Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wysyp pijanych kierowców. Trzech straciło prawo jazdy za prędkość


Pomimo apeli o rozsądek i odpowiedzialność  na drodze, i tym razem nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych, jadących w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Jeden z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy.


 Do zdarzenia doszło 2 maja w Mławie, Al. Piłsudskiego, tuż przed godz. 1 w nocy.  Jak wynika z ustaleń, kierujący oplem 30-letni obywatel Gruzji, za skrzyżowaniem z ul. Kossaka, gwałtownie zjechał z drogi, wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy. Wewnątrz pojazdu znajdował się jedynie kierowca. Był pod wpływem alkoholu, nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z samochodu. Nie poddał się badaniu alkotestem. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jazdę zakończył w policyjnym areszcie. Trwają czynności policji. 

Tego samego dnia rano, w Strzegowie, interweniujący patrol z posterunku Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego mazdą. 54-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. Jak twierdził, w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego wieczoru. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

 W piątkowy wieczór, także w Strzegowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego seatem. 52-letni   mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Także stracił uprawnienia do kierowania. 

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Postępowania prowadzi KPP w Mławie. 

Podczas długiego, majowego weekendu, na drogach pow. mławskiego nie zabrakło także piratów drogowych. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

W piątkowy wieczór, w Żurominku, na krajowej siódemce patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego skodą. 56-letni mieszkaniec Zawiercia jechał z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym. Został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Interweniujący patrol zatrzymał piratowi drogowemu uprawnienia do kierowania. 

Prawo jazdy stracił również kierowca seata, który 1 maja wieczorem, w Dzierzgowie, jechał z prędkością 107 km/h. 36-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

1 maja wieczorem, na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego bmw 35-letniego mieszkańca Warszawy. Kierowca, po minięciu patrolu policji , gwałtownie przyspieszył, pomiar wskazał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Następnie rozpędzony kierowca bmw, gwałtownie hamował   przed kolumną poprzedzających go pojazdów.  Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu. 

Mławska policja apeluje o rozsądek na drodze, chwila nieuwagi, nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują także o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych za kierownicą. Reakcja świadków ma ogromne znaczenie, informację można przekazywać anonimowo.  

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x