Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

OSP z naszego powiatu dostały dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia


Najszczęśliwsi są strażacy z OSP Lipowiec Kościelny, którzy otrzymali 80 tys. dofinansowania na zakup  nowego, lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. 10 innych jednostek OSP otrzymało dofinansowanie za zakup odzieży ochrony indywidualnej strażaka i specjalistycznego sprzętu.


Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia dla mazowieckich jednostek OSP, w tym 11 z terenu naszego powiatu. Strażacy ochotnicy zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze. W sumie do 48 jednostek OSP z subregionu ciechanowskiego trafi ponad 1 mln zł.

Poza Lipowcem Kościelnym, który otrzymał 80 tys. zł dofinansowania na zakup lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego, pozostałe OSP otrzymywały zwykle około 20 tys. zł na zakup kompletów odzieży ochrony indywidualnej strażaka i sprzęt specjalistyczny. Wyjątkiem są tu Osp Radzanów (7500 zł), OSP Rzęgnowo (10000 zł) i OSP Dzierzgowo (10105 zł). W opublikowanym przez urząd marszałkowski zestawieniu nie ma żadnej jednostki OSP z gminy Szydłowo i Szreńsk.

Poniżej zestawienie przyznanych środków.

red.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x