Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nadzwyczajna sesja. Nowe wyrazy poparcia dla protestu


Nie słabnie tempo działań protestujących mieszkańców Lipowca Kościelnego. Wczoraj radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji rady gminy, poświęconej właściwie tylko jednej sprawie. Uchwalili stanowisko, w którym sprzeciwiają się planom grzebania padłych czy zabitych kur na terenie Lipowca Kościelnego.


ksp Mława
Reklama

W przyjętym przez radę stanowisku czytamy m.in.:

„Rada Gminy w Lipowcu Kościelnym zdecydowanie sprzeciwia się inicjatywie utworzenia w bezpośredniej bliskości miejscowości Lipowiec Kościelny grzebowiska dla padłych i zabitych zwierząt z nakazu służb weterynaryjnych. Dbając o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Lipowiec Kościelny wnosi o natychmiastowe zaprzestanie prac nad przedmiotowym przedsięwzięciem”

Stanowisko rady wraz z podpisami mieszkańców ma trafić do wojewody i marszałka, WIOŚ i RDOŚ w Warszawie, Głównego, Wojewódzkiego i Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz do starosty mławskiego.

Protestujących mieszkańców wcześniej już wsparła poseł Anna Cicholska, teraz deklarację pomocy złożył inny mazowiecki parlamentarzysta Arkadiusz Iwaniak z Lewicy, który odwiedził protestujących.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Człowiek bez
Człowiek bez
1 rok temu

Szokująca jest informacja, że ktoś próbuje zrobić kapitał polityczny na krzywdzie mieszkańców Lipowca…tak wypowiadała się jedna z posłanek w jednej z rozgłośni radiowych… Tylko, że kobieta zapomniała o jednym, że asystent posła, którzy rzekomo chce zdobyć kapitał polityczny jest bardzo związany z Lipowcem Kościelnym i był na miejscu wcześniej niż ona deklarując pomoc…czegóż się nie robi, aby nie wyjść na ŚWIĘTEGO

Kuna
Kuna
1 rok temu
Reply to  Człowiek bez

Jak nie pasuje poseł Cicholska można zaprosić kogoś od pana Kosmiczna Odyseja 2058 lub totalsów zaprawionych w różnych pikietach . Dajcie spokój .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Człowiek bez

Wydaje mi się, że osoba pisząca miała troszeczkę inne myśli niż te, które można wywnioskować z komentarza lub pomyliłam osoby. Pozdrawiam

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x