Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o wyłudzenie nieruchomości w okolicach Przasnysza


fot. FB


Jak donosi portal infoprzasnysz.com, Zbigniew S. został wczoraj przesłuchany w Prokuraturze Regionalnej, która przedstawiła mu zarzuty. Kontrowersyjny biznesmen, działacz społeczny i polityczny jest podejrzany o wyłudzenie od zadłużonego małżeństwa nieruchomości w okolicach Przasnysza i Ostrołęki. Zbigniew S. nie przyznaje się do winy.

Jak przekazał PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prok. Marcin Saduś, podejrzanemu został przedstawiony zarzut dokonania oszustwa co do mienia wielkiej wartości – czterech nieruchomości wartych około 5,5 mln złotych.

Z ustaleń prokuratury wynika, że na przełomie 2010 i 2011 r. małżeństwo P. wystawiło na sprzedaż posiadane nieruchomości w okolicach Ostrołęki i Przasnysza. Para prowadziła działalność gospodarczą opartą na sprzedaży paliwa i gazu, ale była zadłużona, a sprzedaż działek miała być dla nich szansą na poprawę sytuacji.

Nabywca za działki warte ponad 5,5 mln złotych wpłacił w dniu zakupu 50 tys. zł gotówką. 7 stycznia 2011 r. w kancelarii notarialnej w Warszawie Zbigniew S. podpisał zobowiązanie do przejęcia długów o łącznej wysokości 3 mln 331 tys. 405 zł i uregulowanie ich w zamian za przeniesienie na rzecz należącej i zarządzanej przez niego spółki nieruchomości w okolicach Przasnysza i Ostrołęki.

Zdaniem prokuratury, Zbigniew S. świadomie wprowadził małżeństwo w błąd, wiedząc, że podpisane przez niego oświadczenie nie jest skuteczne bez zgody m.in. banku.

Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Postępowanie przeciwko Zbigniewowi S zostało wznowione w 2019 r. Wcześniej, w 2013 r. prokurator umorzył je z uwagi na brak wystarczających dowodów, które pozwalałyby na przedstawienie zarzutów.

Jak dowiedziała się PAP, notariusz, który pośredniczył w transakcji pomiędzy Zbigniewem S małżeństwem, ma w tej sprawie status świadka.

autor: M. Jabłońska

źródło: www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sis
Sis
2 lata temu

W tych czasach nie ma „ dobroczynności” bez drugiego dna.

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Sis

Myślę że jest.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  DDA

Pewnie masz na myśli Caritas i fundacje tatusia Tadeusza, co? – sądząc po poprzednim komentarzu, to myślę że trafiam w punkt, nieprawdaż?

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Anonim

Nie, nie trafiłaś. Cyt:Ponoć był raz taki eksperyment – naukowcy złapali śledzia, zrobili mu ostrą lobotomię i wypuścili z powrotem. Okazało się, że śledź rzucający się bezładnie acz zdecydowanie w różnych kierunkach szybko został przewodnikiem ławicy, bo inne śledzie najwyraźniej doszły do wniosku: „rzuca się w dziwnych kierunkach, ale robi to w sposób zdecydowany, więc pewnie wie co robi! Płyniem za nim!”. Poddaję pod rozwagę

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  DDA

Tak, tak, niczym Kaczafi… oczywiście ten śledź, a te inne to właśnie obraz suwerena 😀
Dobrze to przedstawiłeś.
Suweren zachowuje się jak ten kierowca w gęstej mgle, który postanowił sobie ułatwić jazdę swoim autem i jechał na ogonie innego auta, aż w końcu wjechał w to auto gdy tamto zatrzymało się w swoim garażu 😛

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Anonim

Zalecam poddać się jednak lobotomii . Jeszcze szansa że będzie lepiej .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  DDA

Tobie to i lobotomia nie pomoże.

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ale to już było …. Tak śpiewa niejaka Maryla… darujcie sobie te drętwe gadki , wszystko co miało być powiedziane już wybrzmiało.

Czarnek
Czarnek
2 lata temu

A gdzie te bandy gimbusów, biegające na spotkania ze Stonogą między innymi w Mławie na Kopernika, żenua jaki teraz mamy „kwiat” młodzieży, bez ambicji i wiedzy tylko ćwianiactwo i roszczeniówka

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Czarnek

To jest same towarzystwo co biegało na marsze i inne wywrotowe akcje czym więcej słowa ***** tym bardziej rosło ego. I znowu można zacytować klasyka ” chcieli wydać Freda …..”

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  DDA

No tak, najlepiej wrzucić wszystkich przestępców do jednego kotła, czyli do przeciwników PIS.
Księży pedofilów też tam wrzucisz? – bo oni to nawet są chronieni tak przez sukienkowych jak i rząd.

DDA
DDA
2 lata temu
Reply to  Anonim

Ponoć był raz taki eksperyment – naukowcy złapali śledzia, zrobili mu ostrą lobotomię i wypuścili z powrotem. Okazało się, że śledź rzucający się bezładnie acz zdecydowanie w różnych kierunkach szybko został przewodnikiem ławicy, bo inne śledzie najwyraźniej doszły do wniosku: „rzuca się w dziwnych kierunkach, ale robi to w sposób zdecydowany, więc pewnie wie co robi! Płyniem za nim!”. Poddaję pod rozwagę

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Czarnek

Gimbus – to pogardliwa nazwa gimnazjalisty, nastolatka.
Naprawdę nastolatki latały na spotkania z tym człowiekiem? – no to rzeczywiście prawdziwe gimbusy, ale cóż wszędzie i w każdej grupie wiekowej bywają id…ci

Piopio
Piopio
2 lata temu

Wilk w owczej skórze…

Kuba
Kuba
2 lata temu

Notariusz świadkiem ? – a to notariusz nie wiedział, że bierze udział w przestępstwie? – ciekawa sprawa…

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x