Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejskie uroczystości Święta Wojska Polskiego


Miejskie uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się 15 sierpnia mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy, a następnie odbyła się krótka  uroczystość  przy ustawionej w ubiegłym roku na Starym Rynku tablicy poświęconej żołnierzom walczącym o Mławę w 1920 roku.


W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe powiatu miasta i radni obu szczebli, przedstawiciele formacji politycznych oraz organizacji społecznych i garstka mieszkańców. Na zakończenie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalone znicze przy tablicy na Starym Rynku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Zabrakło też p. Cicholskiej czyżby znudziło jej się składanie kwiatków, chociaż pojawiła się w parku na imprezie.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Przyjeżdzała udzielała wywiadów dla TV, dla gazet, dla Radia, przemawiała do mikrofonu, sondaże wewnętrzne wykonywane przez pana Wiesława, wykazały że posłowie z okręgu, których w ogóle nie widać, mają wyższe lub przynajmniej takie same poparcie (zaleźność jest tylko od tego co się dzieje w sejmie i komu sondaże ogólne sprzyjają) więc entuzjazm jej opadł… Już nie chcę się tak starać.
W Płocku i Ciechanowie rządzi antypis, więc wybierała przyjazdy do Mławy, ale trzeba zrozumieć, że musi i pojechać do Przasnysza, do Płońska, do Sierpca, do Gostynina, Żuromina, Sochaczewa, Żyrardowa. Trzeba konkretnego poparcia w 3-4 powiatach by wejść do sejmu RP. Oczywiście to jest uzależnione od systemu donta. Niektorzy od Korwina zbierali po 17- 15 tysięcy głosów (Mentzen np) a słaby wynik partii ogólny nie dał im mandatu. Minister Koźlakiewicz oprócz poparcia w Mławie, zbierał 1 wynik w powiecie Ciechanowskim i zebrał trochę po biznesie Żuromin, Sierpc. Nie ma już takiego kandydata co rozkocha w sobie 3 powiaty, nie bedac z tego powiatu.

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu

Skromne te „uroczystości”

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

A dlaczego uroczystości nie odbyły się na cmentarzu przy grobach poległych żołnierzy tylko przy ratuszowym kamieniu ? Kto to wymyślił ? O co tu chodzi ? Może o to, by o bohaterskich żołnierzach walczących z sowiecką zarazą w 1920 r. mówić jak najmniej ? Co na to nasz Pan przewodniczący Preis?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Zabrakło też naszego BUNIA CZYŻBY NIE MÓGŁ DOJECHAĆ Z TRZCINCA, p, Preis pilnuje tylko swojej posadki ale nie długo się wszystko skończy.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Szydłowski cmentarz to ważne miejsce odnośnie 1920 na naszej ziemi.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

Lato, ranek, niedziela, wakacje, mało komu się chcę. Taki sezon.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x