Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

23-latek oszukany  „na CBŚP”. Stracił pieniądze z konta 


fot. CBŚP


To już kolejne, w ostatnim czasie, oszustwo „na policjanta”, którego ofiarą padł mieszkaniec powiatu mławskiego. Tym razem oszuści zadzwonili do 23-letniego mężczyzny. Podawali się za policjantów CBŚP oraz pracownika z banku. Młody mężczyzna stracił pieniądze z konta. Prawdziwych policjantów powiadomił dopiero następnego dnia.

Do zdarzenia doszło przed majowym weekendem. Sprawcy zadzwonili na telefon komórkowy 23-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Oszust podał się za policjanta CBŚP i poinformował, że środki zgromadzone na koncie bankowym mężczyzny są zagrożone, ktoś próbował wziąć kredyt, korzystając z jego danych. Poinformował, że  za chwilę rozmowa zostanie przekierowana do banku, do konsultanta, który udzieli wszelkich wskazówek oraz pomoże ochronić konto. Korzystając z instrukcji, przekazanej przez oszustów, młody mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia oraz zaakceptował kilkanaście transakcji. Następnego dnia zorientował się, że z jego konta zniknęły pieniądze  i powiadomił prawdziwych policjantów. Trwają czynności. 

Policja apeluje – oszuści i hakerzy wykorzystują naszą ufność oraz brak wiedzy na temat zagrożeń. Jeśli ktoś dzwoniąc do nas podaje się za policjanta, czy pracownika banku i prosi o podanie danych osobowych oraz danych konta, namawia do zainstalowania nieznanego oprogramowania  – jest to oszust. W takiej sytuacji należy powiadomić Policję.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaga
Jaga
4 miesięcy temu

Nie, ja naprawdę tego nie rozumiem…. facet 23 lata… aplikacja banku na telefonie, pełna obsługa konta na telefonie wraz z robieniem przelewów …
Ktoś mu każe zainstalować jakąś aplikację i on to bezmyślnie robi… jak to mówią: „głupich nie sieją, sami się rodzą”

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Pomorze?

Jaga
Jaga
4 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie zdarza ci się popełnić błędu, gdy masz nawał pracy i się spieszysz?
Myślę, że najlepszym się może to przydarzyć 🙂

Technicy Magicy
Technicy Magicy
4 miesięcy temu
Reply to  Jaga

Większość sztuczek nie jakiego guru hakieringu Mitnika opierała się na socjotechnice . Jest jeszcze coś takiego jak deepface i myślę że równie dobrze można sfałszować głos wtedy będzie jazda . Dzwoni do Ciebie żona i co wtedy….

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  Jaga

Owszem. Dlatego tylko zasugerowałem korektę bez zbędnych komentarzy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x