 2 osoby.

 

Ważna oryginalność

Prace zostaną ocenione nie tylko pod względem poprawności merytorycznej i metodycznej. Pod uwagę będzie brana także innowacyjność w doborze treści, środków dydaktycznych i metod oraz sposób prezentacji problematyki. Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w formie książki i przekazane wszystkim mazowieckim szkołom oraz bibliotekom.

Nagrody

Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni i wyróżnieni w każdej z trzech kategorii (zgodnie z przeznaczeniem scenariusza dla danej grupy wiekowej uczniów): I miejsce – nagroda w wysokości 2 500 zł; II miejsce – nagroda w wysokości  1 500 zł; III miejsce – nagroda w wysokości 1 000 zł i wyróżnienia w wysokości 500 zł.

Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Szczegóły na temat konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie www.mazovia.pl.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x