Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Unierzyż. Łoś okazał się sarną, a kierowca odjechał


fot. ilustracyjne


ksp Mława
Reklama

Uwaga kierowcy! Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem zwierzyny leśnej. Często kończą się one poważnymi uszkodzeniami pojazdu i śmiercią zwierzęcia. W miniony weekend do takich zdarzeń doszło nie tylko w naszym powiecie, ale też u sąsiadów.

W niedzielę po południu mławscy strażacy otrzymali powiadomienie o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia na „siódemce” w miejscowości Unierzyż. Na miejscu strażacy z JRG Mława stwierdzili, że rzeczywiście doszło do zdarzenia drogowego, ale z udziałem sarny. Na drodze nie zastali już pojazdu, który się zderzył ze zwierzęciem. Strażacy usunęli więc martwe zwierzę z jezdni i wezwali zarządcę drogi.

Również w miniony weekend do podobnych zdarzeń z udziałem leśnej zwierzyny doszło u naszych sąsiadów w powiatach szczycieńskim, gdzie kierowca VW Passata zderzył się z sarną i płońskim, gdzie osobowy renault zderzył się z łosiem. W obu przypadkach skończyło się to rozbiciem auta i lekkimi obrażeniami kierowców.

Policja jak zawsze  apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. W tych miejscach warto zdjąć choć trochę nogę z gazu i być bardziej ostrożnym i przypomina, że choć administratorzy dróg ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny, jednak pamiętać trzeba, że zwierzęta same wybierają drogi, którymi się poruszają.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przechodzień
Przechodzień
7 miesięcy temu

Strażacy z JRG Mława nie dojechali na miejsce z uwagi na wcześniejsze zakończenie działań OSP Unierzyż.

Przechodzień
Przechodzień
7 miesięcy temu

Strażacy z JRG Mława nie dojechali na miejsce z uwagi na wcześniejsze zakończenie działań OSP Unierzyż.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x